Jutalomra futotta 13 millió forint a gyöngyösi önkormányzatnak, az orvosi ügyeletre már nem – derült ki Horváth László országgyűlési képviselő közösségi oldalára feltöltött videójából. Ebben a politikus úgy fogalmazott: “életveszélyes és elfogadhatatlan felelőtlenség” ilyen döntést hoznia az önkormányzatnak, mivel ezzel veszélyeztetik a gyöngyösi háziorvosok folyamatos oltási munkáját.
Gyöngyös baloldali városvezetése a járvány legnehezebb napjaiban pénzt von el az orvosi ügyelettől, így az április elsejétől nem lesz elérhető reggel 8 és délután 4 óra között – minderről Horváth László országgyűlési képviselő beszélt a Facebook-oldalára feltöltött videóban. Kifejtette: egész egyszerűen nem igaz, hogy Gyöngyösnek nincs évi 13 millió forintja erre, hiszen jutalmazásra ennyit fordítanak. Arról is beszélt, hogy
az egy évtizede megszokott orvosi ügyelet gyengítése szó szerint életveszélyes és elfogadhatatlan felelőtlenség: ez a döntés veszélyezteti a háziorvosok folyamatos oltási munkáját!
Horváth László arra kérte Gyöngyös baloldali városvezetését, hogy haladéktalanul vonja vissza döntését, legalább a járvány levonulásáig.
Hiesz György volt az első magyar politikus, aki a hatalmát kihasználva soron kívül, fű alatt, oltatta be magát és feleségét
Mint ismert, Hiesz György Gyöngyös jelenlegi balos polgármestere. Hiesz korábban KISZ-titkár volt, illetve párttitkár is és természetesen tagja az MSZMP-nek, ahonnan egyenes út vezetett az MSZP-be. Volt országgyűlési képviselő és polgármester is a párt színeiben, de 2018-ban úgy döntött könnyeivel küszködve, hogy elhagyja a szocikat. 2019-ben a DK, a Momentum és az MSZP támogatásával lett a Heves megyei város polgármestere. Hiesz György országos rekordot döntött, hiszen ő volt az első magyar politikus, aki a hatalmát kihasználva soron kívül, fű alatt, illegálisan beoltatta magát a koronavírus elleni vakcinával.
A PestiSrácok.hu írta meg először, hogy Hiesz György január elején jogosulatlanul kapta meg az oltást. A Riporter kérdőre is vonta a városvezetőt. A polgármester a kérdésekre nem válaszolt, sőt, még az ajtót is rácsapta Bohár Dánielre és a stábjára. Hiesz csupán a városi tévébe merészkedett be, ahol egy keménynek nehezen nevezhető interjúban próbálta védeni a becsületét. A beszélgetésből többek között kiderült az is, hogy valójában nem is a polgármester követett el hibát, hanem az oltási rendszer a rossz. Hiesz György – ahogy a többi baloldali politikus – korábban folyamatosan a a vakcinák ellen kampányolt, azonban abból a szempontból következetes, hogy miután megkapta a védelmet, oltáspárti lett.
A PestiSrácok.hu értesülése szerint aznap, amikor beoltották Hieszt, a felhasználásra kiolvasztott védőoltás-mennyiségből egy intézményi oltás után érkezett vissza néhány adag vakcina a gyöngyösi kórházba, amelyek felhasználására már csak egy óra állt rendelkezésre. A gyöngyösi kórház a protokoll szerint ekkor értesítette a gyöngyösi háziorvosokat, hogy az oltási terv alapján – koruk vagy egészségügyi állapotuk miatt – legindokoltabb helyiek körében használják fel a megmaradt vakcinákat. Hiesz György polgármester röviddel ezt követően jelent meg a kórházban és kérte az oltást, amit az oltóanyag felhasználhatósága miatt kényszerhelyzetben lévő orvos be is adott neki; ennek több kórházi dolgozó is szemtanúja volt.
Egyébként nemcsak Hiesz, hanem a felesége is megkapta az oltást, sőt, még Hiesz háziorvosának felesége is. Az orvost, Lénárt Andrást A Riporter telefonon érte el. Hiesz György háziorvosa azt mondta a telefonban, hogy nem ő értesítette a polgármestert, hanem a gyöngyösi kórház vezetése. A kórház igazgatóságában senki nem tudott arról, hogy bárki is felhívta volna Hiesz Györgyöt, illetve maradjunk annyiban, hogy logikusabban hangzik, hogy a vakcinákat kezelő orvos a kollégáit hívta fel a megmaradó oltások miatt, mint a gyöngyösi polgármestert. Lénárt András felesége nem egészségügyi dolgozó, tehát ő is jogtalanul kapta meg a vakcinát. Lénártné Benei Anikó egészen véletlenül pont egy önkormányzati cégnek, a Várostérségfejlesztő Kft.-nek az ügyvezetője.
Hiesz György cselekedete több szempontból is visszataszító, de talán az a leggusztustalanabb benne, hogy egy valódi vezető, ha ilyen helyzetbe kerül, akkor elsőként annak kellene az eszébe jutnia, hogy a felkínált lehetőséggel kinek tud segíteni. Nyilvánvaló, hogy egy 30 ezres város első emberének van néhány olyan ismerőse, aki kicsit jobban rászorult volna az oltásra, mint ő, már csak a korából vagy az egészségügyi állapotából kiindulva. Hiesz Györgynek ez eszébe sem jutott.
Aggasztó a járványhelyzet, az önkormányzat mégis hajthatatlannak bizonyul
Továbbra is aggályosnak tartja Dr. Nagy Éva háziorvos az önkormányzat azon döntését, miszerint április elsejétől csak a kötelező időben, 16 órában biztosítja a központi orvosi ügyelet működését – minderről a gyöngyösi televízió számolt be. A helyi tv műsorában elhangzott: a járványhelyzet még sosem volt ennyire aggasztó, az egészségügyi dolgozókra pedig az eddigieknél is több teher hárul, így a háziorvos attól tart, hogy az ügyelet napközbeni hiánya a betegekre is kihat. Az ügyelet vezetése arra kérte az önkormányzatot, hogy június végére módosítsa a működési idő csökkentését. A válasz is megérkezett, miszerint az anyagi nehézségek indokolják az áprilisi változást. A témában keresték az önkormányzatot is, amire közleményben reagáltak. Mint írják:
A tervek szerint az orvosi mikrotérségi társulás a 8 millió forintos összeget bérrendezésre fordítja. Ez érintené az orvosi ügyeleten dolgozó ápolókat és gépkocsivezetőket, akik szintén mentőápolók. Több javaslat is készült arra vonatkozóan, hogy a jelenlegi, valóban méltatlanul alacsony béreket milyen mértékben emeljék meg. Erről a társulás fog dönteni.
Arra, ha valaki közterületen rosszul lesz, vagy elhalálozik, azt írják: ez esetben a mentőket értesítsük, ők intézkednek a továbbiakban. A cégek tekintetében azt közölték: nekik rendelkezniük kell üzemorvossal, aki a kisebb problémákat orvosolni tudja, nagyobb gond esetén viszont a mentőszolgálat az, akik az ilyen eseteket el kell, hogy lássa. Az önkormányzat tájékoztatása szerint a magyar városok 95%-ában eddig is 16 órás volt az orvosi ügyelet, ebben az évben pedig olyan szűkös költségvetés áll a város rendelkezésére, amellyel április 1-től itt is csupán a 16 órás orvosi ügyeletet tudják biztosítani, eleget téve ezzel a jogszabályi kötelezettségnek – olvasható a gyöngyösi televízió online felületén.
Forrás: Facebook/Gyöngyöstv/PestiTV
Facebook
Twitter
YouTube
RSS