Munkára ösztönöz az új hitel, hosszú távra lehet tervezni a kormány nyújtotta pénzügyi lehetőséggel. Perlusz László, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) főtitkára szerint a legkisebb cégek egy része máról holnapra él, a tíz évre szóló hitel viszont hozzájárul a hosszú távra szóló tervezéshez. A főtitkár jelentősnek nevezte a százmilliárdos keretet, amely tíz-tizenötezer vállalkozás támogatását jelentheti.
Perlusz László a Magyar Nemzetnek adott interjúban arról is beszélt: annak a vállalatvezetőnek, aki felveszi a kölcsönt, át kell gondolnia, hogy milyen elképzelések mentén kíván tevékenykedni a következő tíz esztendőben. A tízmillió forintos kamatmentes gyorskölcsön nagyon kedvező lehetőséget biztosít, ezzel is segítve a gazdaság újraindulását, ezért a VOSZ üdvözli a bejelentést. Segély helyett munkára ösztönöznek a kabinet intézkedései, ez a lakosságnál adókedvezmények formájában jelenik meg, míg a cégeknél hitellel lehet az előrelépést támogatni. Úgy fogalmazott, hogy a mostani konstrukciót akár ingyenhitelnek is lehetne nevezni, hiszen nincsenek kamatköltségek. A főtitkár jelentősnek nevezte a százmilliárdos keretet, amely tíz-tizenötezer vállalkozás támogatását jelentheti. Szerinte a koronavírus-járvány miatt bajba jutott cégeken kívül esetleg azokat is lehetne segíteni, amelyek a kutatás-fejlesztés vagy a zöldgazdaság területén kívánnak előrelépni.
Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke is óriási segítségnek nevezte a gyorskölcsönt az M1 aktuális csatornán tegnap. Szerinte a jogosultak körét valamilyen automatizmussal határozzák meg, feltehetően a tevékenységi kódok alapján. Kovács Árpád szintén a köztévé műsorában nyilatkozott a témában. A Költségvetési Tanács elnöke is megjegyezte, hogy a segély helyett munkára épülő gazdaságpolitika működik. Kiemelte, hogy a gazdaságba pénzt kell pumpálni, aminek rövid távú következménye az lehet, hogy a költségvetési egyensúly átmenetileg megbillen, előnye viszont, hogy több embernek marad munkája, és így működőképes marad a gazdaság. Úgy fogalmazott: nem az a cél, hogy megússzunk valamit, hanem hogy emelkedő pályára kerüljön a gazdaság.
Forrás: magyarnemzet.hu; Fotó: MTI/Kovács Attila
Facebook
Twitter
YouTube
RSS