A nemzeti gyásznap alkalmából az LMP agytrösztjei is kiizzadtak egy hihetetlenül találó párhuzamot, ugyanis ők is a Kádár-korszakhoz hasonlították a Fidesz-kormány tevékenységét. Sajnálattal jegyezték meg, hogy az 1956-os forradalom leverését követően árulás és gonoszság hozta létre a Kádár-rendszert, mely a jelenlegi rezsimben él tovább. Lehet, hogy ihletet merítettek Ujhelyi forradalmi gondolataiból, de vélhetően esélyesebb, hogy maguktól ennyire ostobák. Hogy teljes legyen az ellenzék méltó ünneplése, a Párbeszéd – melyet talán már pártnak sem lehet nevezni – ugyancsak diktátorhoz hasonlította Orbán Viktort és az orosz befolyástól félti az országot.
Az öt százalékos küszöböt sem feltétlenül elérő LMP korábban már beígérte, hogy készek leváltani Orbán Viktort, ezért magabiztosan képviselik szavakban azokat a tömegeket, melyek nem állnak mögöttük. A belső torzsalkodások, tettlegesség és kilépések pártja azonban kellően kemény szavakkal támadja a kormányt és november 4-ét is aktuálpolitikai üzenetekre fecsérli, újból és újból kipróbálva, hogy milyen fejjel nekimenni a falnak:
Az 1956-os forradalom és szabadságharccal a magyar nemzet újfent bizonyította, hogy szabadságra született: november 4-e pedig többek között az árulásnak és gonoszságnak is szimbólumává vált. 62 évvel ezelőtt ezen a napon a Kádár-rendszer ugyanis gonoszsággal, árulásban született. A totalitárius diktatúrában a félelem, a gyanakvás, a besúgás, a gyűlölet szabta meg a mindennapokat, mert a hatalom birtokosai ebben voltak érdekeltek. Mélységesen elszomorító és egyben felháborító, hogy több, mint fél évszázad után sem tudtunk előrelépni, hiszen a jelenlegi kormánypártok felelnek azért, hogy a Kádár-korszak tovább élhet itt Magyarországon.
Olyan ez, mintha valami sötét bűbáj tartaná ilyen mély sötétségben ezeket a pártokat, a fejükbe bűvölve a diktatúrát, cenzúrát, elnyomást. A szikár tények nem zavarják őket, és az sem, hogy bármikor, bárhol beleordíthatják sirámaikat az emberek fülébe. Az egy más dolog, hogy senki sem kíváncsi rájuk, de biztos ez is a Fidesz hibája. Az LMP álmaiban valóban egy kommunista berendezkedésű állam víziója lebeg, hiszen talán el is hiszik ezeket a derék, veretes gondolatokat:
A jelenlegi kormányzatnak választ kell adnia a társadalom számára, hogy miért restaurálja módszereiben és politikailag azt a rendszert, mellyel szemben határozta meg önmagát a rendszerváltozás idején. (…) Határozott meggyőződésünk, a Fidesz soraiban ma ott ülnek a kommunista rendszer névtelenségben tartott fenntartói. Tartozunk annyival 1956 emlékének, a szabadságharc mártírjainak, hogy nem engedjük a kollaboránsokat a felelősség alól kibújni. A főhajtás és a tiszteletadás mellett ez a nemzeti gyásznap üzenete.
A nemzeti gyásznap ellenzéki üzeneteit a markáns erejű, bőven egy százalékos támogatottság alatti Párbeszéd ünnepi gondolataival zárjuk. A párt tagságán kívül talán más már nem szavazna rájuk, azonban így is úgy gondolják, hogy javaslataikat ellenszavazat nélkül kéne elfogadni a Parlamentben, különben mindenki hazaáruló, persze elsősorban a fasiszta Fidesz. A Párbeszéd a Facebookon írta ki magából magvas gondolatait:
1956-ban harcoltunk az oroszok ellen. 1990-ben megszabadultunk az orosz befolyástól. 2018-ban ismét behódolunk? (…) A Párbeszéd szimbolikusan megszabadította Nagy Imre szobrát az elmúlt években egyre erősebben növekvő orosz lepeltől, valamint benyújtunk egy határozati javaslatot az Országgyűlésben, amelynek a célja, hogy visszaszorítsa az orosz befolyást. Magyarország szuverén ország! Ha ezt a Fidesz is így gondolja, akkor ellenszavazat nélkül kell elfogadnia a parlamentnek a Párbeszéd javaslatát!
Az üzenet és a kép önmagáért beszél, a nemzeti gyásznap a Párbeszéd számára is érthetetlen kategória; nem maradt más, csak a katatón ismételgetés: orosz befolyás alatt Magyarország, diktatúra és elnyomás a magyar nép osztályrésze. A magyar társadalom többsége eközben az 1956-os hősök megalkuvást nem tűrő harcát méltatja lélekben, a kisstílű politikai haszonszerzést pedig meghagyja a mai magyar ellenzék törpepártjainak.
Vezető kép:Horváth Péter Gyula
Facebook
Twitter
YouTube
RSS