Molnár Miklós bizonyára rendkívüli tudású, képességű ember, hogy Nemény András, Szombathely szocialista polgármestere az elmúlt évek botrányai után újra zsíros, cégvezetői székbe ültette. A PestiSrácok.hu 2020-tól több cikkben is foglalkozott Puskás Tivadar korábbi fideszes polgármester civil alpolgármesterének botrányával. Molnár Miklóst a nagy árulók egyikeként emlegetik. Azután, hogy szembefordult a városvezetővel, még a az 2019 októberi hatalomátvétel előtt biztosította a baloldal többségét, busás jutalmat kapott. Decemberében jogellenesen kinevezték a VASIVÍZ vezérigazgatójának, úgy hogy nem rendelkezett az előírt 5 éves víziközmű szolgáltatásban szerzett gyakorlattal. Molnár 8 hónapon át havi 1,5 millió forint fizetést vett fel, Neményék pedig csak azután hívták vissza, hogy a 120 település vízellátását biztosító VASIVÍZ szolgáltatói engedélyének visszavonását is kilátásba helyezte a Magyar Energetikai és Közmű Szolgáltatási Hivatal. Molnár Miklós eleinte 21, majd 36 és fél millió forintot követelt, de a munkaügyi pert végül elveszítette. Nem kellett sokáig a kispadon ülnie, a legutóbbi közgyűlésen, zárt ülésen arról született döntés, hogy a Szombathelyi Távhőszolgáltató Kft. élére nevezik ki. A cég ügyvezetőjeként évi 15 millió forint közpénzt vihet majd haza.
Az országgyűlési választáson a szombathelyiek is egyértelműen kinyilvánították, elegük van a baloldal ámokfutásából. A várost jelenleg még egy baloldali szövetség irányítja. Nemény András szocialista – olykor civil színekben tetszelgő (Éljen Szombathely!) polgármester látványosan tovább építi a káderrendszerét, vélhetően jó előre bebiztosítva magának a támogatást a közelgő önkormányzati választásra.
Nemény már 2019-es hatalomra kerülésekor, gyakorlatilag azonnal elkezdte a tisztogatást és pozíciókba ültette a haverokat. És nem csak azokat. Jutalom járt a Fideszt, a korábbi jobboldali vezetést elárulóknak is. Molnárnak és Koczka Tibornak a önkormányzati cégben biztosítottak tuti helyet, milliós fizetést, Marton Zsoltnak szerződéssel cooking showkra fizettek havi fél milliót.
Molnár Miklós bár civil, a Pro Savaria képviselője volt, Puskás Tivadar fideszes polgármester vette maga mellé, gazdasági ügyekért felelős alpolgármesternek. Molnár köztudottan a jobboldalhoz tartozott, egészen addig, még különös módon éppen az önkormányzati választások előtt hátba nem támadta addigi szövetségeseit. Nem csak nyilvánosan támadni kezdte a város akkor jobboldali vezetését, hanem onnantól kezdve hiába volt kormánypárti a városvezetés, a közgyűlésben Molnárral a baloldal került többségbe.
2019 októberében Nemény András és egyéniben a többségben a baloldali képviselőjelöltek nyerték a választást. Molnár Miklóst már decemberben kinevezték a VASIVÍZ vezérigazgatójának, havi 1,5 milliós fizetéssel. Hiába tiltakoztak a kormánypárti képviselők, hiába figyelmeztettek, hogy Molnárnak nincs meg a törvényileg előírt szakmai tapasztalata. Bár a Szombathelyi Törvényszék is hatályon kívül helyzete a kinevezést, Nemény András egészen addig nem volt hajlandó visszahívni Molnárt a vezérigazgatói székből, míg fel nem merült, hogy az egész térség ellátása veszélybe kerülhet. A Magyar Energetikai és Közmű Szolgáltatási Hivatal ugyanis miután határidőre nem lépett az önkormányzat, a VASIVÍZ szolgáltatói engedélyének visszavonását helyezte kilátásba.
Miközben Molnár nem tágított, sőt munkaügyi perrel, akár Európai Bírósággal is fenyegetett, végül verítékkel sikerült kimozdítani. Még a baloldali egység is megrepedni látszott, Nemény visszahívásról szóló előterjesztését ugyanis sem Czeglédy Csaba, sem a Molnárhoz hasonló renegát Koczka Tibor sem szavazta meg. A mérleg nyelve az egyébként Czeglédyvel szövetséges DK-s Szuhai Viktor lett, aki végül a polgármester mellé állt, így lett meg kínkeservvel a Molnár Miklós visszahívásához szükséges 11 szavazat. A probléma ezzel még nem oldódott meg. Molnár munkaügyi pert indított, előbb 21, majd 36,5 milliót követelt és a vezérigazgatói pozícióba való visszahelyezését, eltávolítását pedig politikai bosszúnak titulálta.
Januárban hirdetett ítéletet első fokon a Szombathelyi Törvényszék. Eszerint a felmondás jogszerű volt. Így az elmaradt bér nem, de 1 millió 485 ezer forint felmondási időre járó távolléti díj jár neki. 1 millió 440 ezer forint perköltséggel és az alperes 992 ezer 10 forint ügyvédi munkadíjával együtt összességében még Molnárnak kerülhet pénzbe a pereskedés.
A jelek szerint azonban lesz miből kifizetnie. A május 26-i közgyűlés végén zárt ülésen vitatták meg a személycseréket, kinevezéseket. Kovács Márta helyett a Szombathelyi Távhőszolgáltató Kft. élére, ügyvezetői pozícióban június elsejétől Molnár Miklós került. A megyei napilap tudósítója megkérdezte a közgyűlés után Koczka Tibort, aki a VASIVÍZ-nél kommunikációs menedzseri tisztséget kapott Molnár mellett, most is követi-e. Mire Koczka azt mondta, amennyiben szükség lesz rá, ő segít, amiben csak tud.
A SZOVA (Szombathelyi Vagyonhasznosítási és Városgazdálkodási Zrt.) éléről a közgyűlés többsége visszahívta Németh Gábort, helyette Kovács Cecíliát, a Szombathelyi Sportközpont és Sportiskola NKft. ügyvezetőjét választották. Kovács Cecíliának ezen megbízatása is megmarad a SZOVA irányítása mellett.
Érdekesség, hogy bár Németh Gábor megbízatása közös megegyezéssel szűnt meg, 12 havi végkielégítést is megszavaztak neki. És nem csak azt.
A Fidesz-frakció két képviselője, Illés Károly és Lendvai Ferenc sajtótájékoztatón reagáltak a kinevezésekre. Mint mondták, Molnár Miklós zsebét közpénzből ezúttal évi 15 millióval tömi ki Nemény András. Németh Gábor pedig 28 millióval távozott a SZOVA éléről.
Súlyos kérdéseket vet fel az is, hogy miért, és főleg, hogy milyen formában menesztették a Szova NZrt. korábbi vezérét, Németh Gábort. Megszavaztak számára 12 havi végkielégítést, majd a közgyűlési döntés után a prémiuma mellé felvett az igazgatóságtól öt havi jutalmat. Így mintegy 28 millió forinttal a zsebében távozott. Ha ilyen jól teljesített, akkor érthetetlen, miért kellett leváltani – fogalmazott Illés Károly.
Lendvai Ferenc arra hívta fel a figyelmet, hogy Molnár kinevezése, jelenlegi státusza ismételten jogi kérdéseket vet fel:
Molnár Miklós mint a távhőszolgáltató igazgatója maradt a Szova NZRt. felügyelőbizottságának elnöke, pedig az részben tulajdonosa a cégnek. A gyakorlatban ez azt jelenti: Molnár Miklós maga felel a saját üzleti terveinek, beszámolóinak a törvényességéért.
Mivel ezen körülmények felvetik az összeférhetetlenség lehetőségét, Lendvai Ferenc az ügyben, hivatalos levélben a jegyző állásfoglalását kérte.
Vezető kép: Szombathely MJV hivatalos Facebook-oldala
Facebook
Twitter
YouTube
RSS