“A vér nem válik vízzé”, vagy “a név kötelez”, esetleg “kutyából nem lesz szalonna” – ilyen és ehhez hasonló közhelyeknek is beillő okosságok juthatnak eszünkbe, amikor a két nappal ezelőtti cikkünkben szereplő Soros-szervezet, az Emberség Erejével Alapítvány tagjainak krédóját vizsgáltuk. Persze a gyermek nem vállalhat felelősséget szülei cselekedeteiért, az azonban mindenképp figyelemre méltó, miként kerülnek a milliárdos “filantróp”ernyője alá egykori balos politikusok és pécsi botrányhősök gyermekei.
Miként arra néhány nappal ezelőtt rámutattunk, az Emberség Erejével Alapítvány egy Pécsett működő Soros-féle civil szervezet, honlapjukon azt írják magukról, az “emberség erejével” kívánják tréningelni tanítványaikat, valamint civil hálózatok összefogásával működnek együtt. A szervezet tagjai különböző emberi jogi nevelési programokat üzemeltetnek az identitásról, társadalmi sokszínűségről és előítéletekről szóló önismeretről. A tanfolyamon való részvétel díja 12.500 Ft, amiért cserébe a jelentkezőnek befogadó segítői attitűdjét erősítik meg, az előítéletek tudatosításán, kimondásán, közös feldolgozásán keresztül. A szervezet célja az emberi jogi nevelés és a demokratikus állampolgárságra nevelés elterjesztése. Az érzékenyítő tréningeken gyermekek és felnőttek egyaránt részt vehetnek. Hurrá!
Támogatóik névsora nincs feltüntetve, az azonban nem titkolt, hogy a Norvég Civil Támogatási Alap finanszírozta a tanfolyamok indítását, jelenlegi partnerei között pedig megtaláljuk az Amnesty International Magyarországot, a NANE-t (Nők A Nőkért Együtt az Erőszak Ellen), a TASZ-t, és még hosszan folytatódik a Soros-lista. Nyilván nem mondunk újat, ha leírjuk: a szervezetek fő szponzora a Nyílt Társadalom Alapítvány (Open Society Foundations).
Balliberális elitkeltető az „emberség erejével”
Ennél is többet mond az Emberség Erejével Alapítványt működtető munkatársak szerény névsora. Honlapjuk tanulsága szerint az alapítvány szakmai vezetője Tasnádi Zsófia, Pécs korábbi MSZP-s polgármestere, Tasnádi Péter lánya. Az „Önkéntesség, iskolai közösségi szolgálat” nevű program koordinátora az az Aradi Hanga, aki a kormányellenes pécsi tüntetések egyik fő aktivistája. A „forradalmár”2014-ben is feltűnt egy nagyszabású pécsi tüntetésen, korábban a középiskolai demonstrációkon is felszólalt, valamint a parlament által elfogadott költségvetés ellen is demonstrált. Véleménye szerint csökkenteni kell bürokráciát, a közmunka nyomorba taszítja embereket, valamint nyíltan hirdeti, hogy a Fidesz szétzúzta az oktatási rendszert. Az alapítvány sajtósa Mester Zoltán, aki a SzabadPécs nevű balliberális online kiadvány egyik szerzője, Nyirati András „emberi jogi trénerről” pedig a néhány nappal ezelőtti cikkünkben is megemlékeztünk. Róla nem kis mértékben még annyit érdemes feljegyezni, hogy édesapja nem más, mint Nyirati István a Pécsi Vízmű Zrt korábbi vezérigazgatója, akit 2011-ben a Nemzeti Adó- és Vámhivatal tartozás fedezetének elvonása miatt gyanúsítottként hallgatott ki. A pécsi vízszolgáltatót a francia Suez nevű multicég tartotta a markában, mígnem a 2010-es kormányváltáskor a fideszes vezetés ki nem ebrudalta az országból. Szóval akinek az az érzése, hogy ez a Soros-pénzben fürdőző alapítvány egy szocikeltető fedőcég, az jó helyen kapizsgál, a dühítő azonban leginkább az, hogy mindez egy fiatalos köntösbe bújtatott propagandacég.
Gyurcsányék elkótyavetyélték volna a teljes magyarországi vízpiacot
Csak, hogy emlékeztessük olvasónkat a pécsi közművagyon szocik által való elherdálásának történetére, megemlítjük, – miként azt már korábban megírtuk, – 2010 előtt Európa-szerte hatalmas port kavart két francia közművállalatokat bekebelező multicég, a Suez illetve a Veolia. Ezt a korrupciós botrányt lebuktató, világszerte hatalmas sikert aratott dokumentumfilm, a Water Makes Money pedig elsőként jelent meg 2014-ben a PestiSrácok.hu-n magyar felirattal. A leleplezésnek komoly magyar vonatkozása is van, hiszen kiderült: a Suez és a Veolia itthon az MSZP-SZDSZ-kormányok kiemelt üzletfele volt. A filmben többek között feltűnnek a pécsi vízművitában, csakúgy mint a csepeli óriás-szennyvíztisztító botrányában, illetve információk szerint már a teljes magyar vízműágazatot felosztották egymás között, ám a franciák terveit végül keresztülhúzta a 2010-es politikai fordulat.
Az Index egy korabeli cikksorozata szerint is az akkori Gyurcsány-kormány a Suez, illetve a Fővárosi Csatornázási Műveket ellenőrző Veolia között egy háttér-megállapodás születhetett a hazai vízpiac felosztásáról. Eszerint Kelet-Magyarországon a Veolia, Nyugaton a Suez juthatott volna hozzá a regionális közművekhez. Pécsett a privatizációs háború kirobbantó oka az volt, hogy a Suez a baranyai megyeszékhely lakóira terhelte dunántúli terjeszkedése költségeit. Ekkor az új fideszes városvezetés úgy döntött, hogy einstandol és visszaveszi a vízmű felügyeleti jogát. Természetesen a Suez ezt nem hagyta szó nélkül és tízmilliárdos fájdalomdíjat követelt Pécstől, amelyet aztán 2013-ra tavaszára egy hárommilliárd forintos peren kívüli megegyezésre sikerült lealkudni Páva Zsolt polgármesternek.
Kókler segítségével mutyizott a pécsi szocialista városvezetés
Korábbi cikkünkben írtunk arról is, hogyan kapcsolták le 2012-ben a Pécsi Vízmű Zrt. munkáival megbízott Keleti Kft. ügyvezető-tulajdonosát, majd emeltek ellene vádat 2014-ben csalás és vesztegetés vádjával. A Baranya Megyei Főügyészség szerint a vádlott háromszázötvenmillió forint értékben vásárolt valótlan tartalmú, fiktív számlákat azért, hogy kevesebb adót kelljen fizetnie. A szocialista városvezetés ideje alatt kapott megrendeléseknek köszönhetően a társaság szinte megkerülhetetlenné vált a régióban, kapacitásának nagy részét 2009-ig a Pécsi Vízmű Zrt. kötötte le. 2008-ban a szocialista városvezetés idején felhívást is közzétettek a Pécs Vízmű Zrt.-ben lévő városi részvények csaknem felére, amire be is jelentkezett a vízszolgáltatási referenciával nem rendelkező Keleti Kft. A lépéssel a vízszolgáltató majdnem háromnegyede került volna idegen kézbe, hiszen a vállalat közel felét akkor már a francia Suez birtokolta. A szocialista terveket végül a Fidesz húzta keresztbe.
Vezető kép: The Duran
Facebook
Twitter
YouTube
RSS