A szivárványkoalícióban állítólag a Momentum képviseli a fiatalokat. Megtisztítják a közéletet, eltörlik a korrupciót és megállítják Orbán gyűlöletpolitikáját. No igen, ego azért van! Fekete-Győr András – aki ’18-ban füstgránátot “ejtett” a parlamentet védő rendőrök közé – , a politika nagyképű bajnoka továbbra is „új arcokat” ígér, annak ellenére, hogy most már csak a pártszédelgő Szél Bernadettel és Hadházy Ákossal hasít. Röhej, de korrupció elleni harcot hirdet – de kivel, hát az uniós pénzek lenyúlására szakosodott céghálót szövő párttársával, Cseh Katalinnal. A hazaárulásban fogant momentumos bikaborjak bármennyire is trendik voltak az elmúlt egy évben, Donáth Annával és az inkvizícióra készülő Libe-bizottság támogatásával együtt is pofára estek. Gyurcsány Ferenc megette vagy inkább megitta őket is reggelire, Fekete-Győrt pedig egészben lenyelte.
Úgy tűnik, hogy Fekete-Győr András hiányzott a legfontosabb tárgyalási napon az ellenzéki ebédlőasztal mellől. Így hiába zsíroztak le jó előre mindent, ő úgy pofára esett, mint a zsíroskenyér. Annyian sem szavaztak rá az előválasztásnak nevezett kampányderbin, mint amennyi jelöléssel a kezében becsörtetett egy hónappal ezelőtt Magyar Györgyékhez. Fekete-Győr tök utolsó lett az úgynevezett miniszterelnök-jelölt-jelölti versenyben, kemény 3,4 százalékot ért el, ami mindösszesen 20.944 szavazatot jelent.
Fegyőrből Nem-Tudom-András, majd Mr. 3 százalék lett
Mindenesetre Fekete-Győr András a Fegyőr, majd a Nem-Tudom-András után megkapta új becenevét: Mr. 3 százalék.
Kiérdemelte.
A like-bajnokságban jól teljesítő, a finn típusú oktatásban és a „nem tudom” kifejezések fogalmi hálójában beleragadó Fekete-Győr András Gyurcsány ölelő karjaiban megfulladt. Az üresfejűség megbosszulta magát.
Mi kell még ahhoz, hogy a magyar közélet legnagyobb egojával megátkozott politikusa eltakarodjon? Mikor válik világossá, hogy a nagyképűség nem politikai erény?
Eljött már annak ideje, hogy a külföldi megrendelők visszavonják Mr. 3 százaléktól a támogatást?
De talán jobb is így! Addig jó nekünk, amíg az európai internacionalista liberális körök, a 68-os generáció unokái Fekete-Győr Andrásra és pártjára pazarolják pénzüket.
Korrupció elleni küzdelem Cseh Katalinnal
Miközben a Momentum francia támogatással összetört egy nemzeti álmot, megfúrta az olimpia megrendezését, majd a határon túlra járt a magyarok ellen román és szlovák pártoknak kampányolni, addig mindvégig fenntartotta magának a generációváltás kizárólagosságát.
Így fogalmaztak:
Egy új, 21. századi Magyarország felépítéséhez új lendületre, új arcokra van szükség: csak így lehet tiszta lappal, új fejezetet nyitni Magyarország történetében.
Majd gyorsan hozzátették:
Ismerd meg jelöltjeinket!
Most, hogy véget ért az ellenzéki előválasztásnak nevezett adatgyűjtés, elkészült a szavazói adatbázis, csupán egy híján egy tucat momentumos maradt állva.
Igaz új arcok, valóban érdemes megismerni őket!
A pártszédelgő Szél Bernadett, a Fideszt és az LMP-t megjárt Hadházy Ákos vagy a Csepelen már minden baloldali pártot eláruló Szabó Szabolcs, aki annak idején még a Bajnai-féle Együtt pártnak is oszlopos tagja volt.
Ők az új arcok, akik Cseh Katalinnal együtt harcolnak majd a korrupció ellen.
Nem ma kezdték, de be is fejezték
De a többi jelölt sem ma kezdte, csak éppen 2018-ban annyira gyengén szerepeltek, hogy már a kutya sem emlékszik rájuk. Bodrozsán Alexandra például ötödik lett 3 százalékkal Kecskeméten, ahogy Elekes István 2,1 százalékkal Keszthelyen. De nem ért el maradandó eredményt az átlagot bőven túlteljesítő Gyenes Szilárd sem, aki Balassagyarmat központú Nógrád 2. számú választókerületében feljött a 4. helyre, 3,8 százalékkal mutatta meg, hogy mennyit ér a Momentum.
De új arcként mutatja be Mr. 3 százalék azt a Buzinkay Györgyöt, aki 2018-ban még Berettyóújfaluhoz tartozó körzetben kemény 0,8 százalékkal lett tök utolsó, most pedig Szentendrén „nyerte” meg az előválasztásnak nevezett izét. És így tovább folytathatjuk a korszakváltó „új arcok” röhejes seregszemléjét, egészen az 56 éves Szántai Lászlóig, aki Kelet-Magyarországon készül generációváltásra most már Gyurcsány támogatásával.
Megbukott a BOBO-trend, Mr. 3 százalék eltűnt Gyurcsány ölében
A Momentum egy irigylésre méltó életformát ígért. Nyelveket beszélő, nyugaton tanuló, öntudatos klímaszorongó, LMBTQ-ideológiát hirdető hipszter létet, amit elvileg minden magyar fiatalnak el kellene irigyelnie.
Párizsban a BOBO, marxista terminussal a bourgeois-bohemian kifejezést ugyanerre a prototípusra használják, tehát nemzetközi trendről van szó, amit nem nálunk szabadalmaztattak.
Mindez persze szirupos máz volt. Mr. 3 százalék pedig az elmúlt évek legnagyobb hazugságának bizonyult. Habár voltak előzetes jelek, hogy Fekete-Győr András nem az, aminek látszik. Ahogy Békés Márton a XXI. Század Intézet igazgatója a Látószög blogon megírta:
Fekete-Győr András hite szerint neki jár a hatalom: lévén közismert jogászdinasztia sarja, kipróbált kommunista funkcionárius unokája, impexes szülők gyermeke.
Mr. 3 százalék, aki Párizsban jött rá, hogy mi a baj Magyarországgal, mindent megkapott az élettől. Kifejteve: impexes szülők gyermekeként a
pesthidegkúti zöldövezetben található kétszintes házban nőtt fel, a szomszédos Solymár kéttannyelvű német nemzetiségi általános iskolájába járt és az I. kerületi Toldy Gimnáziumban érettségizett, 2008-ban. Iskolás évei alatt zenélt, focizott és színészkedett is, nem meglepő, ha eleinte a Színház és Filmművészeti Egyetemre akart felvételizni, ám végül anyai ága nyomdokaiba lépett az ELTE ÁJK-n (a színpadias szereplések, a túlintonálás, a heves gesztikuláció és a szerepjáték viszont megmaradt). Már 2015-ös lediplomázása előtt kiemelt helyeken végezhetett szakmai gyakorlatot: kezdetben a Nagy és Trócsányi ügyvédi irodánál, majd 2014-ben a párizsi Nemzetközi Kereskedelmi Kamara osztrák, német és Benelux területekért felelős részlegénél, végül Erasmus-ösztöndíjjal két szemesztert töltött a Heidelbergi Egyetem jogi karán, hazatérve pedig a General Electricnél helyezkedett el követelésrendezőként. Nyelvtudását bizonyítandó gyakran megemlíti, hogy ekkoriban nemzetközi perbeszéd-versenyeken szerepelt, melynek révén Hongkongba is eljutott, ahol szerelembe esett egy „muszlim vallású, indiai nemzetiségű szingapúri állampolgárral”.
– ahogy Békés Márton felkutatta és megírta.
Ez lett a veszte – Avagy a nemzeti közöny
Komolyan bárki is tőle várta a korszakváltást?
A Momentum, ami politikai- és a kulturális elitváltást hirdette, mégis összefogott mindenkivel, akivel a baloldalon lehetett. Ez lett végül a vesztük. A Momentum genezise az egyik legnagyobb történelmi lehetőségtől fosztott meg minket: megfúrta az olimpia megrendezésének lehetőségét. (Meg is veregette Macron a vállukat, miután végül Párizs lett a befutó.) Azóta a Momentum a nemzeti közöny szellemiségét képviseli.
A Momentum vezetői nem gyűlölik a magyar nemzeti közösség szellemiségét, hanem közönyösek és lenézik azt. Ami bizonyos helyzetekben, a generációkon átívelő mintákat tekintve sokszor még rosszabb.
Egy listás hely ára
Most végre odakerültek, ahová valók. Legalábbis nagyképű vezetőjük, aki 3 százalékot ér az ellenzéki szavazók körében, ami a legjobb esetben is csak 0,2 százalékra elég, ha a teljes választókorú lakosságra vetítjük ki.
Mindezek ellenére Mr. 3 százalék továbbra sem adja fel, továbbra is korszakot akar váltani, továbbra is velünk akar maradni.
Meglátjuk. Gyurcsány talán ad neki egy listás helyet.
Nyitó fotó: Favebook
Facebook
Twitter
YouTube
RSS