Pesti Srácok

Itt a szupertitkos ellenzéki taktika: ha nem lófaszoznak és randalíroznak a parlamentben, győzhetnek 2022-ben!

Itt a szupertitkos ellenzéki taktika: ha nem lófaszoznak és randalíroznak a parlamentben, győzhetnek 2022-ben!

Az ellenzéki pártok nem akarnak több üléstermi rendbontást, mert azt akarják sugallni a választók felé: alkalmasak a kormányzásra – ígéri legújabb bennfenteskedő propagandacikkében a lófaszozó, sípoló, doboló ellenzéki képviselők nevében a Népszava. Az agitprop műhely úgy tudja, titkos egyeztetések folynak az ellenzék körében, hogy be kellene tömni az elszabadult nyelvágyúkat, és így akár 60-70 egyéni képviselői helyet is nyerhetnek 2022-ben.

Mint a Népszava tudni véli, a Gyurcsány és Gyurcsányé Párt, az MSZP, a Párbeszéd, a Liberálisok és az identitását régen elvesztett Jobbik képviselői rendszeresen tartanak közös szeánszokat, hogy összehangolják a parlamenti hőbörgés koreográfiáját, vagy ahogy ők mondják, stratégiáját. Ennek azonban most vége. A Népszavának ugyanis most azt kellett most megírnia, hogy a Hadházy Ákos pártnélküli provokátor arcpirító parlamenti lófaszozása miatt megszigorított országgyűlési törvény módosítása okán pénteken összeült ellenzéki Mókus őrs megállapította: többé nem csinálhatnak cirkuszt az Országgyűlésből, de ez nem is baj. Mint ugyanis a propagandacikk sugallja:

Ráadásul a kényszerfrigytől a nyelvescsókig eljutó DK és Jobbik közösen javasolta, hogy botrányokozás helyett inkább „alternatív parlamentet” állítsanak fel. A Népszava persze hozzáteszi: akadtak a haditanácson olyan „független képviselők”, akik radikálisabb eszközöket is bevetnének, azzal érvelve, hogy a Fidesz tart a parlamenti akció ellenzéki sikerétől. Hogy kik lehetnek ezek a független képviselők, persze nem tudhatjuk, de lehet, hogy felkerül az oroszok mellé az ellenzéki spájz legfelső polcára a politikai eredményét a lófaszozásban kiteljesítő Hadházy, vagy a gyanúsan férfiasodó Szél Bernadett. Hogy ne legyen kétségünk afelől, hogy valóban rendszeresen dugja össze buksiját a szörnykoalíció, a Népszava azt is kikotyogja, hogy a pénteki után már rögtön hétfőn is volt újabb egyeztetés, mégpedig arról, mennyire is szabad elfogadniuk a kulturált viselkedési törvény új korlátozásait.

PestiSracok facebook image

Hozzá kell tenni, hogy némi zavar lehet az erőben, mert mint tegnap láthatták, Jakab Péter, a Jobbik vágybeli örökös elnöke a tőle megszokott kisnyilas stílusban ordítozott Orbán Viktorral. Márpedig a titkos pánellenzéki tanács előrejelzése szerint pont az ilyenek miatt nem fognak nyerni 2022-ben...

Forrás: Népszava.hu; Vezető kép: MTI; Videó: László Petra/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!