Pesti Srácok

Jourová kizárta, hogy az Európai Bizottság és a magyar kormány megállapodásra jusson

Jourová kizárta, hogy az Európai Bizottság és a magyar kormány megállapodásra jusson

Visszautasította minden alku lehetőségét az Európai Bizottság és magyar kormány között Věra Jourová. A politikus továbbra is csak akkor engedélyezné, hogy hazánk megkapja a nekünk járó uniós forrásokat, ha meghajlunk Brüsszel akarata előtt.

Věra Jourová, az Európai Bizottság (EB) demokráciáért és alapjogok érvényesítéséért felelős alelnöke a Szabad Európának adott interjúban kijelentette, kizárt mindenféle politikai alku a magyar kormány és az EB között, amely a költségvetési felülvizsgálat átengedésének fejében megnyitná a pénzcsapokat. A politikus ugyanakkor azt mondta, ha a kormány ki tudja javítani a hiányosságokat, nem lesz akadálya a pénzek folyósításának – idézte az interjút a Mandiner.

Az alelnök úgy fogalmazott, „ragaszkodnunk kell ahhoz, hogy mindent végrehajtsanak, amit vállaltak”. Leszögezte, a Bizottságnak az volt a célja a kifizetések blokkolásával, hogy Magyarország végrehajtsa a bírói rendszerben és az ügyészség tevékenységében szükséges reformokat, de emellett létezik egy másik feltétel is, az, hogy gondoskodni kell az alapvető jogok védelméről.

Jourová szerint a magyar kormány erőfeszítéseket tesz annak érdekében, hogy meggyőzze az Európai Bizottságot arról, korrigálja a Brüsszel által kérteket és elvártakat. S úgy véli, a folyamat mögött nem áll semmilyen ideológia, inkább technikai és jogi munkáról van szó. Az alelnöknek meggyőződése, hogy az erőfeszítések arra irányulnak, hogy a források megérkezzenek Magyarországra.

PestiSracok facebook image

Forrás: Mandiner; Fotó: MTI/EPA/Olivier Matthys

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Volt egyszer egy magyar maffiaháború - Húsz éve végezték ki Portik riválisát, Seres Zoltánt

Az alvilág titkai 2019 április 13.
Húsz évvel ezelőtt, 1999. április 12-én Tahitótfaluban, a nyílt utcán, az autójában gyilkolták meg az éjszakai életben korábban „Igazságosnak” nevezett Seres Zoltán vállalkozót. A motoros merénylők nemcsak vele, hanem olasz üzlettársával, Sforza Nazzarenoval is végeztek, aki néhány órával később, a kórházban hunyt el. A gyilkosok a fegyvert eldobták, majd elhajtottak a helyszínről. A kocsi az AK-47-es gépkarabélyból leadott, legalább 15-20 lövés után az egyik családi ház falába csapódott, és a támadást csak a hátsó ülésen ülő, majd sokkot kapó tolmács élte túl.