Pesti Srácok

Juhász Péter javára léptette vissza a Momentum Kerpel-Fronius Gábort az V. kerületben

Juhász Péter javára léptette vissza a Momentum Kerpel-Fronius Gábort az V. kerületben

Kerpel-Fronius Gábor visszalép a budapesti 5. kerületi polgármester-jelöltségtől és a jövőben Juhász Pétert támogatja - minderről a Momentum számolt be közösségi oldalán.

Azért annak van némi diszkrét bája, hogy a Momentum saját jelöltje, a jelenlegi főpolgármester-helyettes Kerpel-Fronius Gábor helyett Juhász Pétert támogatja az V. kerület polgármester-jelöltségében. Mindezt azzal indokolták, hogy szerintük Juhász Péter tett a legtöbbet a korrupció elleni küzdelemben az elmúlt években, bár hogy pontosan mire is gondolnak, arról nem tudtunk meg részleteket abból a videóból, amit a közösségi oldalon osztottak meg. Mint ismert, a Kétfarkú Kutyapárt még december végén jelentette be, hogy Budapest V. kerületében Juhász Pétert indítják polgármesterjelöltként a jövő évi önkormányzati választáson. Az ötlettel egyéként maga Juhász állt elő; a párt tájékoztatása szerint azért mentek bele a dologba, mert „nem láttak más ellenzéki képviselőt az elmúlt évtizedben, aki ennyit próbált volna tenni a helyi korrupció ellen és ilyen mélységben ismerné a kerület problémáit”.

A Momentum csütörtökön a Facebookon azt közölte, hogy Kerpel-Fronius Gábor az V. kerületben Juhász Péter javára fog visszalépni az önkormányzati választásokon. Donáth Anna, a párt elnöke a Facebookon köszönte meg Kerpel-Fronius munkáját és elmondta, hogy a politikus továbbra is a pártban fog dolgozni. Arról is beszélt, hogy nemcsak Juhászt fogják támogatni, hanem minden ellenzékit, aki partner lehet együttműködési rendszer felépítésében. Kerpel-Fronius és Donáth Anna is kiemelte, hogy Juhász Péter az V. kerületi korrupciós visszaélések felderítése okán tökéletes jelölt lehet polgármesternek. A Kétfarkú Kutyapárt jelöltje megköszönte a Momentum bizalmát és azt, hogy felül tudtak kerekedni a pártérdekeken.

Fotó: Facebook

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

A disznóságok és a PestiSrácok - Ilyen volt az idei Vas vármegyei böllérverseny (videó és galéria)

‎PS Riport 2025 február 17.
A disznóvágásnak rituáléja van. Szakrális esemény, ami összehozza a családot, a szomszédokat és az egyik elmaradhatatlan hagyománya a magyar nemzetnek. Az évről-évre Győrváron megtartott Vas Vármegyei Gasztronómiai Fesztiválon és Böllérversenyen egy lépéssel ennél is tovább mennek, hiszen az erdélyi szórványtól a Felvidékig hozzák össze a magyarságot, sőt: velük érkezve a történelmi Magyarország népeinek képviselői is ellátogatnak a fantasztikus hangulatú rendezvényre.

Egy politikus fiaként nekem kétszer annyit kell teljesítenem, mint az átlagnak – Portrébeszélgetés Hoppál Hunorral (VIDEÓ!)

‎PS Riport 2023 február 25.
Beleszületett a politikába, hiszen édesapja a Fidesz országgyűlési képviselője, kultúráért felelős kormánybiztos, ennek ellenére őt a média most sokkal jobban izgatja, mint egy esetleges politikai karrier. Bár sokan azt gondolhatják, hogy éppen a családi háttér miatt számára az akadályok könnyebben átugorhatóak, éppen ellenkezőleg: mindig többet kellett teljesítenie másoknál. Ahogyan a politika iránti érdeklődését, úgy a zene iránti szeretetét is a családból hozza, ha teheti, zongora mellett kapcsol ki. Pécsett született, de tanulmányait már Budapesten végzi, és most úgy látja, hogy a jövőre vonatkozó elképzeléseit itt tudja majd megvalósítani a későbbiekben. A PS Portrék e heti műsorában Hoppál Hunorral, a Grund című műsorunk műsorvezetőjével beszélgettünk.

A fiatalok nem akarják a kötelező sorkatonaságot és egyáltalán nem tartják cikinek, hogy kormánypártiak – PS-riport a Békemenetről (VIDEÓ!)

‎PS Riport 2024 június 2.
A Széchenyi téren 11 órától gyülekeztek az emberek, hogy részt vegyenek a tizedik Békemeneten, ami nevéhez hűen most tényleg a békéről szólt. Rengetegen érkeztek nemzeti lobogóval, településeik tábláival, az érdeklődőket az eső sem riasztotta el, hogy átvonuljanak együtt a Margit-szigetre. A PestiSrácok.hu stábja is a helyszínen volt, ahol felemelő volt a hangulat és számos ismert emberrel, politikusokkal találkoztunk, akiket a háborús pszichózisról, a választás fontosságáról kérdeztünk. Fiatalokkal is szép számmal futottunk össze, akik elmondták őszinte véleményüket a sorkatonaságról, amiről stábunknak a honvédelmi miniszter is nyilatkozott. Kósa Lajos, a Fidesz országgyűlési képviselője pedig biztos benne, hogy az idei békemenet híre eljut Brüsszelbe, Deutsch Tamás, a Fidesz EP-képviselője szerint pedig nem csak reformálásra van szüksége az Európai Uniónak. Kocsis Mátéval, a Fidesz frakcióvezetőjével is találkoztunk, aki elmondta, mire számítsanak azok, akik a baloldalra teszik az X-et és mit tegyenek a választások napján, ha nem békepárti politikussal szimpatizálnak.