Karácsony Gergely diadalittasan jelentette be Facebook-oldalán, hogy mekkora levelezésben van az amerikai külügyminiszterrel, alakul a románc közöttük. Budapest főpolgármestere beiktatása után levélben gratulált Antony Blinkennek, a napokban jött meg a válaszlevél, de sokkal valószínűbb, hogy nem Washingtonból volt lassú a posta, hanem csak lassan csikorogtak a fogaskerekek a Városház utcában.
Nem áll messze a baloldaltól, hogy alternatív valósággal szórakoztassa a közvéleményt és próbálják meg magukat fényezni. Emlékeznek kedves Olvasóink a Teller-levélre? A Népszabadság beismerte, hogy egy 2003-as lapszámukban, amelyben megjelent egy Teller Edétől származó kézirat – a vágyvezérelt történet szerint a világhírű atomtudós abban kritizálta az akkori jobboldalt és Amerika-ellenességgel vádolta őket –, csupán fikció volt. A Népszabadság által közreadott dokumentumot valójában a tudós egyik budapesti ismerőse írta, aki szerette volna, ha Teller ezzel a szöveggel áll a nyilvánosság elé, Teller Ede azonban nem akart ilyen szöveget megjelentetni. Eötvös Pál, a lap akkori főszerkesztője kiállt a fakenews-újságírója mellett, mert szerinte lapját megtévesztették, végül azonban bocsánatot kértek.
Visszatérve Karigeriékre, a főpolgármester úr azt írta közösségi oldalára: meggyőződése, hogy az új amerikai adminisztráció politikája az egész világon pozitív hatásokkal jár majd, akár a járvány elleni védekezéssel kapcsolatos nemzetközi koordinációról, akár a jogállamiság és a demokrácia védelméről.
Mi azon dolgozunk majd, hogy városi szinten is hozzájáruljunk ehhez az új, reményt keltő dinamikához. Ezért kollégáim már fel is vették a kapcsolatot a Fehér Ház és az State Department illetékeseivel, hogy erősítsük Budapest és az új amerikai adminisztráció közötti együttműködést.
– fogalmazott Gál J., akarom mondani Karácsony Gergely. Aztán megjött a válasz, állítólag Washingtonból, de lehet, hogy csak a szomszéd irodából:
A bibi csak annyi a dologban, hogy a közzétett három fotón az állítólag a külügyminisztertől érkező dokumentumon Anthony Blinken van írva, miközben az amerikai diplomáciának a vezetője keresztnevét úgy írja, Antony, de a Tonyt még gyakrabban használja. Alapos okkal feltételezhető, hogy az ötvenkilenc éves Blinken rutinos közszereplőként, jelenleg az Egyesült Államok külügyminisztereként le tudja írni helyesen a saját nevét, és vélhetőleg a stábja is van olyan dörzsölt, hogy kiszűrje az ilyen hibákat. Másik lehetőség, hogy a világhírűen hasító budapesti városvezetés kedvéért, Karácsonyék iránti csodálatát kifejezve az amerikai fődiplomata megváltoztatta a keresztnevét. Utóbbinak semmi értelme nem lenne, éppúgy a Fővárosi Önkormányzat legtöbb intézkedésének sem.
Vezető kép: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS