Pesti Srácok

Kegyetlen adóemeléssel készül a zsebmessiás és nagyon rosszul tagad

A hazugságok előbb-utóbb kitudódnak, hiszen a sánta kutya esetét mindenki ismeri. Magyar Péter azonban már annyit kamuzott, hogy nincs ép lába, most a frissen kiszivárgott brutális adóemelést próbálja tagadni, sőt, jó kommunista módjára másokra fog mindent.

Iszonyatosan nehéz a hazugságspirálból kijönni, szinte lehetetlen, főleg, ha nincs erre vonatkozó akarat. A zsebmessiás és csapata nem is áll jól, hiszen a rengeteg mennyei ígéret mögött láthatóan nincs semmi konkrétum, erre pedig kezdenek rájönni a szekta egyes tagjai is. Most, hogy kiszivárgott az óriási és értelmetlen adóemelésről szóló tiszás tervezet, már csak a kapkodás, mutogatás és fenyegetés maradt. Mindig egyre lejjebb, mindig egyre durvábban, ez a Tisza Párt és ez Magyar Péter.

A zsebmessiás röpköd, luxizik, aztán másokat vádol ezzel, végül adóemelési tervekkel próbál egyenesbe jönni.
A zsebmessiás röpköd, luxizik, aztán másokat vádol ezzel, végül adóemelési tervekkel próbál egyenesbe jönni.

Bajban a zsebmessiás, kiszivárgott az adóemelési terv

Ezért érdemes biztos alapokra építkezni, hiszen nem kell feltétlenül egyetérteni mindenben mindenkinek, de fölösleges hazugságokat és örök élet típusú ígéreteket azért fölösleges tenni, mert előbb-utóbb el kell ezekkel számolni. Magyar Péter pedig azon kívül, hogy meg akarja állítani a szennyezett levegőt a határokon, legalább nyolcvan éves átlagéletkort rak össze egy csettintésre, sok egyéb vállalhatatlan és ostoba ígéretet tett. Ahhoz, hogy bármit is minimálisan alá tudjon támasztani, lassan el kell rebegni, hogy honnan lesz minderre pénz? Úgy tűnik, hogy első körben a dolgozó embereket akarják megsarcolni, ahogy korábban a baloldali kormányok is tették, hatalmas adóemelésre készül a siserehad. Miután ez kiderült, a zsebmessiás ökölbe szorult fejjel csapkod, hörög és fenyeget. A tény azonban tény marad, a tiszás "szakemberek" is alátámasztották, hogy kegyetlen adóemelésre készülnek. És mi lesz a következő, a nemzeti vagyon elkótyavetyélése? Ismerős...

 

 

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!