Pesti Srácok

Két tömegverekedés tört ki egy ülés alatt az örmény parlamentben (videó)

Kétszer is tömegverekedés tört ki szerdán az örmény parlamentben, miután a kormánypárt egyik képviselője hazaárulónak nevezte azokat a korábbi védelmi minisztereket, akiknek hivatali ideje alatt állítólag pénzért meg lehetett vásárolni a katonai szolgálat alóli mentességet.

A kijelentést Hajk Szarkiszján, Nikol Pasinján miniszterelnök Polgári Szerződés (KP) nevű pártjának parlamenti képviselője tette a helyi televíziós csatornák által élőben közvetített parlamenti ülésen. Ezt követően az Örményország Szövetség (HD) nevű ellenzéki szövetség vezetője, Szejran Ohanján volt védelmi miniszter megdobta Szarkiszjánt egy vizespalackkal, majd verekedés tört ki a KP és a HD, valamint a Van becsületem nevű ellenzéki szövetség képviselői között. Ezután Alen Szimonján parlamenti elnök az élő közvetítés megszakítására adott utasítást, majd szünetet hirdettek az ülésen. Agnesza Hamoján, a HD tagja később a Facebook-oldalán közvetítette az ülést. Ezen látható, amint képviselők verekednek egymással, és obszcén kifejezéseket kiabálnak. A parlamenti biztonsági szolgálat kivezette a teremből a legagresszívabb képviselőket. Az örmény parlamentben ezek után újabb verekedés tört ki a képviselők között Váhe Akopján, a HD-hez tartozó képviselő beszéde közben. A RIA Novosztyi orosz hírügynökség beszámolója szerint Akopján a KP képviselőihez fordulva azt mondta:

Az egyik képviselő durva hangnemben válaszolt Akopjánnak, majd ismét verekedés tört ki. A házelnök rendre utasította a jelenlévőket, és ismét az élő közvetítés megszakítására adott utasítást.

PestiSracok facebook image

A júniusi előrehozott örmény parlamenti választásokon megválasztott új törvényhozás augusztus 2-án kezdte meg munkáját. A 107 fős örmény parlamentben a KP 71, a HD 29, a Van becsületem nevű ellenzéki szövetség pedig hét képviselői hellyel rendelkezik.

Forrás: MTI; Fotó: képernyőfelvétel

Ajánljuk még

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.