Az egészségügyi ellátás 200 százalékos, minden steril, mindent fertőtlenítenek, az ételt is – írja beszámolójában egy várpalotai férfi, akit koronavírus fertőzés gyanújával vizsgálnak az ajkai Magyar Imre Kórházban, amely az egész Dunántúl regionális járványkórháza. Az intézményből a járvány magyarországi megjelenése után 300 beteget szállítottak át más kórházakba. Egyelőre még nincs nagyszámú beteg. Az ellátást a kórház száz saját orvosa végzi. A kórház még a múlt héten a közösségi médiában terjedő gyűjtés hatására közleményben tudatta, hogy minden szükséges védőfelszerelést megkaptak, azokkal rendelkeznek.
Az elmúlt hetekben álhírek tucatjai és ellenzéki politikusok is sorra ekézték a magyar egészségügyet és rémisztgettek a sajtón és a közösségi médián keresztül arról, hogy mennyire képtelenek lesznek ellátni a koronavírusos betegeket a hazai kórházak, mert semmi sincs, sem orvos, sem védőfelszerelés, még a maszkokat is civileknek kell varrni.
Több kórháznak is gyűjtőakciót szerveztek, sok esetben kéretlenül a Facebookon. Speciel pont az ajkai kórháznak is gumikesztyűktől a védőruhán keresztül a maszkokig egész listát küldözgettek körbe, mi mindent vigyenek az emberek és adják le a kórház portáján. Az intézmény már akkor rövid, velős közleményben tudatta honlapján, hogy nagyon köszönik, de nincs szükségük semmire. Azaz, amire van, azt megkapták. Minden védőfelszerelés ott van a kórházban.
Úgy tudjuk, a gyűjtőakció okozott némi kellemetlenséget. Sokan rohamozták meg, és látták el kéretlenül a kórházat gyakorlatilag mindenfélével, még élelmiszert, cukrot, paprikát, paradicsomot is megpróbáltak leadni a portán.
Mindezzel szemben, most valóban bennfentes vélemény jelent meg a dunántúli járványkórházról és az ott zajló ellátásról, ami – óvatosan megjegyezzük – általánosan jellemző a kialakított járványkórházakra. Talabér Márta, Várpalota polgármestere tette ki közösségi oldalára, egy koronavírusos fertőzött gyanús férfi beszámolóját. Anonimizálva. A férfit múlt hét hétfőn vitték be az ajkai Magyar Imre Kórházba koronavírus gyanús tünetekkel. A röntgen megállapította, hogy tüdőgyulladása van. Ezt követte a vírusteszt, azaz a vírustesztek. Az eddigiek negatívak lettek.
Az egészségügyi ellátás 200 százalékos. Mindenki nagyon lelkiismeretesen végzi a munkáját, a műszakjukban végig beöltözve vannak az orvosok és az ápolók, a takarítók szintén. Egy szobában csak egy beteg lehet, az ajtó éjjel-nappal zárva van. Ha be akarnak jönni – ételosztás vagy vizit miatt – kopognak. Nekem fel kell vennem a maszkot és jeleznem, hogy bejöhetnek. Minden steril, mindent fertőtlenítenek, az ételt is. Minden külön zacskózva van, légmentesen. Az evőeszközök eldobhatóak és minden étkezéshez újat kapunk. Ami megmarad, az veszélyes jellel ellátott szemetesbe kerül – írja amit tapasztalt, azaz arról, hogyan zajlik az ellátás a dunántúli járványkórházban.
Hozzátette, kár, hogy mindezt csak az látja, aki bekerül.
Végül megjegyezte, jó lenne, ha mindenki komolyan venné az intézkedéseket és jobban tisztelnék az egészségügyben dolgozókat, nagyon nem könnyű nekik.
Talabér Márta, Várpalota polgármestere a megosztott tapasztalatok mellé azt írta, azok erőt adhatnak mindenkinek.
Erőt adhat azért, mert nem minden gyanú fog beigazolódni és erőt adhat azért is, mert az egészségügyben dolgozók a legnagyobb elhivatottsággal állnak hozzá ehhez az embert próbáló feladathoz – fogalmazott a városvezető.
Talabér Márta mindent megtesz, hogy megpróbálja otthon tartani azokat, akik megtehetik, hogy otthon maradjanak. Az önkormányzat a védőmaszkok varrását is megszervezte, amelyekből minden várpalotainak házhoz visznek. A polgármester férje olasz, így ők azt is átlátják, átérzik, ami Olaszországban történik. A legfrissebb adatok szerint, egy igazolt fertőzött és nyolc koronavírus gyanús esetről tudnak Várpalotán.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS