Valóságos gyűlöletcunamit zúdított írásában Huth Gergelyre, a PestiSrácok.hu főszerkesztőjére a Momentum bicskei elnöke és önkormányzati képviselője, Molnár Dániel. Szerinte Huth Gergely az önkormányzati ünnepség vendégszónokaként többször “meghamisította a történelmet, majd a beszéd második felében az aktuálpolitizáláson keresztül eljutott a hazaárulózásig”. A Momentum helyi tagjai ezért el is hagyták az ünnepség helyszínét és nem vettek részt az ’56-os emlékmű megkoszorúzásán. Valójában Huth Gergely csak azzal szembesítette a momentumosokat, hogy ha Karácsony Gergellyel, Jakab Péterrel és az ifjú szocikkal egyetemben nem dobnak mentőövet a posztkommunistáknak, a bolsevizmus a magyar választók akaratából 2010-ben, a kommüntől számított kilencvenegy év elteltével végleg eltűnt volna Magyarországról.
Bálint Istvánné polgármester és az önkormányzat meghívására Bicskén mondott ünnepi beszédet az 1956-os forradalom és szabadságharc 64. évfordulóján Huth Gergely, a PestiSrácok.hu főszerkesztője, a PestiTV programigazgatója, amelyben a szabadságharcos forradalmárok, a pesti srácok vakmerő hősiessége mellett külön kiemelte a vidéki ’56-osok, a nemzetőrök méltó és bátor cselekedeteit, akik az önkényeskedés helyett megóvták a letartóztatott kommunista bűnösök életét egy hamarosan megalakuló demokratikus jogállamra várva, mégis súlyos büntetés, sokéves börtön és vagyonelkobzás volt az osztályrészük a Kádár–Biszku–Apró-féle megtorlás idején. Ez történt Kutrik József nemzetőr-parancsnokkal Bicskén, miként társai is börtönre, hányattatásra voltak ítélve.
A beszédben Huth Gergely utalt a 2010-ben megszavazott Nemzeti Együttműködés Nyilatkozatára, ami szerint a diktatúra négy évtizedét az átmenet két zavaros évtizede, azaz a kommunisták hatalomátmentésének időszaka követte. Ezt a korszakot, amely valójában 1919-ben, Szamuely Tibor és társai véres kommünjével kezdődött, 2010-ben végleg le is zárhattuk volna, hiszen a magyar választók súlyosan megbüntették a szocialista utódpártot és a vele kollaboráló SZDSZ-t. Ám akadtak, akik a bennük bujkáló hazaáruló sugalmazására, hatalomvágyból és elvtelenségből szövetséget kötöttek az ördöggel: ilyen ember Karácsony Gergely, Jakab Péter és Fekete-Győr András is, miként a szocialista párt megújításán munkálkodó fiatalok is – érvelt Huth Gergely. Az ünnepi koszorúzáson jelen lévő bicskei Momentum-delegáció ezen a ponton elhagyta a teret.
Mindezt Molnár Dániel, a Momentum helyi elnöke és a párt helyi tagjai alaposan félreértelmezték, hiszen az elnök így írt facebookos kirohanásában:
A propagandista beszédében többször meghamisította a történelmet, majd a beszéd második felében az aktuálpolitizáláson keresztül eljutott a hazaárulózásig. A forradalom eseményeinek felidézése után a Fidesz dicséretéről és az ellenzéki pártvezetők gyalázásából állt a beszéde. Még olyan egyértelmű hazugságokat is megengedett magának, hogy az ügynökakták nyilvánosak, ami tényszerűen nincs így. Épp a Fidesz szavazta le tucatnyi alkalommal a parlamentben az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát. Miután hosszú perceken át hallgattuk a városi megemlékezésen elhangzó, sokkal inkább pártrendezvényre illő beszédet, elvonultunk a rendezvényről. Miért kéne nekünk azt hallgatni, hogy egy pártközpontból kézivezérelt propagandista minket kommunistáz és hazaárulónak nevez?
A poszt állításával ellentétben az ünnepség nem kezdődött késve és természetesen a propagandistázást is visszautasítjuk. Huth Gergely ugyanakkor ezúton kér elnézést, amiért a rendkívül sokat szenvedett, egészen 1989-ig üldözött Pákh Tibor szabadságharcos nevét tévesen Pákh Imreként idézte. Pákh Tibor megpróbáltatásairól számos alkalommal írtunk, bár a vele készített videointerjúinkat a Google-Youtube gyalázatos módon letörölte (a videóarchívumunk hamarosan újra elérhető lesz), de itt újraolvasható Mező Gábor cikke, amelyben a tavaly 95 éves hőst méltatja.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS