Bajnai Gordon kipenderítette, most azonban Gyurcsány Ferenc oldalán tért vissza a közéletbe Horváth Zsolt, az az orgazdaságért elítélt, a komáromi éjszakai életben „Kis Görbe” gúnynéven szólított, kétes hírű vállalkozó, akit korábban a PestiSrácok.hu leplezett le. Tavaly megírtuk, Bajnai Gordonnal kampányolt a vállalkozó, ám amikor portálunk lerántotta a leplet Kis Görbe múltjáról és ügyeiről, az Együtt-PM minden együttműködést megszakított Horváth Zsolttal. Úgy tűnik, „Göresz” nem adta fel politikai ambícióit, az általa vezetett egyesület közös jelölteket és közös listát állított Komáromban a Demokratikus Koalícióval, mi több, a bűnszövetségben, nagy értékű benzinlopáson tetten ért vállalkozó kapta a kompenzációs lista első, gyakorlatilag az egyetlen biztos befutó helyét. A miértekre a Demokratikus Koalíciótól várjuk a választ. Úgy tudjuk, a párton belül meglepődtek, hogy kiszagoltuk a DK és Kis Görbe összeborulását, holnap délelőttre a válságstábot is összehívták. Öltönyre cseréli-e a nejlon szabadidőt Kis Görbe?
SZARVAS SZILVESZTER – PestiSrácok.hu
A Demokratikus Koalíció támogatásával Horváth Zsolt, alias Kis Görbe szerepel az önkormányzati választás komáromi kompenzációs listájának első, gyakorlatilag az egyetlen biztos befutó helyén – értesült a PestiSrácok.hu.
Az, hogy Gyurcsányék összefogtak az egyébként orgazdaságért elítélt, a komáromi éjszakai életben jól ismert kétes hírű vállalkozóval azért is érdekes, mert portálunk korábbi leleplező cikke után Bajnai Gordonék kitették Horváth Zsolt szűrét a baloldalról. A PestiSrácok.hu tavaly szeptemberben írta meg, hogy Bajnai mellett kampányolt Horváth, a Független Civilek Komáromért Egyesület vezetője, akit 2000. május 4-én nagy értékű benzinlopáson értek tetten. Az ügy lényege, hogy Horváth rávette társait – köztük három rendőrt -, hogy 2000. május 4-én, éjszaka, a Dunán közlekedő Marcus P. nevű német tankhajóról, Süttőnél, egy tartálykamionba való átfejtéssel 30 ezer liter, 95-ös oktánszámú, 7 millió forint értékű benzint ellopjanak. Azonban az éppen arra felé járőröző rendőr felismerte társait és megakadályozta a ipari méretű lopást. Ráadásul Horváth ekkor egy másik, éppen bírósági szakban lévő büntetőeljárás alatt állt, orgazdaság miatt. A benzinlopás miatt a Komárom-Esztergom Megyei Ügyészségi Nyomozó Hivatal indított büntetőügyet jelentős értékre, bűnszövetségben elkövetett lopás kísérlete miatt.
Tavalyi cikkünk után az Együtt-PM bejelentette, a PestiSrácok.hu-n “olyan információk láttak napvilágot egy komáromi vállalkozóval, önkormányzati képviselővel és civil közéleti személyiséggel kapcsolatban, amik az illető erkölcsi feddhetetlenségét kérdőjelezték meg.” A párt azt is nyomatékosította, hogy minden együttműködést megszakítottak Horváth Zsolttal.
Úgy tűnik azonban, „Göresz” nem adta fel politikai ambícióit, az általa vezetett egyesület közös jelölteket és közös listát állított Komáromban a Demokratikus Koalícióval, mi több, a vállalkozó kapta a kompenzációs lista első helyét. A miértekre a Demokratikus Koalíciótól várjuk a választ, telefonon és elektronikus levélben is feltettük a kérdéseinket. Úgy tudjuk, a párton belül meglepődtek, hogy kiszagoltuk a DK és Kis Görbe összeborulását, holnap délelőttre a válságstábot is összehívták, és csak ezután válaszolnak megkeresésünkre.
Tény ugyanakkor, hogy a helyi DK megpróbálta láthatatlanná tenni „Kis Görbét”, aki a baloldali szórólapokon, kampányanyagokon sem szerepel. Igaz, a komáromi DK közösségi oldalának tanúsága szerint Horváth Zsolt főzte a pörköltöt egy szeptember 20-i rendezvényükön.
Mi mindenesetre tűkön ülve várjuk a DK válságstábjának holnapi ülését és a párt hivatalos válaszát.
Mi az a kompenzációs lista?
Az önkormányzati választáson a tízezernél több lakosú településen és a fővárosi kerületben a képviselők vegyes választási rendszerben – egyéni választókerületben és kompenzációs listán – szerezhetnek mandátumot. A listán szereplő jelöltek sorrendjét a jelölő szervezet határozza meg. A voksolás napján a választópolgár csak az egyéni képviselőjelöltre szavazhat. A kompenzációs listára a választó nem voksolhat, mert arról a mandátumokat az egyéni választókerületekben összesített töredékszavazatok (vagyis az egyéni választókerületben mandátumot nem szerző jelöltekre leadott érvényes szavazatok) arányában osztják ki. Nem kaphat mandátumot annak a jelölőszervezetnek a kompenzációs listája, amelynek a jelöltjei a települési szinten összesített kompenzációs szavazatok öt százalékát nem érték el, és az a közös kompenzációs lista sem szerezhet mandátumot, amelyeknek a jelöltjei nem szerezték meg a települési szinten összesített kompenzációs szavazatok tíz százalékát.
Címlapfotó: Facebook.com
Facebook
Twitter
YouTube
RSS