Pesti Srácok

Klímaaktivisták pirosra festették a skót parlament épületének bejáratát (Videó)

Klímaaktivisták pirosra festették a skót parlament épületének bejáratát (Videó)

Pirosra festették klímaaktivisták kedden a skót parlament épületének bejáratát, tiltakozásul Rishi Sunak brit miniszterelnök terve ellen, amely alapján száz új olaj- és gázkitermelési engedélyt adnának ki az Északi-tengeren.

Az akciót a This Is Rigged nevű csoport szervezte, amely a korábban Twitter néven működő X platformon közölte, hogy a skót kormány "hallgatása fülsértő az olaj és gáz ügyében". A csoport kiemelte, hogy Edinburgh-nak hevesen kell elleneznie kell a brit kormányfő elképzeléseit, máskülönben "bűnrészessé" válik. Egy csatolt videofelvételen négy aktivista látható, ahogy egy piros anyaggal fedik le a bejáratot és a felette lévő feliratot. A skót rendőrség szóvivője megerősítette, hogy tüntetők voltak a parlament épülete előtt.

Forrás: MTI; Fotó: Képernyőkép

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.