Kövér László, az Országgyűlés elnöke az AzÜzlet.hu-nak adott interjújában a 2010 óta történt nemzetpolitikai előrelépésekről, valamint a családtámogatási rendszer további építéséről beszélt, de szóba került az is, hogy a nyugat-európai emberek számára egyre vonzóbb célpont Magyarország, és nem csupán az egyszeri látogatások, de akár a letelepedés kapcsán is. Kövér szerint a nemzeti konszenzus felé vezető út első és legfontosabb lépése volna, ha az ellenzék hitet tenne a jelenlegi családtámogatási rendszer mellett.
Az AzÜzlet.hu riporterének a koronavírus hatására a családokra nehezedő nyomás kapcsán feltett kérdésére a házelnök elmondta, hogy a kormány ebben a nehéz időszakban kiemelt figyelmet fordít a magyar családok támogatására.
A koronavírus-járvány negatív hatásai ellenére a családok támogatásából nem enged a kormány. Ezt mutatja az is, hogy a veszélyhelyzet idején született hitelmoratórium és egyéb kedvező intézkedések mellett a kormány célzottan a kisgyermekes családokra is figyelt
– fogalmazott Kövér László. A beszélgetés során felmerült, hogy a koronavírus-járvány hatására bevezetett korlátozások a Nemzeti Összetartozás évében különösen kellemetlen módon befolyásolják a határátkelést, a fizikai kapcsolattartást nemzettestvéreinkkel. A házelnök, aki általában évente többször jár határon túli magyar területeken, fájlalta a határátkelések korlátozását, azt mondta, hogy így
kicsit bensőségesebb és meghittebb lett ez az emlékév, mint amilyen akkor lett volna, ha úgy tartjuk meg, ahogy valójában szerettük volna.
Annak kapcsán, hogy a pandémia idején több nyugaton tevékenykedő magyar szervezet vezetői nyilatkoztak úgy, hogy egyre több, korábban és a közelmúltban kivándorolt honfitársunk választja a hosszútávú vagy végleges hazatérést, Kövér László úgy fogalmazott:
A bővülő magyarországi életlehetőségek, a bérek, jövedelmek jelentős növekedése, valamint a már említett családtámogatási rendszer a fiatalok számára mégiscsak komoly segítséget jelent, és hozzájárul ahhoz, hogy azoknak a száma is csökkenjen, akik úgy gondolják, külföldön nagyobb eséllyel boldogulnak, mint Magyarországon. Azt se hagyjuk figyelmen kívül, hogy egyre többen költöznek ide külföldiek Nyugat-Európából. Elsősorban olyanok, akik már hosszú dolgos évtizedek után vannak, tehát szeretnék a magyarországi közbiztonsági körülmények között nyugodtan, migránsmentesen leélni az életük java részét.
A kormány Kárpát-medencei közös stratégiájának megteremtésére vonatkozó politikája kapcsán a házelnök kifejtette: úgy gondolja, a utódállamokban élő magyarok tömegei számára sem csak szimbolikus, ünnepnapokra szánt szóvirágok halmaza a nemzeti összetartozás, hanem a mindennapokban megélhető valóság. Kifejtette azt is, hogy a szomszédos országokkal kapcsolatban nagy reményei vannak az erős Közép-Európa megteremtése kapcsán, ahol, mint mondta felismerik:
Ideje lenne végre az érintetteknek is komolyan venni: Közép-Európa a közép-európaiaké.
Forrás: AzÜzlet.hu; Fotó: MTI/Kiss Gábor
Facebook
Twitter
YouTube
RSS