Pesti Srácok

2020 nemzeti Összetartozás Éve

Hiénafalkaként, összehangolva támadja az "elnyomott" baloldali sajtó a fideszes többségű Budakeszi önkormányzatot

Magyar ugar 2020 február 29.
A balliberális pártok és médiumok rengetegszer delirálnak diktatúráról, látszatdemokráciáról; amikor lehet, ezzel nyomasztják olvasóikat, és ezzel hergelik támogatóikat, hiszen jelenleg szerintük Magyarországon itt tartunk. Most ismét Budakeszi került sorra, ahol a jól becsatornázott, elnyomott baloldal minden alkalommal földhöz vágja magát és belesírja bánatát a szélbe, amikor minimális lehetőséget lát a vagdalkozásra. Ezt aztán meglepő módon felkapja az Átlátszó, a kőbaloldali Mérce, a 168 óra, a 444.hu és számos más cenzúrától szenvedő baloldali orgánum. A mostani jajgatás oka, hogy Budakeszi önkormányzati lapjának soron következő számába olyan pályázati kiírásokról is beküldték a nyomdába az információt, amelyről aznap délután döntött a képviselő-testület. Antidemokratikus és tisztességtelen, diktatórikus lépés? Mivel nem pártpolitikai döntésekről volt szó, hanem nemzeti összetartozásról szóló és helytörténeti gyűjtőpályázatról, amelynek kiírását az illetékes bizottságok már elfogadták, nem a fideszes vezetésű önkormányzat autoriter akarnokságáról van szó, hanem egy formális döntés megelőlegezéséről. Az önkormányzat közleményben ismerte el a hibát, de érthetően megdöbbent, hogy milyen sajtóvisszhangot kapott az ügy a baloldali médiában. Végül persze kiderült, hogy a nemzeti összetartozás kifejezése fáj a DK-s képviselőnek, nem egy szavazási sorrend. Tanulságos történet Budakesziről.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!