Magyarország változatlanul a béke, a biztonság és a normalitás szigete a vészterhes világban – jelentette ki Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Magyar Diaszpóra Tanács és a Magyar Állandó Értekezlet (Máért) ez évi ülésének résztvevői előtt szerda este, az Országház Vadásztermében mondott beszédében.
Amíg hazánknak nemzeti kormánya van, addig önök a külhonban mindig számíthatnak az anyaországra, Magyarország pedig mindig számít önökre
– fogalmazott a házelnök.
Hangsúlyozta: Magyarországnak igaza volt és van abban, hogy “az Európai Unió a béke, demokrácia és jólét tervéből nem válhat a háború, diktatúra és elszegényedés valóságává, mert nem ez az európai emberek érdeke”.
Nekünk, magyaroknak, igazunk volt és van abban, hogy a nyugati világban rendszerváltozásra van szükség, vagyis az emberek érdekei ellen fordított és az emberek mellőzésére épített politikai rendszert le kell váltani
– tette hozzá Kövér László, hangsúlyozva, erre a rendszerváltozásra nyílt most esély az Egyesült Államokban, és hasonló rendszerváltozás érlelődik az Európai Unióban is.
Ez az egyetlen esély arra, hogy “a huszonegyedik században a nyugati politika megújuljon, a nyugati alkotóerő ismét kibontakozhasson, és a Nyugat megőrizze történelmi súlyát és szerepét a világban” – mondta.
Az Országgyűlés elnöke azt hangsúlyozta: Kossuth Lajos népeként igazunk volt, és van abban, hogy az Egyesült Államoktól Európán át Ausztráliáig, azaz a tágan vett nyugati világban napjainkban is változatlanul érvényes Kossuth Lajos 1852-ben megfogalmazott demokrácia-eszménye, mely szerint “Mindent a népért és mindent a nép által. Semmit a népről a nép mellőzésével. Ez a demokrácia”.
Kövér László felidézte, hogy az Egyesült Államok megválasztott elnöke győzelmi beszédében – utalva az ellene elkövetett sikertelen merényletre – úgy fogalmazott, hogy “nem véletlenül kímélte meg az életemet Jézus”. A házelnök kijelentette, ezek a szavak is erősítik bennünk, magyarokban a reményt, hogy a jövő január 20-án hivatalosan is elkezdődő amerikai politikai rendszerváltozás eredményes lesz, és nemcsak Amerika, hanem az egész világ javára is fog válni.
Mindezen folyamatokban Magyarország, politikai erején felül teljesítve, mintaadó és cselekvő szövetségese a nyugati világ rendszerváltoztató erőinek
– fűzte hozzá Kövér László, aki arra is emlékeztette hallgatóságát, hogy a magyar nemzeti politikának – jószerivel Mohács óta – mindig erejét meghaladó feladatokat kell elvégeznie.
“Sikereink és néha tragédiába torkolló kudarcaink ma is arra figyelmeztetnek bennünket, hogy ne az erőnkhöz mért feladatért, hanem a feladatunkhoz mért erőért fohászkodjunk a történelem urához” – fogalmazott a házelnök.
Hozzátette: a nemzeti politikánk sikeres folytatásához a határokon belül és kívül élő magyar nemzet többségétől érkező erkölcsi és politikai támogatás elengedhetetlen.
Azt hangsúlyozta: amíg nemzeti egységünket meg tudjuk őrizni, addig a nemzeti politikánk cselekvőképes marad, ezáltal Magyarország a jövőben is a béke, a biztonság és a normalitás otthona lesz a Kárpát-medencében és a nagyvilágban élő minden magyar ember számára.
Kövér László arról is szólt: nehéz esztendő áll mögöttünk, talán még nehezebb előttünk, és a politikai nehézségeket tetézik az évről évre bekövetkező személyes veszteségek. Ezek között említette Duray Miklóst, Répás Zsuzsannát, Pásztor Istvánt és a múlt hónapban elhunyt Potápi Árpádot is.
A nemzetpolitikáért felelős államtitkárt úgy méltatta, hogy ő “személyiségében megtestesítette a magyar nemzetpolitika lényegét: ha pénze nem is volt mindig mindenre, de mindenkihez mindig volt egy őszinte, jó szava”. A résztvevőknek a házelnök bemutatta Potápi Árpád hivatali utódját, Nacsa Lőrincet.
A nagyvilág eseményeiről szólva Kövér László kiemelte: napjainkban Skandináviában a kormányok háborús felkészítő anyagokat osztogatnak a lakosságnak. Berlinben a rendőrfőkapitány tanácsokat ad a zsidó embereknek arra vonatkozóan, hogy merre ne járjanak a német fővárosban, ha jót akarnak maguknak.
Az ukrán-orosz fronton pedig az elmúlt két évben százezrek vesztették az életüket, és levegőben lóg a harmadik világháború
– tette hozzá.
Fotó: MTI/Kovács Attila
Facebook
Twitter
YouTube
RSS