A nagy jobbikos és MSZP-s vörös-barna koalícióról kérdeztük Lázár János Miniszterelnökséget vezető minisztert a mai Kormányinfón a parlamentben.
Ismert, egy civil szervezet jelöltje mellé sorakozott fel a baloldal és a Jobbik Szentendrén, ahol január 15-én tartanak időközi választást egy képviselő halála miatt. A PestiSrácok.hu helyi politikusoktól úgy értesült, országos szintről, a pártközpontból utasították a pártok helyi szervezeteit, amelyek azzal, hogy nem állítanak önálló jelöltet, a Társaság az Élhető Szentendréért (TÉSZ) indulóját, Helyes Imrét segíthetik a Fidesszel szemben. Szentendrén mind az MSZP, mind a Jobbik szeretett volna jelöltet állítani, de a pártközpontok úgy döntöttek, hogy a TÉSZ jelöltjét támogatva próbálják legyőzni a Fideszt. Eddig egyébként nem volt példa arra, hogy a radikálisok és a balliberálisok ilyen konstellációban működjenek együtt a Fidesz ellen, igaz, azóta a Jobbik és az MSZP is visszavonulót fújt, és kihátráltak az együttműködésből.
Lázár János portálunknak ezzel kapcsolatban nyomatékosította: az MSZP és a Jobbik együttműködése nem újdonság, mert az ellenzéki pártok a parlamentben rendszeresen együttműködnek egymással.
“Véleményem szerint komoly és felelősségteljes dolog, hogy a legutóbbi választáson egymillió ember szavazott a Jobbikra. A Jobbik ehhez képest lelépett arról az útról, amelyen elindult, mert korábban egyébként voltak tiszteletreméltó javaslataik. Súlyos dolog, hogy letértek az útról. Ma a jobbikos szavazóknak a legnagyobb csalódás, ami a párt háza táján történik. Vona Gáborék legutóbb az alkotmánymódosítást nem támogatták a parlamentben, amellyel csalódást okoztak választóiknak. A Jobbiknak és Vona Gáboréknak a lelkiismeretükkel kell majd elszámolniuk, a jövő előtt is, és saját maguk előtt is. Az alkotmánymódosítás elutasítása nagy felelőtlenség volt a Jobbik és az ország szempontjából is. Aki nem akar bevándorlást, annak meg kellett volna szavaznia a parlamentben az alaptörvény módosítását” – fogalmazta meg a véleményét Lázár János.
A tárcavezetőt arról is megkérdeztük, Orbán Viktor és a kormány milyen döntésre számít a holnap kezdődő brüsszeli uniós csúcson, ahol a kötelező betelepítési kvóta kerül napirendre. Ismertette, nagy a nyomás az illegális bevándorlók kötelező szétosztása ügyében az unión belül, s noha a közép-európai álláspont egyértelmű, Németország áttörést szeretne elérni az Európai Tanács csütörtöki ülésén.
“Két álláspont versenyez egymással a kérdésben, az egyik az illegális bevándorlók önkéntes, a másik a kötelező szétosztásának elvén alapul. A magyar álláspont szerint nem lehet szó kötelező kvótáról, nem megszervezni, hanem megállítani kell a migrációt, és nem az EU területén, hanem a határokon kívül kell lefolytatni az eljárásokat. Orbán Viktor miniszterelnök a következő 48 órában nagy küzdelem előtt áll, azonban mind a népszavazás, mind a parlament és az Alkotmánybíróság döntései kötik a kezét, természetesen nem fog igent mondani olyan uniós felvetésre, amely a kötelező szétosztást kényszerítené az országra. Brüsszelben végérvényesen el akarják dönteni a kötelező kvótát, amely él, köszöni szépen jól van és megpróbál mindenhol győzni. Csütörtökön megtörténhet, hogy bizonyos európai nagyhatalmak, köztük Németország győzelmet szeretnének aratni azok felett, akik náluk jóval kisebbek. Orbán Viktor vétózni fog“ – szögezte le portálunknak Lázár János.
A Kormányinfón kiderült, a kabinet szerdán arról döntött, hogy kifizeti a kórházak 30 napnál régebbi adósságait.
Vezető kép: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS