Felhívással fordult a XXI. Század Intézet a magyarokhoz, avval a kéréssel, hogy akinek van, ajánlja fel a Schmidt Mária történész professzor által irányított XXI. Század Intézet archívumának azokat a fotókat és videókat, amelyek a 2006. szeptemberi–októberi rendőrterror drámai eseményeit dokumentálják. Mint Deák Dániel a felhívásban fogalmazott: a gyűjtemény összeállításának célja, hogy “legyen súlya az ellenünk elkövetett erőszaknak” és “senki ne állíthassa, hogy mindez nem történt meg”. A PestiSrácok.hu szerkesztősége nevében Horváth Péter Gyula fotóriporter kollégánk unikális, részben először idén publikált fotóit ajánlja fel az intézet gyűjteményének. “HPGy”, ahogy a képek alatt gyakran olvasható, a kezdetektől fogva, 2012 óta a PestiSrácok.hu munkatársaként készíti sokszor kordokumentum értékű fotóit.
2006 októberében békésen ünneplő magyarokat vertek véresre Budapest utcáin. Gyurcsány Ferenc, Petrétei József miniszter és az akkori budapesti rendőrkapitány, Gergényi Péter utasítására gumilövedékekkel lőtték őket, könnygázgránátokat vetettek be ellenük. Földre tiport, magatehetetlen polgárokat rugdostak, gumibotoztak. A borzalmak közepette is sok-sok ünneplő kezében volt telefon, kamera, fényképezőgép: fotók, film- és hangfelvételek ezrei készültek el. 2006 ősze óta másfél évtized telt el – olvasható a XXI. Század Intézet felhívásában.
Azért, hogy súlya legyen az ellenünk elkövetett erőszaknak, a XXI. Század Intézet felhívással fordul mindazon honfitársainkhoz, akik jelen voltak, akik átélték és rögzítették a brutalitásokat
– derül ki a közleményükből. A XXI. Század Intézet arra kér mindenkit, hogy küldjék el fényképeiket, filmjeiket, hangfelvételeiket, hogy soha, senki ne állíthassa: mindez nem történt meg!
Hogy soha többé ne tehessenek meg ilyet velünk!
– zárta közleményét az intézet. A fotókat és videókat a [email protected] címre várják, a részletek és a hozzájáruló nyilatkozat az intézet honlapján ITT található meg.
A törvényeket védő, intézkedő rendőröket a PestiSrácok.hu szerkesztői mindig igyekeznek felismerhetetlenné tenni a különböző tudósításokban. Ezeken a képsorokon ugyanakkor nem intézkedő rendőrök, hanem azonosítót nem viselő, így ismeretlen rendű-rangú és megbízású figurák láthatóak, akik közül sokan a törvény helyett a bűn oldalára álltak, így ez esetben nem indokolt a “blőrözés”.
Vezető kép: Horváth Péter Gyula
Facebook
Twitter
YouTube
RSS