A Momentum keddi közleménye szerint lemondott a párt elnökségéről Gelencsér Ferenc. Rajta kívül a párt teljes elnöksége távozik, annak vezetését Donáth Anna veszi át, aki egy új csapattal indul neki a tisztújításnak.
Másfél éve, egy rendkívül nehéz időszakban vállaltam el a Momentum elnöki pozícióját: a párt legnépszerűbb politikusa és akkori vezetője, Donáth Anna a gyermeke születése miatt nem tudta folytatni a Momentum vezetését
– írja Facebook-posztjában Gelencsér Ferenc. Mint fogalmaz, azt tekintette a feladatának, hogy egyben tartsa a pártot, amíg Donáth Anna újra készen nem áll a vezetésre.
Ma eljutottunk erre a pontra: Donáth Anna készen áll. Ezért a mai napon arra kértem Donáth Annát, hogy egy hivatalos tisztújítási folyamatot követően, a párt Küldöttgyűlésének támogatásával vegye át a Momentum vezetését és álljon fel egy új elnökség
– fogalmazott a bejegyzésében. Donáth szerint szükség van egy erős liberális pártra, amely „nem fárasztja populista ígéretekkel a választóit, amely nem néz félre, ha egy jelöltje morálisan vállalhatatlan módon viselkedik”.
Bejegyzéséből az is kiderül, hogy nem egyedül tér vissza, hanem a párt legnépszerűbb politikusaiból álló elnökségi csapattal: Orosz Annával, Soproni Tamással, Hajnal Miklóssal, Bedő Dáviddal, Tompos Mártonnal és Cseh Katalinnal.
A Momentum támogatottsága jelentősen csökkent Donáth kijelentései miatt, mégis Gelencsért menesztették
A PestiSrácok.hu úgy értesült, hogy az elmúlt hónapokban a Momentum támogatottsága jelentősen elmaradt a várakozásoktól, olyannyira, hogy már Donáth Anna európai parlamenti mandátumának megszerzése is kétségessé vált. Annak ellenére, hogy a Momentum népszerűségvesztése valószínűleg visszavezethető Donáth az elmúlt hónapokban tett kijelentéseire is, a párt „húzó arca” úgy döntött, hogy a Momentum jelenlegi elnökségét teszi meg bűnbaknak, és a kommunikációs stábjával egy intenzív mandátummentő kampányba kezd. A pártelnökség átvételéről már hetek óta megy az alkudozás Donáth és Gelencsér között.
A mai napon megállapodtak abban, hogy a teljes jelenlegi elnökség lemond, a párt vezetését pedig Donáth Anna pártelnöksége mellett a Cseh Katalin, Hajnal Miklós, Soproni Tamás, Bedő Dávid, Tompos Márton, Orosz Anna összetételű elnökség veszi át, azaz az a párt legfőbb megélhetési politikusai, akiknek a legtöbb vesztenivalójuk van a közelgő választásokon.
Az új elnökség a mai nappal meg is kezdte a munkát, azonban hivatalosan a közgyűlésnek kell megválasztania őket, vagyis várhatóan rendkívüli tisztújító közgyűlést tartanak majd. Ez az aktus várhatóan nem fog ellenállásba ütközni, mivel Donáth a párt legnépszerűbb arcait kérte fel az új elnökségbe.
Kik vagytok ti? Külföldiek a magyar politikában
Emlékezetes, hogy a PestiSrácok.hu cikksorozata rántotta le a leplet elsőként a Momentumról, akikről évekkel ezelőtt megírtuk, hogy szinte a semmiből robbantak a politikai életbe, és ha górcső alá vesszük tevékenységüket, megalakulásuk körülményeit és magukat a tagokat, egy külföldi érdekek által mozgatott szervezet képe rajzolódik ki előttünk. A Momentum Mozgalom valódi arcát feltáró írásainkat itt olvashatja, valamint a Pesti TV Az Ügy című műsorát itt nézhetik vissza.
A PestiSrácok.hu 2018-ban indította el a Kik vagytok ti? Külföldiek a magyar politikai életben című tényfeltáró cikksorozatát. (1. rész, 2. rész, 3. rész). Az akkor nóvumnak számító információk jelentősen meghatározták a Berg Dánielről, Szabó Tímeáról, Fekete-Győr Andrásról, Cseh Katalinról alkotott véleményt, a PestiSrácok.hu rántotta le ugyanis elsőként a leplet és hívta fel a figyelmet a különös életrajzi összefüggésekre. Szintén portálunk kongatta meg azt a bizonyos vészharangot Márki-Zay Péterrel kapcsolatban is – hiába. Kiáltó szó volt a pusztában az a figyelmeztetés is, amit a 2019-es önkormányzati választás előtt prognosztizáltunk: kilencvenezer külföldi szavazat dönti majd el a főváros sorsát. Tényleg sajnáljuk, hogy igazunk lett, mint ahogyan azt is, hogy nem figyeltek eléggé azokra az írásainkra sem, amelyekben megírtuk Márki-Zay Péter különös életútját és vettük górcső alá tevékenységét. A most már csak „dollárbaloldalként” emlegetett ellenzékről bizony már évekkel ezelőtt részletesen írt portálunk, sőt, még az Alkotmányvédelmi Hivatal is vizsgálatot rendelt el írásaink alapján.
Forrás: PS/Telex; Fotó: Képernyőfotó
Facebook
Twitter
YouTube
RSS