Pesti Srácok

Bajnokok Ligája – A Barcelona legnagyobb előnye a kiszámíthatatlanság

Bajnokok Ligája – A Barcelona legnagyobb előnye a kiszámíthatatlanság

A Ferencváros kapusa, Dibusz Dénes a keddi Bajnokok Ligája-csoportmérkőzés előtt beszélt az FC Barcelona elleni mérkőzés kilátásairól. Mint mondta: a csapat futballsztárjainak legnagyobb erénye, hogy kiismerhetetlenek.

– nyilatkozta vasárnap az M1 aktuális csatornán Dibusz Dénes. Az FTC pénteken 2–0-ra győzött Kisvárdán bajnoki mérkőzésen, az utolsó otthoni edzése vasárnap volt, és hétfőn utazik a katalán városba, ahol lesz még egy tréning.

PestiSracok facebook image

– mondta a válogatott kapus. Mint elmondta, remélhetőleg százszázalékos mentális és százszázalékoshoz közeli fizikális állapotban lesznek a kedden 21 órakor kezdődő BL-mérkőzésre.

– fogalmazott Dibusz. A kapus szerint a Barcelona sztárjainak legnagyobb erénye, hogy kiismerhetetlenek. A Ferencváros szakmai stábjának és játékosainak ennek ellenére könnyebb dolguk van, mint például a selejtezőben búcsúztatott norvég Molde csatáraival szemben, hiszen őket három-négy mérkőzés alapján kellett elemezni és felkészülni belőlük, a katalánok csatárait viszont évek óta látják a televízióban.

– magyarázta Dibusz.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/AP/Joan Monfort

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!