Pesti Srácok

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

A hétfői Amerikai Egyesült Államok–Wales mérkőzés (1–1) botrányosan indult, legalábbis, ha ezt egy rózsaszín, unikornismintás szemüvegen át nézzük. Történt ugyanis, hogy a katari biztonsági őrök, az Ahmad bin Ali stadionban levetették a walesi drukkerekről a szivárvány színű és mintájú ruhákat. Aki pedig ezután nem volt "eléggé" felöltözve, nem léphetett be a stadionba. Pedig a drukkerek csak szolidaritást akartak mutatni az LMBTQ-közösséggel.

A walesi drukkerek a következő meccseken Katarban azonban bevihetik a stadionokba a szivárványos sapkáikat, pólóikat és zászlóikat, mindenféle szankciók nélkül – legalábbis ezt osztotta meg a walesi labdarúgó-szövetség a Twitter-oldalukon. Mi több, állítólag a FIFA is tájékoztatta hivatalos úton az iráni csapatot erről a döntésről. Hogy ez valóban így fog történni, még nem bizonyos, ugyanis a katari törvények 7 évig terjedő szabadságvesztéssel bünteti a homoszexualitást, és annak a reklámozása is bűncselekménynek számít.

Forrás és vezető kép: ntv.de

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.