Pénteken ismerteti a Fidesz az európai parlamenti választási programját. Az eseményen beszédet mond Orbán Viktor miniszterelnök, Kocsis Máté frakcióvezető, előadást tart Trócsányi László igazságügyi miniszter, listavezető, Szijjártó Péter, külgazdasági és külügyminiszter, és Szájer József EP-képviselő.
A választási programban várhatóan kiemelt szerepet kap a nemzeti szuverenitás kérdése, a migráció elleni küzdelem, a keresztény kultúra védelme, illetve az unió intézményrendszerének megújítása.
A Magyar Nemzet úgy tudja, a Fidesz helyi szervezetei is készülnek a kampányra, a párt meghatározó politikusai pedig hamarosan országjárásba kezdenek, hogy bemutassák az embereknek Európa jövőjére vonatkozó elképzeléseiket.
Az EP-ben a Magyarországnak jutó 21 képviselői helyért eddig 24 párt jelezte indulási szándékát. Áder János köztársasági elnök március 1-jén írta ki a magyarországi európai parlamenti választást május 26-ára. A kampány a törvény szerint ötven nappal korábban kezdődik.
Mi is forog kockán?
Az Origo vonatkozó cikke idézi Robert Schuman, az Európai Unió atyjának gondolatait, miszerint Európa vagy keresztény lesz, vagy nem lesz. A lap szerint ez a mondat még eddig sosem volt ennyire aktuális. A migrációs válság kirobbanásával az Európai Unió válaszút elé érkezett: vagy védelmet biztosít az európai polgároknak, az európai értékeknek és az európai kultúrának, vagy a más kultúrájú, integrációt elutasító bevándorlók érdekeit helyezi előtérbe, és korlátlan mértékben befogadja őket.
Mint írják, a brüsszeli elit és a nyugat-európai országok vezetőinek jelentős része továbbra sem tett le arról, hogy a kontinens demográfiai problémáit a bevándorlók betelepítésével próbálja megoldani. Ezt támasztja alá, hogy jelenleg is több bevándorláspárti terv van a brüsszeli döntéshozók előtt. Még mindig napirenden van a migránsok szétterítésén alapuló kötelező betelepítési kvóta; feltöltött bankkártyákkal és migránsvízummal ösztönöznék a bevándorlókat az indulásra, valamint felülírnák a tagországok határvédelmi jogait. Az, hogy a migrációs válságnak három év elteltével sincsen vége, jól mutatja, hogy a napokban Afrikából, Törökországból és Görögországból is migránskaravánok indulásáról érkeztek hírek.
Mint ismert, Sorosnak jelenleg 226 politikusra van erős befolyása az összesen 751 képviselőt tömörítő EP-ből, ennek köszönhetően szinte akadály nélkül mennek át az uniós bürokrácián a bevándorláspárti javaslatok. A májusi szavazás lényege éppen ezért az, hogy milyen arányban jutnak be a Soroshoz köthető, és milyen arányban a migrációt ellenző politikusok az Európai Parlamentbe. Míg Gyurcsányék pártja nyíltan Egyesült Európai Államokban gondolkozik, a Fidesz keresztény Európát kínál.
Keresztény kultúra nélkül nem lesz szabad élet Európában, keresztény kultúránk megvédése nélkül elveszítjük Európát
– vázolta Orbán Viktor magyar miniszterelnök március 15-én, hogy mi az európai parlamenti választás tétje. A Fidesz ennek jegyében állította össze választási programját, amelyet az EP-kampány kezdete előtt egy nappal mutatnak be. Ebben kiemelt szerepet kap a nemzeti szuverenitás, a biztonság kérdése, a migráció elleni küzdelem, illetve az unió intézményrendszerének megújítása.
Vezető kép: Horváth Péter Gyula/PS
Facebook
Twitter
YouTube
RSS