Egy tiszás képviselő véletlenül őszinte volt, el is árulta, hogy "nagyon nehéz lesz a magyaroknak, ha jön a Tisza"

Porcher Áron a párt egyik fórumán elszólta magát: több megdöbbentő kijelentést is tett, amelyekből kiderül, mit tervez Magyar Péter valójában. A Tisza politikusa elárulta, hogy Magyarék két ciklusra készülnek, és hogy az első két év különösen fájdalmas lesz a magyar emberek és az ország számára, ebből implicit arra is lehet következtetni, hogy nem jönnének uniós pénzek a Tisza győzelme után sem automatikusan.
Egy budapesti háttérbeszélgetésen Porcher Áron, a TISZA Párt fővárosi képviselője és szakpolitikai operatív vezetője részletesen beszélt a Magyar Péter vezette párt gazdasági terveiről.

Szavai szerint:
...és vannak olyan lépések amiket nem lehet egy ciklus alatt megcsinálni minél többet kutatjuk két ciklus alatt amúgy nagyon sok mindenre képesek tudunk lenni bármennyire mély lyukba is viszik az országot.”
Ezután Porcher arról beszélt, hogy mielőtt eljönne a Magyar Péter által ígért „kánaán”, nagyon nehéz időszak vár a magyarokra.
A kánaánra még sokat kell várni, ha jön a Tisza, de vajon mennyire türelmesek a magyarok?
Így fogalmazott a tiszás politikus Magyar Péterék terveiről:
„első ciklust tényleg gyakorlatilag két két szakaszra kell bontani szóval az első két év nagyon necces lesz.”
Egészen pontosan erről beszélt:
Vannak olyan lépések, amiket nem lehet egy ciklus alatt megcsinálni. Minél többet kutatjuk, két ciklus alatt amúgy nagyon sok mindenre képesek tudunk lenni, bármennyire mély lyukba is viszik az országot. Az első ciklust tényleg gyakorlatilag két-két szakaszra kell bontani, szóval az első két év nagyon necces lesz, de már valószínűleg négy év végére már nagyon látványos dolgokat fel tudunk mutatni, viszont nyolc év végére már nagyon jó állapotban leszünk.”
2034-re nagyon jó állapotban leszünk? Az egyébként, hogy ez mit takar, nem fejtette ki a Tisza képviselője. Arról, hogy ehhez képest milyen szintű káosz és inkompetencia uralkodik a pártban, Porcher alábbi szavai tesznek tanúbizonyságot;
Hogyha láttunk egy problémát, akkor egymásra néztünk öten, hogy jó, ezt ki fogja megoldani, és jó, te, okés. És nem volt szakértelem, csak mindenki érezte azt, hogy van egy probléma, meg kell oldani. Hogy gyakorlatilag az egész szakpolitikai struktúrát és a 65 munkacsoportot azt ugyanígy dolgoztuk ki.”
Amit pedig ehhez kapcsolódóan egy másik tiszás fórumon mond Porcher, az színtiszta poltikai hazárdjáték és szemfényvesztés.
Egyszerűen nem az, hogy ez biztos a jó megoldás, de legyen egy kezdőpont, és akkor maximum később bejön egy szakértő, aki tovább finomítja. Remélem, elnézitek nekem, hogyha az ilyen stratégiai dolgokat magunknál tartjuk, vagy titokban tartjuk. Nem tagadom, én is viszonylag új vagyok a politikában, de feltűnt az, hogy persze lehet megoldásokkal is kampányolni, de a probléma- felhívással is ugyanúgy, és nem kell feltétlenül tudni rögtön a megoldást, hogy azt mondd, hogy ez így nem mehet tovább.”
Korábban a Tisza szakpolitikusát úgy méltatta a 444.hu, hogy “Benne van a lehetőség Porcher Áron Somerville-ben” A Soros-blog szerint nem véletlenül érdemes figyelnünk a Tisza félig angol, befektetési alapkezelőből lett képviselőjére, szerintük Porcher: “abszolúte egyedi színt hoz a személyi állományba, mert tényleg úgy beszél, mint egy jóindulatú befektetési bankár és hórihorgas figurájával úgy néz ki, mint aki egy filmben filantróp brit pénzembert játszik.”







