A francia elnök sem képes elengedni a Twittert; a kiskorúak védelmére hivatkozva győzködi Elon Muskot arról, hogy a politikai cenzúra nemcsak kívánatos, hanem egyenesen a legfontosabb európai érték. Persze nem mondja ki nyíltan, hanem maga elé rántotta a gyerekeket; ő csak nekik akar jót, hisz a csúnya szólásszabadság az Internet mutogatós bácsija.
Emmanuel Macron francia elnök amerikai látogatása során Elon Musk amerikai üzletemberrel, a Twitter új tulajdonosával tárgyalt a közösségimédia-platform működési alapelveiről és a felhasználók biztonságáról. Mindezt a francia államfő közölte büszkén a Twitter-oldalán.
Itt, a Twitteren közlöm, hiszen mégiscsak a kék madárkáról van szó: tiszta és őszinte beszélgetést folytattam Elon Muskkal délután
– írja Macron a bejegyzésben, utalva költőien a Twitter szimbólumára. Az valamiért nem hozta szóba a francia elnök, hogy 2020-tól a Demokrata Párt szabályosan kézivezérelte a médiumot, hogy eltüntessék a nyilvánosságból a Biden számára kellemetlen tényeket a hülye és drogos fiacskája üzelmeiről.
A francia elnök beszámolója szerint szó esett köztük a felhasználói fiókok szabályozásának átláthatóságáról, és a tartalmak moderálásának és a szólásszabadság védelmének jelentős erejű megerősítéséről is. Mint írta, az említett területeken a Twitter lépéseket tett annak érdekében, hogy megfeleljen az uniós előírásoknak. Hozzátette: Elon Musk megerősítette abbéli szándékát is, hogy a Twitteren még jobban működjön a kiskorúak védelme.
Macron csütörtök reggel a Good Morning, America (Jó reggelt, Amerika!) című televíziós műsor vendége volt, ahol elmondta: úgy véli, a szólásszabadság felelőségekkel és határokkal jár.
Elon Musk október végén vált a Twitter új tulajdonosává. Tulajdonos-vezérigazgatóként menesztette a cég legfőbb vezetőit, így egymaga alkotja a vállalat igazgatótanácsát. Az elmúlt hetekben szavazást írt ki Twitter-oldalán arról, hogy visszaállítsák-e Donald Trump volt amerikai elnök felfüggesztett fiókját. Mint ahogy ezt, úgy később az összes felfüggesztett felhasználói fiókra kihirdetett “amnesztiát” is megszavazták a felhasználók. A Twitter tulajdonosváltása óta egyre nagyobb az aggodalom a gyűlöletbeszéd és az online bántalmazás kapcsán, amelyek alapja a Musk által sokszor hangoztatott, teljes értékű szólás- és véleményszabadság “helyreállítása” volt. Ez idő alatt az EU többször is felhívta Musk figyelmét az uniós szabályok betartására.
Az MTI nyomán; Vezető kép: MTI/AP/AFP/Jim Watson
Facebook
Twitter
YouTube
RSS