A nemzeti egység megteremtésének legnagyobb kerékkötői, mások mellett a börtönbizniszben érdekelt Magyar György ügyvéd, valamint Bárándy Péter, Lattmann Tamás és Szalai Kriszta művésznő is hergelte az ellenzéki politikusokat a mai parlamenti szavazás előtt, hogy akadályozzák meg a veszélyhelyzet magyarországi meghosszabbítását. Tiltakozunk a felhatalmazási törvény elfogadása ellen! – címmel indítottak kampányt hírhedt, és kevésbé ismert balliberális megmondóemberek, amelynek célja, hogy a kormány ne kapjon további felhatalmazást a válsághelyzet eredményes kezelésére. Ugyanakkor az alkotmányos puccsot, Orbán Viktor királlyá koronázását, túlhatalmi törvényt harsogók gyülekezete alapvetően egy dologtól tart, és folyamatosan le is buktatják magukat. Attól rettegnek, hogy blőd hazugságaiknak, rémhírterjesztéseiknek gátat szabnak és nem hiszterizálhatják tovább a nyugalomra váró közéletet…
Mint ismert, lejárt a kormányzat tizenöt napos felhatalmazása a koronavírus-járvány kezelésére, a meghosszabbítás napirendre vételét pedig leszavazta az ellenzék a Parlamentben. Az új törvény házszabálytól eltérő elfogadásához 4/5-ös többség kellett volna. Az érdemi vitát nagy ellenzéki kamukampány előzte meg, amellyel gyakorlatilag a járvány elleni zökkenőmentes védekezés lehetőségét veszélyezteti az uszításból politikai tőkét kovácsoló ellenzék. Mint ismert, Szél Bernadett túlhatalmi törvénynek nevezte a járvány kezelése érdekében beterjesztett törvényt, a lódoktorból koronavírus-szakértővé IS változó Hadházy Ákos alkotmányos puccsról beszélt (nyilván még a fogalom jelentésével sincs tisztában), a jobbikos Jakab Péter pedig már azzal állt az internet népének nyilvánossága elé, hogy Orbán Viktor életfogytiglani hatalmat akar magának.
Ehhez a minden színvonalat nélkülöző kórushoz csatlakozott a szavazás előtt, a többek között a börtönbizniszben érdekelt Magyar György ügyvéd, valamint Bárándy Péter, Lattmann Tamás és Szalai Kriszta művésznő. Mint fogalmazványukban megállapítják, szerintük
még a rendkívül veszélyes és beláthatatlan járványhelyzet sem indokolhatja azt, hogy a magyar kormány kezébe olyan felhatalmazást adjon a parlament, amivel korlátlan ideig bármilyen tárgykörben jogot alkothat!
Ez a kijelentés nyilvánvaló hazugság, hiszen a felhatalmazás a járvány végéig szól, és nem is korlátlan, hiszen például az Alkotmánybíróság továbbra is ellenőrzi azt. Mint hangsúlyozzák,
a hatalom a járványt kihasználva olyan törvényt kíván elfogadtatni, amely kiiktatja közéletünkből a jogállam utolsó, még megmaradt intézményeit, a szólás- és sajtószabadságot, a parlament általi törvényalkotást és a választásokat, mindezt úgy, hogy annak sem időbeli, sem tárgybeli korlátja nem lenne! Teszi ezt ahelyett, hogy pontos és közérthető információkat adna, és gondoskodna, felkészülne a várható katasztrófára, valódi nemzeti egységet teremtene a nehéz helyzetben.
A brigád ugyanakkor itt buktatja le magát, hiszen attól rettegnek, hogy a törvény gátat szab a folyamatos, olyan rémhírkeltéseknek, amelyeket például a fentiekben is megengednek maguknak. Hiszen hazugság, hogy sérülne a sajtószabadság azzal, hogy a rémhírkeltést büntetnék, hazugság, hogy a kormány nem ad pontos és közérthető tájékoztatást, és hazugság, hogy ne lenne felkészülve a “várható katasztrófára”. A hazugságaikat féltő aláírók az alábbiak, (akik különben a nemzeti egység megteremtésének legnagyobb kerékkötői):
Magyar György, ügyvéd
Kaltenbach Jenő, volt ombudsman
Majtényi László, volt ombudsman
Matlák Gábor, ügyvéd
Mellár Tamás, országgyűlési képviselő
Pákozdi Éva, civil aktivista
Horgas Péter, látványtervező
Holoda Attila, volt államtitkár
Szepesházi Péter, volt bíró
Szentesi György, Civilek a Demokráciáért Egyesület elnöke
Vörös Imre, alkotmányjogász, volt alkotmánybíró
Lövétei István, alkotmányjogász
Bárándy Péter, volt igazságügyi miniszter
Szalai Kriszta, színművész
Lattmann Tamás, nemzetközi jogász
Péterfy Gergely, író
Vándor Ágnes, újságíró
Herczeg Zoltán, designer
Vezető kép: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS