Pesti Srácok

Magyarországon sem szállhatnak le a Nagy-Britanniából érkező gépek

Magyarországon sem szállhatnak le a Nagy-Britanniából érkező gépek

Több európai országhoz hasonlóan éjféltől Magyarország is megtiltja az Egyesült Királyságból érkező személyforgalmi repülőjáratok leszállását, jelentették be az operatív törzs hétfői sajtótájékoztatóján, ahol kiemelték, a tiltásba beletartoznak az üzleti célú magánrepülőgépek is, ugyanakkor az áruforgalom zavartalanul működik.

A szigorításra azért volt szükség és azért tereli gyakorlatilag karanténba Nagy-Britanniát több uniós tagország is, mert a szigetországban az elmúlt napokban megjelent a koronavírus egy új törzse, ami gyorsan terjedni kezdett és ezekkel a lépésekkel akarják megfékezni azt. Mint ismert, vasárnap Hollandia, Belgium, Olaszország, Bulgária, Románia, Írország, Franciaország, Ausztria és Németország is bejelentette, nem fogadnak brit gépeket. A mai napon hazánkon kívül Lengyelország Norvégia, Litvánia, Lettország és Észtország jelezte, hogy felfüggeszti a brit repülőgépjáratok fogadását. A lengyel tiltás érzékenyen érint sokakat, ugyanis Nagy-Britanniában 700 ezer lengyel vendégmunkás él, akik most nem tudnak hazalátogatni a koronavírus miatt.

Portugália úgy döntött, hogy csak portugál állampolgárokat, illetve országbeli lakcímmel rendelkező személyeket enged be, akiknek van negatív koronavírustesztjük. Csehország nem állította le a légi forgalmat, azonban szigorított az onnan érkezőkre vonatkozó karantén szabályain. De nem csak az európai államok szigorítanak, Kanada, Kuvait és Salvador is jelezte, nem fogad repülőket az Egyesült Királyságból, Izrael az Egyesült Királyságból, Dániából és Dél-Afrikából érkezőknek tiltotta meg, hogy belépjenek az országba, és hasonlóan döntött Törökország is, amely a brit járatokon kívül a Dániából és a Hollandiából érkező gépeket sem fogadja.

Boris Johnson brit miniszterelnök szombaton jelentette be, hogy Londonban és Anglia délkeleti részén terjed nagy sebességgel a vírus új törzse, és akár 70 százalékkal fertőzőbb lehet, mint az eddigiek. A brit kormányfő bejelentette, vasárnaptól új, úgynevezett négyes szintű korlátozásokat léptetett életbe, azaz aki nem dolgozni, vásárolni megy, annak otthon kell maradnia. A miniszterelnök azt kérte, aki csak teheti, otthonról dolgozzon, a munkahelyre is csak korlátozott számban és indokkal lehet bemenni, ezen felül az edzőtermek, fodrászatok, illetve azok a boltok, amelyek nem létszükségletű árukat értékesítenek, bezárnak. Az embereknek tilos elhagyniuk a négyes szintű korlátozás által érintett területet, aki pedig nem ott lakik, az nem mehet be oda.

PestiSracok facebook image

Boris Johnson miniszterelnök és Sir Patrick Vallance professzor, a brit kormány tudományos főtanácsadója egyaránt hangsúlyozta, hogy egyetlen vizsgálati adat sem utal olyan változásokra, amelyek az Angliában e hét elején azonosított, de már más országokban is észlelt új koronavírus-mutációt a korábbi változatoknál súlyosabb megbetegedések előidézésére tennék alkalmassá. Emellett semmi nem utal arra, hogy az eddig kifejlesztett védőoltások kevésbé lennének hatékonyak az új törzzsel szemben.

Forrás: Index, Airportal.hu

Ajánljuk még

Gyermekeket is érintő szexrabszolga-hálózatot üzemeltet egy magyar férfi Floridából

Exkluzív 2023 augusztus 8.
Ha azt hallanák, hogy egy Amerikában élő (leginkább bujkáló) magyar férfi kiszolgáltatott, nehéz élethelyzetben lévő nők bizalmába férkőzve végeztet erotikus munkát úgy, hogy gyakran az áldozatok kiskorú gyermekei, rokonai és munkatársai is belekeverednek a részben pedofília-gyanús rémálomba, akkor biztosan azt gondolnák, hogy egy filmről van szó. De erről szó sincs, Amiről most beszámolunk az a rideg valóság. Történetünkben magyar nőkről lesz szó, akik teljesen publikus “társkereső oldalakon” szexrabszolgaként tengetik a mindennapjaikat, ebből pedig kiutat csakis a nyilvánosság, az őket elnyomó és kihasználó férfi valós személyének a leleplezése jelenthet. A PestiSrácok.hu informátora részletesen beszámolt portálunknak erről a rémisztő, és egyben bicskanyitogató eseménysorról, amiben az a legrosszabb, hogy a nők kizsákmányolása elleni sok évtizedes fellépés dacára a szemünk előtt zajlik, van rá “kereslet” és ez a bizonyos férfi ebből kiválóan él, köszöni szépen, jól van, és esze ágába sincs abbahagyni, amit csinál. Ha hagyjuk…

Az Állami-lakótelepről indulva lett a világ legdrágább játékosa és az utolsó magyar vb-gól szerzője – Détári Lajos hatvanéves!

Exkluzív 2023 április 24.
Alapembere volt az 1980-as évek világverő magyar válogatottjának, ő magyar foci eddigi utolsó világklasszisa, egyben ő szerezte a magyar labdarúgás utolsó világbajnoki gólját is. Középpályás létére rendkívül gólerős volt, ugyanakkor irányítani is zseniálisan tudott, labdáinak, utolsó passzainak pedig mindig szeme volt. A Németországban, Görögországban és Olaszországban is sztárrá váló egykori csodálatos játékos, Détári Lajos ma ünnepli hatvanadik születésnapját, írásunkkal előtte tisztelgünk.