Újabb kormánybuktató tervet hallhattunk a baloldal által szakmai bálványnak kikiáltott Puzsér Róberttől és Dévényi Istvántól Vona Gábor bukott Jobbik-elnök vlogjában. A korábbi pártelnök, aki mostanában influenszert és önjelölt műsorvezetőt játszik, a NER kialakulásáról és annak megbuktatásáról tartott beszélgetős estet két vendégével. Puzsér a beszélgetésben a PestiSrácok.hu újságíróját, Ambrózy Áront is megemlítette, igaz, nem név szerint, mert úgy nem tudta, vagy nem akarta. Kollégánkról azt vizionálta, hogy Habony találta ki és öltöztette be…
SZALAI SZILÁRD – PestiSrácok.hu
Nagyon nehéz lehet manapság ellenzéki politikust úgy ábrázolni, hogy komolyan vehetőnek tűnjék. Ez lehetett a probléma Vona Gábor vlogjában is, amikor arra jutott, hogy politikusok helyett médiaszereplőket hív meg, hogy velük diskuráljon a kormány megbuktatásáról. Így kerülhetett reflektorfénybe Puzsér Róbert, akinek hírhedt stílusa talán már gyurcsányi mélységű népszerűségnek örvend, továbbá Dévényi István újságíró, a Heti Válasz korábbi szerkesztője.
A két vendég közül a mindig megosztó Puzsér volt a harsányabb. Szerinte véres rendszerváltás kellett volna ’89-ben, ugyanúgy, ahogy most is az kellene, Magyarország pedig egy feudális állam, azt azonban nem ismerteti, hogy ezt pontosan miért is van így.
Puzsér osztályharcot hirdet
A NER már lassan szitokszóvá érik meg haladó körökben. Olyan társaság ez, ahol igazán senki sem érti, mit jelent a NER, és azt sem, hogy miért félnek tőle. Viszont ha a kormány találta ki, támadni kell, nincs mese. Kérdés az, hogy mi lenne helyette, ha a rendszerváltó összefogás diadalmaskodna. Ebben persze, ha még nem is ismerik be maguknak, nincs konszenzus köztük. Az egyik opció a Puzsér-féle irányvonal, aki a kommunizmust idézte meg, amikor kijelentette, Magyarország egy feudális állam, nemesi előjogokkal, amelyeket el kell venni. Ugyanakkor azt nem fejtette ki, hogy az ő értelmezésében mit jelent a feudális berendezkedés. Mindenesetre azt azért ne felejtsük el, hogy amikor legutoljára valaki születési előjogokat vizionált egyesek munkával megszerzett javaiba, akkor megkezdődtek a padláskisöprések, az ingatlanok államosítása és a kuláküldözés.
Megint a vidékizés
„Én már nem várok semmit a vidéktől” – mondta Dévényi. Ebben az elmúlt három, az ellenzék által elbukott választás keserűsége benne van. A vidék, ahol a liberálisok labdába sem rúghatnak, már ők is belátják, kicsúszott a kezükből. A haladó értelmiség ezzel visszaszorul Budapestre, ám ennek a kis szigetnek sem jósolható túl nagy jövő, a baloldali előválasztási kabarénak is köszönhetően.
Őszirózsás forradalom, a követendő példa
A gazdaság elherdálása, az ország kiszolgáltatása külföldi hatalmaknak, a nemzeti büszkeség összezúzása. Ezekről mindenkinek a Gyurcsány- és/vagy Bajnai-kormány ugrik be, de még ők is kispályásnak számítanak gróf Károlyi Mihály mellett, akinek történelmünk egyik legsötétebb időszakát köszönhetjük. Hogy ne merüljünk el szakpolitikai kérdésekben, csak a lényeget emeljük ki: ő volt az a miniszterelnök, aki nyélbe ütötte az őszirózsás forradalmat, leszereltette a hadsereget a világháború vége előtt, hogy a nyugati hatalmaknak kedvezzen, amikor az Antant láncos kutyáinak seregei már átlépték az országhatárt. Ilyen árulást kevés ember nevezne követendő példának, de a liberális média szellemi óriásaitól ez is kitelik, hiszen egyébként is az ország kiárusításán keresztül lehet a legjobb tőkét kovácsolni.
Tehetetlenség és kultúrharc
Dévényi végül rámutatott arra, amit már mindenki tud, azaz, hogy a baloldali politikusok súlytalanok és esélytelenek a Fidesszel szemben. Ez kétségtelenül igaz, ez mutatkozott meg 2010-ben és azóta még két alkalommal. Vona végezetül elsütött két katolikusos viccet (hasonlóért a tolerancia vallásának hívei már hőbörögtek 2015-ben), majd remekül összegezte az ellenzék elmúlt 9 évi programját: csinálni kéne valamit, csak nem tudjuk, mit.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS