Rágalmazás miatt indított nyomozást a bűnszervezetben elkövetett csalással és sikkasztással vádolt Quaestor-vezér, Tarsoly Csaba kijelentései ügyében a rendőrség – értesült a PestiSrácok.hu. Tarsolyt tavaly novemberben jelentette fel a Magyar Nemzeti Bank (MNB), mert szerintük a brókerbotrány főszereplője a Magyar Narancsnak adott interjújában olyan valótlan állításokat tett, amik “kimerítették a rágalmazás és becsületsértés tényállásait”.
Rágalmazás miatt folytat nyomozást Tarsoly Csaba, a Quaestor volt vezetőjének a Magyar Nemzeti Bankkal (MNB), illetve annak tisztségviselőivel kapcsolatos kijelentései ügyében a Nemzeti Nyomozó Iroda – tájékoztatta a PestiSrácok.hu-t az ORFK kommunikációs szolgálata. A rendőrség még annyit árult el, hogy egyelőre nincs gyanúsított az ügyben, így a január 24-éig meghosszabbított nyomozás ismeretlen tettes ellen zajlik.
Az ügy előzménye, hogy a Quaestor-vezér a Magyar Narancsnak adott interjúban olyan állításokat tett, amik az MNB szerint kimerítették a rágalmazás és becsületsértés tényállásait, emiatt büntetőfeljelentést tettek Tarsoly Csaba ellen. Az erről szóló, tavaly novemberben kiadott közleményükben többek között azt írták, hogy “visszautasítják a Magyar Narancsban megjelent, Tarsoly Csabával készült interjúban a volt elnök-vezérigazgatónak az MNB-vel vagy annak tisztségviselőivel kapcsolatosan megfogalmazott valótlan állításait”. Tarsoly a hetilapnak azt állította, hogy két nappal a bukás előtt kapott egy ígéretet “a megfelelő helyről”, ami szerint ha elmegy Windisch László MNB-alelnökhöz és bevall neki mindent, megmenthetik a Quaestort. Windisch nem akarta jegyzőkönyveztetni a vallomást, végül csak az ő kérésére tették meg mégis. A Quaestor-vezér arról is beszélt, hogy felügyelet vizsgálatai szerinte mindig rendben találták cége ügyeit.
A közlemény ugyanakkor rámutatott, hogy Tarsoly vallomásának jegyzőkönyvben való azonnali rögzítéséhez – az interjúban megjelent hamis állítással szemben – az MNB alelnöke ragaszkodott, erre a meghallgatás során sor is került. A jegybank a Tarsoly Csaba által elmondottakról és az aznap a Quaestor Értékpapír-kereskedelmi és Befektetési Zrt. (QÉP) székhelyén végzett helyszíni vizsgálat tapasztalatairól a rendőrséget még aznap, azonnal tájékoztatta.
Megpróbálta félrevezetni a felügyelet munkatársait
Cáfolták azt is, amikor a Quaestor-vezér arról beszélt, hogy Windisch határozatlan volt a 2015. március 9-i találkozón, amikor Tarsolyék bejelentették, hogy a Hrurira Kft. öncsődöt kér: Az MNB alelnöke „határozatlanság” helyett a valóságban tisztázó kérdéseket tett fel a Quaestor Financial Hrurira (Hrurira) állítólagos – s mint utóbbi kiderült, hamis – „öncsődjét” bejelenteni kívánó Quaestor-vezetőknek – írják a közleményben. Szerintük Tarsoly az első meghallgatás során még mindig – hamis csődhelyzetre hivatkozva – megpróbálta félrevezetni a felügyeleti munkatársakat, és továbbra is leplezni próbálta a vádirat szerinti bűncselekmények elkövetését. Hangsúlyozták, valótlanul állította Tarsoly, hogy az MNB március 9-i, a QÉP-nél lefolytatott helyszíni célvizsgálata azt állapította volna meg, hogy az ügyfelek vagyona maradéktalanul megvan, valamint azt is, hogy a Hrurira vagy más Quaestor-kibocsátó számára az MNB 440 milliárd forintnyi kötvénykibocsátást engedélyezett volna hosszú éveken át.
A Quaestor-vezérrel és társaival szemben bűnszervezetben elkövetett csalás, sikkasztás és más bűncselekmények miatt emelt vádat a Fővárosi Főügyészség 2016 februárjában. Büntetőügyüket tavaly nyáron kezdte el tárgyalni a Fővárosi Törvényszék. Tarsoly Csabával szemben a vádirat 753 rendbeli bűncselekményt tartalmaz. Ha a bíróság bűnösnek találja őket, 5-től 25 évig terjedő szabadságvesztést is kaphatnak.
Forrás: PestiSrácok.hu, fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS