Pesti Srácok

Marad a vénasszonyok nyara, derült idő lesz vasárnap

Marad a vénasszonyok nyara, derült idő lesz vasárnap

Nagyrészt derült vagy gyengén felhős idő várható, csupán fátyolfelhőzet lehet az égen, csapadék nem lesz. Vasárnap a keleti, délkeleti szél jobbára mérsékelt marad. A legmagasabb nappali hőmérséklet vasárnap 22 és 26 fok között várható.

A kontinens középső részén magasnyomás alakítja az időjárást, így itt száraz, napos az idő. Európa nyugati tájain azonban ciklon örvénylik, amelynek hatására Spanyolországban, Franciaországban, illetve Németország nyugati vidékén változóan felhős az ég, többfelé esik az eső. A Jón-tenger felett medikán örvénylik, amely elérte a görög partokat; útját viharos erejű széllökések, jelentős mennyiségű csapadék kíséri, károkat több helyről is jelentettek. Ezzel szemben a Kárpát-medencében vasárnap estig nyugodt marad az idő, ugyanis a térség az anticiklon peremére kerül. Nagyrészt derült vagy gyengén felhős idő várható, csupán fátyolfelhőzet lehet az égen, csapadék nem lesz. Vasárnap a keleti, délkeleti szél jobbára mérsékelt marad. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet szeszélyes területi eloszlásban 3 és 9 fok között alakul, de a fagyzugokban hidegebb, a magasabban fekvő helyeken, tópartokon enyhébb is lehet a hajnal. A legmagasabb nappali hőmérséklet vasárnap 22 és 26 fok között várható.

Forrás: MTI; Fotó: MTI

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.