Pesti Srácok

Betiltják a déli harangszót?

Betiltják a déli harangszót?
„Túl hangosan harangoznak! Hagyják abba!” – tiltakozott Genovában egy illegális migráns, a harangozást korlátozó javaslatot ügyvédje dolgozza ki. A helyi sajtó szerint meglepő módon az olasz város imámja nem támogatja hittársa ötletét. Engem ellenben inkább az hökkent meg, hogy miért van Genovának imámja? És ki fizeti az illegális bevándorló ügyvédjét?
PestiSracok facebook image
Éppen a karácsonyi üdvözlőlapokat nyitogatta don Michele De Santis, a genovai Santissimo Sacramento templomért felelős kúria kancellárja, amikor egy furcsa levél került a kezébe. Egy illegális migráns tiltakozott ügyvédje – nevüket az itáliai politikai korrektség az ismeretlenségben hagyja – útján a harangozás ellen.Mert nem elég, hogy Genovában túl sok a templom, azok hangosak is, mert ugye harangoznak. Ráadásul pofátlanul, óránként, ami végképp elfogadhatatlan, mert megzavarja hősünk hivatásszerű, egész napos sziesztáját. (Apropó: az olasz állam szedje már össze magát, pofátlanul kevés az a pár ezer eurós segély a megélhetéshez, és a rendelkezésre bocsátott lakásban mindig bedöglik a légkondi, a jakuzzi meg lassan melegszik. Ja, és a modern világban komolyan egy 38 colos hajlított képernyős LED tévével szúrják ki a szemét?!)De rendben, ha ezek a katolikusok - semmibe véve a vallási toleranciát - mindenképp kolompolni akarnak, tegyék azt legalább halkan. Álljon ki a pap a templom elé, forduljon Mekka felé és egy kis csengettyűvel jelezze a misét. És nem kell ez az óránkénti harangozás, főleg ne délben, akkor szokott uzsonnázni.Ám lássa a világ, hogy nem akar itt egyetlen migráns sem visszaélni a vendégjoggal. Ha nagyon kell, mégis belemennek a harangozásba, de akkor csak gyorsan, egyet-egyet kongassanak mise előtt és után. Így rendben is leszünk, menni fog a békés együttélés. De most már akkor ne legyen több duma, tessék örülni inkább annak, hogy megtiszteltük magukat itt, a jövendő itáliai kalifátusban!Érdekes egy hír ez. Nem mondom, hogy meglepő, mert a migráns-invázió óta nem igen van már újdonság. Arra már fel sem kapja a fejét az ember, hogy egy németországi bíróság termében az afgán bűnöző követelésére leszedik a keresztet, mert az zavarja az érzékenységét…Ami engem kicsit jobban meghökkent, az a nyugati társadalom reakciója. Jó don Michele páter sem egyszerűen fogja, és a szemétbe hajítja a levelet, hanem a sajtóban magyarázkodik, hogy hát nem is olyan hangosak azok a harangok…A helyiek, ahelyett, hogy megkeresnék az említett illegális bevándorló úriembert, és a tengerbe pofoznák, szinte bocsánatot kérve jelzik: megvédenék harangjaikat.S ekkor jön Huszein Salah helyi imám, és nyugalomra szólít fel. Mondja, a keresztények harangja ugyanúgy a békére való felhívást jelképezi, mint a müezzin hangja. Tehát csak harangozzanak nyugodtan a katolikusok. Ő ezt megengedi nekik saját szülővárosukban, Genovában.Sőt, van más jó hír is. Ha Genova lakossága kellően píszí módon viselkedik, talán idén is nyugodtan megünnepelheti a Húsvétot és a Pünkösdöt, a Karácsonyról viszont még egyeztessenek. Mert fő a békés együttélés, nehogy már valaki megsértődjön a végén! Főleg, ha migráns, ráadásul elesetten illegális, és nagyon áldozat.

.

Fotó: a kép illusztráció, pinterest.com

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.