Pesti Srácok

Beavatkoznak a választásokba?

Beavatkoznak a választásokba?

.

A CIA bele szokott avatkozni más országok választásaiba? „Háát… De tényleg csak akkor, ha nagyon jó okunk van rá” – a legismertebb amerikai kémszolgálat egykori vezetője nyilatkozta ezt. Folytatódik idén is a „demokrácia-export”? Donald Trumpot ez aligha érdekli, de biztos, hogy a valóságban is ő irányítja a CIA-t?
PestiSracok facebook image
Félreértés ne essék. Én természetesen még legextrémebb álmaimban sem tudom elképzelni, hogy egy NATO-szövetséges ország titkosszolgálata beleavatkozna a magyar választásokba. Miképp gondolhatnám ezt, hiszen az elmúlt évek budapesti amerikai ügyvivői is mentesek voltak minden helytartói allűrtől?! Még véletlenül sem akartak beleszólni abba, ami Magyarországon történik…

De vissza a fent említett beszélgetéshez. A Fox News műsorában James Woolsey-t, a CIA 1993-1995 közötti igazgatóját kérdezték azzal kapcsolatban, hogy az oroszok állítólag beavatkoztak az amerikai választásokba.

Az egykori főkém ezt természetesen tényként kezelte. Amikor a műsorvezető megkérdezte, hogy az ő egykori szolgálata vajh’ nem foglalkozik-e ilyesmivel, Woolsey készséggel válaszolt: „Igen, volt rá példa. De csak akkor, ha Amerikának nagyon jó oka van rá, és a demokrácia érdekében teszi.”

Aztán gyorsan pontosít, hogy erre a második világháború után került sor, amikor Franciaországban és Olaszországban kellett megakadályozni a „vörös veszélyt”. A riporter ekkor rákérdez, hogy mi van a jelennel.

- De már nem csináljuk ezt, ugye?- Háát… De tényleg csak akkor, ha nagyon jó okunk van rá!

Háát…

Én természetesen még ettől sem hiszem, hogy ez igaz lenne. Idős ember, biztosan pontatlanul fogalmazott…

Érdekes persze, hogy a 444.hu című portál közben lelkesen közölte a Steven Levitsky-vel készült interjút. Az illető professzor a Harvard egyetemen, szakterülete a „demokrácia-export”. Bizonyosan hírből sem ismeri Soros Györgyöt, kávémeghívást végképp nem fogadott el tőle soha. Hiszen független szakértő a lelkem.

Na, most ő egyfelől azt mondja, hogy „Magyarország, részben Lengyelország is tényleg aggasztóan távolodnak a demokráciától”. Ez nem meglepő megállapítás, a hazai „demokraták” ezt szajkózzák, a hirtelen a pesti ügyek szakértőjévé emelkedett luxemburgi külügyminiszter is menetrendszerűen diktatúrázza le hazánkat. Ezt a szakképzést alighanem a CEU valamelyik nyugati klónján kapta.

Az amerikai csodaprofesszor azonban mást is mond. Azt fejtegeti, hogy milyen szomorú, hogy Washington jelenleg kisebb lelkesedéssel folytatja, „globális demokratizáló szerepét”.

Ettől én személy szerint azért olyan roppantul nem lettem szomorú. Afganisztántól az arab világig ezek ugye hihetetlenül sikeres projektek voltak. Már, ha a demokrácia megteremtésén nem az amerikai hadiipari és energetikai cégek hasznának biztosítását értjük – azok jól teljesültek.

Levitsky elmagyarázza, hogy ennek a „globális demokratizáló szerepnek” a visszaszorulása sajnos összefügg Donald Trump hatalomra kerülésével. Azonban reméli, hogy „Trump csak pillanatnyi zavar a gépezetben”.

Az ugye ma már nyilvánvaló, hogy Trump minden ígérete ellenére sem tudta kitakarítani a „washingtoni aklot”. A külügyminisztérium, a hadsereg, a titkosszolgálatok döntési posztjait még mindig a „régi gárda” tagjai foglalják el. Akiknek meghatározó kapcsolatai vannak a fent említett milliárdossal, aki nyíltan hadat üzent Magyarországnak.

Az is látszik, hogy az orosz elnökválasztást befolyásolni akarják. Az orosz elitet fel akarják lázítani Vlagyimir Putyin ellen, mert a nép meggyőzése túl sokba kerülne. Ahogy a fent említett professzor fogalmaz: „a politikai, gazdasági, technokrata és katonai” vezetőket kell magunkhoz láncolni. Persze csakis a „demokrácia terjesztésének érdekében”. Erre szolgálnak most a különböző orosz-ellenes listák, korlátozások, szankciók.

Persze ott van a megfelelő jelöltek feltuningolása, a szabad világ „mártírjainak” megteremtése, pénzcsapok megnyitása - vagy éppen elzárása.

Megpróbálják ezt máshol is a világon? Sorosnak nem csak azért fontos Magyarország, mert itt van a káderképző egyeteme. Neki példát kell statuálnia. A rebellis Orbánnal, a magyarokkal, a „nyílt társadalomban kételkedőkkel”.Bele kell, hogy törjön ebbe a bicskája.

fotó: youtube.com

Ajánljuk még

Elviselhetetlen igazságtalanság, börtönévek, kegyelem és szabadulás - Budaházy György és öt társa a Polbeatben (videó)

‎Polbeat 2023 május 5.
Nem mindennap láthat a néző olyan műsort, mint a legutóbbi másfél órás Polbeat, amelyben Budaházy György és a Hunnia-ügy négy másik vádlottja, Szász Endre, Nagy Zoltán, Dr. Szücsi Frigyes és Fábián Róbert szólalt meg, a kegyelmükért és szabadulásukért talán legtöbbet tevő jogvédővel, Gaudi-Nagy Tamással együtt. Vendégeinkkel a Novák Katalin államfő által a Szentatya látogatása alkalmából kihirdetett kegyelem után beszélgetett Füssy Angéla oknyomozó újságíró és Huth Gergely főszerkesztő, akik rákérdeztek a szabadulás körülményeire, a börtönélet mindennapjaira, a köztörvényes rabtársak viszonyulására, a fegyőrök viselkedésére éppúgy, mint ahogy arra is: volt-e, amit megbántak, vagy ma már másképp csinálnának, mint akkor, 2002 és 2006 között, a Hunnia Mozgalom névre keresztelt ellenállási hálózatukban?

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

Dobrev Klára, az orléans-i szűz? – Gav Duncan, Szalai Szilárd, Stefka István és Huth Gergely a Polbeatben (visszanézhető)

‎Polbeat 2023 május 13.
"És azt hallottad, hogy Gyurcsányné Dobrev Klára fehér ruhában tüntetett a rendőri erőszak ellen?" – hullámzik végig a közösségi médián a pesti vicc múlt vasárnap óta, amikor is az ország közéleti témákra és balos valóságshow-kra fogékony része a Karmelita előtt készült fotókon szembesülhetett a nem mindennapi látvánnyal. Közben az is kiderült, hogy a guruló dollároknak is van "ára", hiszen David Pressman és az USA nagykövetsége most olyan pályázatot írt ki magyarországi "független" szerkesztőségek számára, amelyben a támogatási összeg attól függően módosulhat, hogy a szerkesztőség mennyiben szolgálja az Egyesült Államok érdekét. Mondhatni, szerződésbe foglalják a hazaárulást. Minderről a momentumos őrjöngő tüntetők támadását elszenvedő Szalai Szilárd kollégánkkal és a patrióta médiatér legmagyarabb skótjával, azaz Gav Duncannal beszélgetett a Polbeatben Huth Gergely és Stefka István.

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.