Juhász Béla Róbert, a Momentum váci országgyűlési képviselőjelöltje abban is kételkedik, hogy pártja egyáltalán eléri az egy százalékot. Mint mondta, nem hisz pártja egy százalék feletti eredményében, ezért a jelölteknek járó állami támogatásról is lemondott, hogy azt ne neki, hanem majd a pártnak kelljen visszafizetni.
Juhász Béla Róbert (avagy “Igazmondó Juhász”) Sződliget polgármestere, valamint a Momentum váci országgyűlési képviselőjelöltjeként szerzett némi hírnevet, a Gyurcsány Ferenchez hasonló szintű külhoni magyarokat lejárató kampányvideójával. A felvételen (ami már törölve lett a legnagyobb videómegosztóról) Juhász arról panaszkodik, hogy Vác épületei azért “dzsuvásak”, mert a Fidesz inkább az erdélyi magyarokra fordítja a pénzt. Az esettel kapcsolatban felkerestük Vác polgármesterét, Fördős Attilát, aki tételesen cáfolta mindazt, amit Sződligeten már csak “ligeti kaméleonként” (folyamatos politikai változásainak köszönhetően) elhíresült Juhász Béla állított, bemutatva azt a számos beruházást és fejlesztést, amelyekről már döntés született, és végrehajtásuk a tervezetek elkészültével meg is kezdődhet.
Most azonban Igazmondó Juhász saját blogjának adott interjúban mondja el, hogy nem hisz a Momentum egy százalék feletti eredményében, ezért a jelölteknek járó állami támogatásról is lemondott, hogy azt ne neki, hanem majd a pártnak kelljen visszafizetni.
Én lemondtam a Momentum javára. Hogy miért? Előfordulhat az, hogy a rosszul politizál a párt. Az utolsó pillanatban mond valaki egy bődületes baromságot és a szavazók elfordulnak párttól és persze a jelöltjeitől, a szavazatszámláláskor kiderül, hogy a párt nem érte el 1%-ot sem. Ilyenkor a jelöltnek vissza kell fizetni a támogatást. Ha a jelölt lemondott a pénzről a párt javára, akkor a pártot terheli a visszafizetési kötelezettség.”
– részletezi az interjúban Juhász.
Sokan úgy gondolják, a Momentum politikusai olyan fiatalok, akik csak most léptek ki a politika színpadára. A sződligeti jelölt esete az ellenkezőjét mutatja. Juhász Béla polgármester az előző választásokon már megjárta a jobb és baloldalt is, mire most kikötött a Momentumban. 2010-ben az MDF választókerületi elnöke és kampányfőnöke volt, majd egy ciklus sem telt bele, 2014-ben szintén választókerületi elnökként már a Bajnai-féle Együtt kampányát vezette. 2014-ben a Tiszta Forrás Szövetség, pártpolitikától független civiljeként indult polgármesternek az önkormányzati választásokon. 2017 októberében pedig már a Momentum mutatta be őt, mint a párt képviselőjelöltjét.
Az MDF jelöltjeként még azt mondta, a „hagyományos” értékeket tisztelő párt támogatására buzdítja a választókat. Az Együtt jelöltjeként már liberális jelölt volt, a mostani választásokon pedig, mint momentumos, már meghaladottnak ítélte a jobb és baloldali felosztást és a kettőtől független formáció tagjaként akar politizálni. Bár sokan a Momentumot új kezdetnek tartják, a sződligeti polgármester esetében is jól látható, hogy a régi, korábbi törpepártokban politikai sikereket elérni nem tudó embereket fújt össze a szél a jelöltlistájukra.
Joggal merül fel a kérdés, hogy ha a Momentum várható országos kudarca miatt már fel se vette a támogatást, akkor miből kampányol a polgármesterből lett képviselőjelölt. Az október végi jelöltbemutató után, november közepén került a képviselőtestület elé egy előterjesztés, amelyben a polgármester közel 1 millió forintos jutalmat szavaztatott meg magának – amiből futja a kampányra is. A településen úgy gondolják, a pénznek máshol jobb helye lett volna, mint a hirtelen, immár harmadik párt színeiben induló polgármester zsebében.
Vezető kép: Youtube
Facebook
Twitter
YouTube
RSS