Vajon milyen konfliktus határozza meg az európai politika következő évtizedét, hogyan áll a patrióták és a liberálisok harca Európában és a világban? Hogyan hat Donald Trump győzelme a magyarok pénztárcájára? – ezekkel a kérdésekkel is foglalkoznak a Patrióták a YouTube csatornájukon, de most Orbán Viktor kormányfő, mint a világpolitika aktív cselekvője mondta el minderről a véleményét, kiegészítve azzal, hogy hogyan győzzünk 2026-ban.
A miniszterelnök szerint két folyamatot láthatunk a világban: az egyik a világrendszerváltás, a másik a nyugati világon belüli változás. Az elsőről, ha beszélünk, akkor kijelenthetjük, hogy amióta beengedték a kínaiakat a WTO-ba, azóta rohamtempóban fejlődik Ázsia. Ebből következik, hogy Kelet erősödik és relatíve Nyugat gyengül.
A másik folyamat arról szól, hogy a hidegháború vége óta a nyugati világon belül két politikai, szellemi harcot látunk. Az egyik a progresszív liberális irányzat és a másik a patrióták irányzata. Amit most látunk az az, hogy
a nyugati világban a belső küzdelemben a liberálisok veszítenek, a Patrióták nyernek
– hangsúlyozta. A legnagyobb győzelemnek Donald Trump győzelmét említette a liberálisok felett, mert itt találkozik a két folyamat, hogy a Nyugat újradefiniálja magát ebben a világrendszerben.
Orbán Viktor szerint a liberálisok utolsó mentsvára Európában Brüsszel. Ugyanakkor azt lehet látni, hogy akárhol voltak választások Európában, amióta a Patrióták megjelentek, mindenhol ők nyertek Csehországtól Ausztriáig.
Az európaiaknak előbb utóbb egy patrióta politikai váltást kell végrehajtaniuk
– emelte ki. Azt pedig, hogy a világban hol lesz helye Európának az nagyban függ attól, hogy gazdaságilag hajtanak-e végre változást.
Brüsszel ellenzéke a Patrióták
Kiemelte, hogy a migrációnak vége van az amerikai republikánusok győzelmével, és a genderpolitika is halott a nyugati világban ezzel. Orbán Viktor reméli, hogy a háborúpárti politikának is meg vannak számlálva a napjai. Hangsúlyozta, hogy változáspárti többség jött létre Európában az elmúlt választás óta. A 27 tagállamból 17-ben azok az erők nyertek, amelyek változást akarnak, ideértve a Néppártot is. Az eredmények ismertében ők viszont átálltak balra és ezzel elárulták a szavazóikat. Ezek a becsapott szavazók álltak be a Patrióták mögé. Összességében tehát van egy kormányzó ereje Brüsszelnek és egy ellenzéke is, amely a Patrióták lettek.
A paktum – amelynek része a magyar baloldal is – megköttetett, és továbbra is szorgalmazzák a gendert, a migrációt és a háborút. A megegyezés tartalmazza, hogy az országoknak a GDP 0,25 százalékát be is kell fizetniük ezeknek a területeknek a megvalósításához.
Mi azon az oldalon vagyunk, ahonnan Trump elnök úr érkezik
– tette hozzá. A miniszterelnök meggyőződése egyébként, hogy bedarálják a liberálisokat, hiszen Európa változásért kiált. A kormányfő szerint egyébként a ránk nehezedő nyomás gyengül, mert már Washingtonból nem kapunk presszionálást csak Brüsszeltől.
A természetellenes dolgok csak ideig, óráig működnek
Arra a kérdésre, hogy Donald Trumppal és Elon Muskkal miről beszélgetett Orbán Viktor azt felelte, hogy régi kapcsolat az övék, hiszen már 2015-ben is Orbán Viktor volt az egyetlen európai vezető, aki az amerikai elnököt támogatta. Ez azóta sem változott. Kitért arra, hogy azért volt biztos már korábban is Trump győzelmében, mert a nyugati világ is keresztény, és ezért hosszabb távon természetellenes dolgokat nem lehet elfogadtatni az emberekkel. A sületlenségekre pedig gazdaságilag is rámegy egy nemzet, ezt láthattuk Amerikában is.
Azt, hogy mi magyarok mit tudunk Trump győzelméből profitálni a kormányfő elmondta, hogy három dolgot biztosan: a kettős adóztatást elkerülő egyezményt a demokraták nem írták alá, emiatt pedig a második legnagyobb tőkebefektetői pozícióból Amerika a negyedik helyre csúszott vissza. Ez most változni fog. A másik, hogy egy diszkriminatív vízumpolitikát kellett elszenvednünk, aminek szintén vége lesz. Végül az amerikai befektetők új technológiát, munkát és ezzel tőkét hoznak majd Magyarországra.
Ha nincs pénz, nincs háború
A háború finanszírozására kitérve a miniszterelnök elmondta, hogy a költségek elosztása alapvetően fog megváltozni, ugyanis az új amerikai vezetés nem fog ennyi pénzt erre fordítani Európával ellentétben. Ugyanakkor nem fogják ezt bírni és ennek a vége az lesz, hogy
ha nincs pénz, akkor nincsen háború.
A háború a szomszédban már 1000 napja tart, ami magas energiaárakat, inflációt okozott minden nemzetgazdaságot meggyötört. A 2022-ben Magyarországon vásárolt energia ára az olyan 7 milliárd euró volt, a szankciók hatására a következő évben 17 milliárd euróra ugrott -mondta a kormányfő szemléltetésképpen. A kommunisták anno ezt úgy hívták, hogy cserearányromlás. Ez történt velünk. Ennek lesz most vége és a 2025-ös évet, ennek fényében alkották meg az új költségvetést, ami fantasztikus évet vetít előre. Béremelkedés várható, erős gazdasági növekedés a Demján Sándor programnak köszönhetően és már nem csak a diákok, hanem a fiatal munkásoknak is lesz lehetőségük kedvezményes hitelt felvenni.
A magyar gazdaság teljesítménye nem azért lesz jó, mert az európai teljesítmény megjavul. Akkor is jó lesz, ha az nem javul meg, mert nekünk van két jól kigondolt, elrejtett és most előszedett erőforrásunk. Pénzügyi erőforrásunk
– tette hozzá. A felvett hitelek kamatai jelentősen csökkennek. 2024-ben a nemzeti össztermékünknek körülbelül 4 százalékát fizettük kamatként a korábban felvett hitelekre, ez 3,5 százalékra vissza fog jönni 2025-ben. A háború kitörésekor pedig azt volt a magyar stratégia, hogy olyan beruházásokat vonzzunk magunkhoz, hogy a háború végén repülőrajtot tudjunk venni. Ezeket nagyon támadta a baloldal, de 2025-ben ezek a gyárak termelésbe állnak.
Magyar Péterre kitérve elmondta, hogy az ellenzék mint lényeg nem változott a forma igen. 2010 óta ugyanis Brüsszel kormányváltást akart Magyarországon, de máshol is, ahol patrióta kormány volt. Most ugyan ez van, csak változnak a szereplők.
Először Bajnai Gordont akarták visszacsempészni, ha emlékszik még rá. Őt megelőzően itt volt nekünk Gyurcsány Ferenc. Aztán kitalálták, hogy akkor Gyurcsány Ferenc felesége lenne erre jó, és akkor teljes erővel támogatta a brüsszeli bürokrácia. Most éppen a Tisza Pártot és Magyar Pétert próbálják ebbe a helyzetbe hozni. Ez szerintem mindenki számára világos.
A miniszterelnök kiemelte, hogy annak idején a tényszerűségnek és a viselkedési kultúrának volt szerepe. Az agresszív hőbörgés nem volt példátlan, de nem volt általános. Most viszont ez vált az ellenzék hangjává, ami eddig a periférián volt. A kormányfő elmondta, hogy ilyen emberek kerülnek velünk szembe, azokra is kell tudni válaszolni, de a kormánynak mindenre van fegyvere, erre is.
Fotó: videókivágás
Facebook
Twitter
YouTube
RSS