Pesti Srácok

Menczer: Donald Trumpnak köszönhető, hogy folytatódnak a béketárgyalások

Menczer: Donald Trumpnak köszönhető, hogy folytatódnak a béketárgyalások

Ezen a héten várhatóan személyesen tárgyalnak majd Oroszország és Ukrajna képviselői. Donald Trumpnak köszönhető az, hogy erre egyáltalán esély van. Brüsszel, a háborúpárti bürokraták és politikusok három éven át nem tettek a békéért semmit, épp ellenkezőleg, a háború folytatásáért dolgoztak írta hétfői Facebook-bejegyzésében Menczer Tamás, a Fidesz-KDNP kommunikációs igazgatója.

írta Menczer Tamás.
Az amerikai elnök felszólítására Zelenszkij elfogadta Putyin javaslatát, Isztambulban zárhatják le a háborút
PestiSracok facebook image

Isztambul lehet a helyszíne annak a lehetséges találkozónak, amely véget vethet az orosz–ukrán háborúnak – legalábbis Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szerint, aki Donald Trump nyomására csütörtökön személyesen is kész egyeztetni Vlagyimir Putyin orosz államfővel - írta a hirado.hu. A portál tudósítása szerint Zelenszkij vasárnap közösségi oldalán jelentette be, hogy csütörtökön Isztambulban várja Putyint, egy esetleges béketárgyalásra.

– írta az ukrán elnök.

A bejelentés nem sokkal azután történt, hogy Donald Trump, az Egyesült Államok elnöke felszólította Ukrajnát: fogadja el az orosz fél által javasolt közvetlen tárgyalásokat. Trump úgy fogalmazott, azonnal meg kell tartani a találkozót, mert csak így lehet kideríteni, van-e valós esély a békére.

– írta az amerikai elnök. Zelenszkij ugyanakkor hangsúlyozta, hogy az ukrán fél nyitott a tárgyalásokra, de ezek csak tűzszünet után kezdődhetnek meg. Holnapra teljes és tartós tűzszünetet várunk, hogy ezzel megteremtsük a diplomácia alapját – írta az X-en közzétett bejegyzésében. A hétvégén több nyugati vezető – közöttük a brit miniszterelnök, Keir Starmer, Emmanuel Macron francia elnök, Friedrich Merz német kancellár és Donald Tusk lengyel kormányfő is Kijevbe látogatott. Ők közösen indítványozták a harcok legalább harminc napos felfüggesztését, amely hétfőn lépne életbe. Tervükről telefonon tájékoztatták Donald Trumpot is, aki támogatásáról biztosította őket. A nyugati vezetők egyúttal figyelmeztették Oroszországot: ha Putyin nem egyezik bele a feltétel nélküli, harmincnapos tűzszünetbe, amely a levegőben, tengeren és szárazföldön is érvényes , akkor új, súlyos szankciók jöhetnek, különösen az energiaszektort és a bankrendszert érintve.

Szombat este az orosz elnök is megszólalt: komoly tárgyalásokat sürgetett, és nem zárta ki egy újabb tűzszünet lehetőségét sem. Ugyanakkor nem reagált a harminc napos nyugati javaslatra, és ismét hangsúlyozta: a béke első lépése csak akkor következhet be, ha a Nyugat leállítja az Ukrajnának nyújtott katonai támogatást.

– jegyezte meg Putyin.

Forrás: Facebook/hirado.hu. Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

Ki ne hinne a csodákban? – Boros Imre lerántotta a leplet a nagy olajösszesküvésről (Polbeat – javított kiadás!)

‎Polbeat 2022 december 10.
Boros Imre a PestiSrácok.hu Polbeat című élő műsorában lerántotta a leplet a nagy olajösszesküvésről. Huth Gergellyel és Stefka Istvánnal beszélgetve elmagyarázta, milyen játszma zajlik az unió szankciós politikája mögött, hogyan mesterkedett a magyar olajmulti, a Mol, hogy kikényszerítse az üzemanyagár-stop feloldását még a kormány által tervezett szilveszteri időpont előtt, és hogy miként fog megfizetni – a teljes szankciós nyereségének kormányzati elvonásával – mindezért. Felmerült az is, hogy ki hisz még a csodákban, hiszen a Mol százhalombattai finomítóját több hónap küszködés után, az árstop visszavonása után néhány órával sikerült megjavítani, az addig minden mérnökön kifogó repedéseket behegeszteni. A műsorban a neves közgazdász beszélt Matolcsy György és a kormány vitájának hátteréről is, és természetesen a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőben jelen lévő vendégek ezúttal is kérdezhettek, sőt, komoly világnézeti polémia is kibontakozott a kérdezők és Boros Imre között.

Évek óta nyomasztanak bennünket a Birodalom tényellenőrei, de a Századvég most visszavág nekik (Polbeat-videó)

‎Polbeat 2025 március 14.
Egyfajta kifordított A Birodalom visszavágnak lehetünk szemtanúi, hiszen a Századvég új Tényellenőr.hu-ja épp a birodalomnak vág vissza - vezette fel a legutóbbi Polbeat-beszélgetést Huth Gergely, aki Both Hunort, az új elemző csapat és internetes portál vezetőjét, illetve Béky Zoltánt, a Századvég vezető jogászát kérdezte, Stefka István közreműködésével. Both elmagyarázta: a globalista erők épphogy az álhírek terjesztéséhez használják a fizetett "tényellenőr csapataikat" és elég nagy sikerrel jártak világszerte a negatív kampányaikkal, hangulatkeltéseikkel. E fegyverük kifejezetten a nemzeti szuverenitás megtámadására irányult, de "most ellenük fordítjuk azt."