Mexikónak legalább három góllal kellett vernie ahhoz Szaúd-Arábiát, hogy ne függjön a továbbjutása a másik meccstől. Mexikó olyan erőt mozgósított, amelyről az első két meccsük alapján fogalmunk sem lehetett, hogy ott szunnyad bennük, de végül óriási izgalmak közepette ez sem volt elég. Iszonyú tűzijátékot rendeztek a szaúdi kapu előtt, ahogy közeledtünk a meccs vége felé, annál inkább. A világbajnokság egyik legélvezetesebb meccsét volt szerencséje látni, aki ezt a meccset vagy ezt is nézte.
Már a harmadik percben olyan egyedül hagyták kilépni egy indítással Vegát, hogy azon maguk az arab védők is meglepődtek; al-Ovaisz mozdult ki jól, megelőzve a bajt. Percekkel később ugyanő rossz helyre pofozta ki a labdát Martín elől, és majdnem ebből lett helyzet. Kiváló, pörgős meccs volt az első perctől fogva, a szaúdi kapus magabiztosan szedte össze a labdákat, de ehhez az is kellett, hogy a mexikói támadók folyamatosan foglalkoztassák. Arab részről Kanno mezőnyből, majd szabadrúgásból is eltévesztette a kaput, igaz, nem sokkal. Mexikó birtokolta a labdát óriási fölényben, és ehhez társult, hogy nagyrészt ők is gyújtogatták a puskaport az arab kapu előterében; lövési és kiugratási kísérletek következtek egymás után. Némi szaúdi feltámadás után valódi mexikói tűzijáték következett, pár perc alatt Lozano, Vega és Gallardo lövését is blokkolták lábbal vagy testtel. Ez már az ötödik félidő a vb-n, amelyen nem sikerült gólt szereznie a közép-amerikai csapatnak. A játékrész legvégén viszont Szaleh kapott remek indítást, csak a gyorsaság hiányzott a védője faképnél hagyásához, ezért amint találkoztak, meg sem próbált talpon maradni, hanem olcsó tizenegyeshez akart jutni. A brit bíró azért nem most jött a falvédőről, ám egy perccel később ő is megadta volna a gólt, ha al-Gannam közeli, tiszta fejese beakad a kapuba.
Chavez szinte az öltözőből vette célba a kapu szélét, al-Ovaisznak kellett kipiszkálnia a kapufa mellől a lövést. Ki hitte, hogy ez csak az igazán nagy események kezdete? Rögtön utána egy szöglet után fejjel megcsúsztatott beadást Martín kotort közvetlen közelről a kapuba. Éppen belekezdtünk a gólarányok számítgatásába a csoportállás ügyében, amikor Tambakti sárga lapot érően visszarántotta a gólszerző Martínt a saját kapujától kb. 30 méterre, és nem is tudta, mekkorát hibázott. Chávez állt oda a szabadrúgás mögé, és hatalmasat dzsudzsákozott a bal felső sarokba. Pillanatokkal később már a szaúdiak veszélyeztettek, majd rögtön utána Lozano lőtt lesgólt. Elkényeztetett minket ez a meccs – jó iram, nagy tét, volt minden, ami kell. Érződött a mexikóiakon, hogy elkapták a fonalat, dűlőre akarják vinni az ügyüket, de Szaúd-Arábia magához tért a sokkból. Innentől fogva az ő helyzetük is minimum drámai volt, hiszen a másik meccs állását figyelembe véve, 0:2-ről nyerniük kellett volna a továbbjutásért.
A mexikónak hiányzó harmadik gól is kis híján meglett Cháveznek, hiszen a kapura tartó szögletét al-Ovaisznak kellett kiküzdenie. Nem sokkal azután, hogy Argentína növelte az előnyét a másik meccsen, és ezzel már teljesen azonosan állt Mexikó a lengyelekkel, Lozano ravasz, távoli lapos lövésére megintcsak a szaúdi kapus ért le éppen a sarokhoz. A meccs utolsó negyede volt hátra, és izgalmasabb volt a helyzet, mint a kezdő sípszó pillanatában. Ezt még fel se dolgoztuk, és újabb óriási helyzet maradt ki: Martín bombázott közelről a kapu fölé. A 72. percre Chávez és al-Ovaisz már régi jó ismerősök voltak: a mexikói középpályás ezúttal a jobb felsőre szúrta rá a szabadrúgását, de az arab kapus most jobban résen volt. Nagyon érett a továbbjutást jelentő mexikói találat, Piñeda tekert a hosszúra a tizenhatos vonalról, alig mellé. Öröm volt nézni a közép-amerikaiak kombinatív támadásait, a kontratámadásuk végén már al-Ovaisz is verve volt, de a szaúdi védelem elképesztőt mentett. A 82. percben szinte a tizenhatos vonaláról rúghatott szabadrúgást Mexikó, de túlkombinálták, és a legurított labda levágódott a sorfalról. Összehoztak egy újabb lesgólt is, érezhetően centikre voltak a mennybemeneteltől, de attól még be kellett lőni. Teljesen beszorult az eddigre már a kieséssel kényszerűen megbékélő szaúdi csapat, a mexikóiak pedig mindent beletettek ebbe a hajrába, amit az előző két meccsükbe kellett volna. A legvégén pedig jött az igazi dráma: egy kontrából al-Davszari szépített. A matematika érdekessége, hogy így is továbbjutást ért volna a harmadik mexikói gól, de erre már nem maradt idejük, a 26 lövésbe és a 11 kaput eltaláló lövésbe sem fért bele a harmadik.
SZAÚD-ARÁBIA–MEXIKÓ 1:2 (0:0)
Loszaíli Nemzeti Stadion, v: Michael Oliver (brit)
gólszerzők: al-Davszari (90.+5) – Martín (47.), Chávez (52.)
sárga lap: al-Sehri (28.), al-Hasszán (34.), Tambakti (52.) – Álvarez (16.)
A C-csoport végeredménye:
A nyolcaddöntőben a felső ágon Argentína–Ausztrália, az alsó ágon Franciaország–Lengyelország meccseket rendeznek.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS