Miért ragaszkodott a habarékellenzék ahhoz, hogy addig ne használjunk fel egy oltóanyagot, míg az unió nem engedélyezi? Miért van az, hogy a baloldal – habár közülük egyre többen oltakoznak nyilvánosan – továbbra is gyengíti az uniós engedéllyel még nem rendelkező vakcinákban való bizalmat? Azon kívül, hogy politikai stratégiájuk arra épül, hogy minél rosszabb az országnak, annál jobb nekik, a kérdésben benne rejlik az, hogy a baloldal lenézi a magyar kutatókat és orvosokat azzal, hogy egy vakcina hatékonyságát és biztonságát nem a hazai véleménytől, hanem a nyugati okoskodástól teszi függővé.
Összeállt a habarékellenzék, lenyomott mindenkit a gyurcsányizmus szelleme. A legtöbbet a Demokratikus Koalíció nyerte, a legnagyobb vesztes pedig a Jobbik lett. A kettős állampolgárságról szóló népszavazás óta tartó nemzetellenes politika így szükségszerűen kitart és áthatja az ellenzéki összefogás szellemiségét. A Jobbik és a Momentum esetében egyre inkább a közöny, utóbbinál a lenézés vált jellemzővé.
Permanens nagyotmondási verseny zajlik a baloldalon
A Momentum, ami elvileg a politikai- és a kulturáliselitváltást hirdette, mégis összefogott mindenkivel, akivel a baloldalon lehetett. (A Momentum még a kutyapártot is hívta, de az a többieknek nem kellett, meg ők se nagyon akartak; csak az ISZOMM maradt ki, de az is Szanyi Tibor makacssága miatt és Gyurcsány parancsára.) A Momentum genezise az egyik legnagyobb történelmi lehetőségtől fosztott meg minket: megfúrta az olimpia megrendezésének lehetőségét. (Meg is veregette Macron a vállukat, miután végül Párizs lett a befutó.) Azóta
a Momentum a nemzeti közöny szellemiségét képviseli.
Ennél is cikibb a Jobbik nemzetpolitikája. Ma már a kifejezés is paradox: a Jobbik nemzetpolitikája…
A Jobbik lemondott mindenről, amiért létrejött, a Jobbik elárult mindent, amiben hitt és hittek követői. De ez már történelem. Ami viszont aktuális, hogy a Jobbik is felvette a nemzeti közösséggel szembeni távolságtartó, lenéző alapállást. Amit az elmúlt hónapokban a határon túli magyarokról mondtak, nem sokban különbözik attól, amit Gyurcsány rendre állít, és most úgy tűnik, hogy az oltásellenességben is a baloldalt követik.
Az ellenzéki pártok tehát összeborultak, ám a köztük lévő verseny nemhogy csillapodott volna, hanem erősödni látszik. Egyelőre nem az egymás lejáratásában, hanem egyfajta permanens nagyotmondási versenyben.
A habarékellenzék által életre hívott nemzetközi, a baloldalon egységesült szivárványkoalíció permanens nagyotmondási versenyben éli mindennapjait, ami mára a nemzetellenes, vagy a nemzeti közösséggel kapcsolatos közönyös szellemiségében is megnyilvánul.
Most éppen a magyar orvostársadalmat és a határon túli magyarokat piszkálják. Utóbbit nem először, előbbit egyre vérlázítóbb módon.
Nemzetellenesség és a magyar orvosok lenézése
Az oltásellenességben komoly versenyfutás zajlik a baloldalon. Ki tud durvábbat mondani a válságkezelésről? Ki tud a „halálkampányban” a leghangosabban megnyilvánulni?
A nagyotmondási versenyben egy nemzeti-nemzetközi (szuverenista törésvonal) rajzolódik ki.
A magyar baloldal egyes szereplői szerint a nyugati szakértelem nagyobb, jobb és kiemelkedőbb, mint a hazai. Úgy vélik, hogy amit az Európai Gyógyszerügynökség mond, az hitelesebb, mint amit a magyar orvosok, tudósok, virológusok és egészségügyi szakemberek állítanak.
Az a baloldali vélemény, hogy csak akkor oltsunk egy-egy vakcinával, ha nem csupán a magyar, hanem az uniós gyógyszerügynökség is engedélyezi, sértő és megalázó a magyar orvosok, tudósok és egészségügyi szakértőkre nézve. Az ellenzék ezzel lenézi szaktudásukat.
Sértő, ugyanakkor a baloldal alapállásából következik az, hogy a nyugati véleményt többre tartják, mint a magyart, így nap mint nap rúgnak bele a magyar orvosokba akkor, amikor azt állítják, hogy csak az a jó vakcina, amit nem itthon, hanem az unióban (nyugaton) hitelesítenek.
Pedig ha a magyar orvosokról és tudósokról van szó, akkor nemhogy Európa-bajnok, hanem világbajnok szakemberekről beszélünk. Akik bennük nem bíznak meg, azok azokban nem bíznak, akikre az egész nemzet büszke kell, hogy legyen.
A habarékellenzék ma már ebben a kérdésben is egységesült. Lelkük rajta, de a magyar orvostársadalom ennél többet ér, többet érdemel.
Vezető kép: Ujhelyi István megkapja az oltást, mert „sokat utazik”. Fotó: Facebook
Facebook
Twitter
YouTube
RSS