A PestiSrácok.hu-nak adott interjúban mutatkozik be az országos nyilvánosságnak Iváncsa polgármestere, Molnár Tibor, aki függetlenként, de a Fidesz támogatásával indul a dunaújvárosi választókerületben kiírt időközi országgyűlési választáson. Molnár portálunknak elmondta: döntését kemény tárgyalások előzték meg a nagyobbik kormánypárttal, ugyanis, mint kifejtette, a választókerületben élőket szeretné képviselni, nem pedig pártérdekeket. De beszélt környezetvédelemről, a felsőoktatás és a szakképzés jövőjéről, illetve arra is válaszolt, hogy hajlandó lenne-e Gyurcsány Ferenccel tárgyalni, ha a szükség úgy hozza.
Közel három éve, 2017 óta vezeti Iváncsát Molnár Tibor polgármester, amely időszak alatt óriási fejlődésen ment keresztül a Fejér megyei település: napelempark és ipari park is létesült az alig háromezres községben. A látványos fejlődés nem maradt észrevétlen: a dunaújvárosi választókerület egyik legnépszerűbb polgármesterévé vált Molnár, októberben pedig már ellenfele sem akadt az önkormányzati választáson. Mint portálunknak elmondta, tősgyökeres helyiként az egész településre büszke, de ha két dolgot ki kellene emelnie, az a stabil pénzügyi helyzet, amit sikerült megteremteni, illetve a helyi közösség szilárd megtartóereje. A helyiek is nagyon elégedettek a polgármester tevékenységével, aki úgy véli: eljött az idő, hogy az iváncsai csodát az egész régióban irányadónak tekintsék az önkormányzatok, köztük a Dunántúl egyik ipari központja, Dunaújváros is.
Felmértem a problémákat, elmentem a térség összes polgármesteréhez, akiket egyébként jól ismerek; ők biztattak, támogattak, hogy induljak
– mesélt a kezdetekről. Molnár elmondta azt is, hogy szerinte a politikusi foglalkozás esszenciájának a választók szolgálata kellene, hogy legyen, a párt- és magánérdekek kiszolgálása helyett.
Én az emberekért szeretnék dolgozni, és úgy gondolom, hogy ha valaki egy térséget képvisel, mint országgyűlési képviselő, akkor neki az embereket kell képviselnie
– vallotta Molnár. A megoldandó problémák kapcsán kifejtette: nem lehet minden hiányosságot azonnal pótolni; vannak olyan akadályok, amiket nem ebben a fél ciklusban kell vagy lehet megoldani, éppen ezért úgy szeretne tevékenykedni, hogy 2022-ben már ne legyen kérdés a választók számára, hogy őt válasszák újra a választókerületben.
Nem ezt a két évet szeretném “lehozni”; szeretnék úgy dolgozni, hogy 2022-ben már ne legyen kérdés a választók számára, hogy kit válasszanak képviselőnek. Két év múlva is az emberek szemébe akarok nézni (…) Becsületesen, kellő erővel, hittel el lehet érni mindent.
A leküzdendő akadályokról szólva Molnár kifejtette: egyedül esélytelen küzdelem lenne az Országgyűlésben támogatók nélkül érvényesíteni a térség érdekeit, így kezdődött az együttműködésről való tárgyalás a Fidesszel. Mint mondta, az ellenzéktől nem keresték meg; helyette a nagyobbik kormánypárttal tárgyalt, amelynek eredményeként egyezségre jutottak, ami addig érvényes, amíg mindkét oldal tartja magát az általa vállaltakhoz. Ez azt jelenti, hogy Molnár a parlamentben támogatni fogja a kormány családpolitikai, gazdaságpolitikai és migrációellenes intézkedéseit, cserébe a kormánypárt politikai támogatásáért.
Ezek a dolgok nem álltak távol tőlem idáig sem, támogatom ezeket az elképzeléseket. A családvédelmi akciótervnek már most érezzük a hasznát itt Iváncsán: sokkal több gyerek születik, sokan vállalják a harmadik gyereket is, házak épülnek
– fejtette ki. Ettől függetlenül Molnár elmondta: a jövőben sem kíván pártérdekeket szolgálni, ezért sem a Fidesz saját jelöltjeként indult el.
A Fidesz vezetői megértették, hogy mit akarok képviselni, és azt mondták, hogy ez nekik is támogatható cél
– tette hozzá. Fővárosi ellenfeléről, Kálló Gergelyről szólva kifejtette: a jobbikos jelölt számára óriási hátrány, hogy nem a térségben született, különösebb helyismerettel sem rendelkezik, ráadásul a környék településeinek vezetőivel sem egyeztetett a mai napig, ami szinte lehetetlenné teszi, hogy érdemben képviselje választóit.
Kihívások és megoldások
A régiót érintő legfontosabb kihívásként Molnár a vasmű kérdését nevezte meg, ami az elmúlt időszakban komoly médiafigyelmet is vonzott, nevezetesen a tömeges elbocsátásokról szóló rémhírek és a mérhetetlen környezetszennyezés miatt, amit a gyár tulajdonosai okoznak a városnak. Mint lapunknak elmondta, megoldást szeretne találni a károsanyag-kibocsátás csökkentésére, a lehető leggyorsabban. Szintén kiemelkedő problémának nevezte a Dunaújvárosi Egyetem anyagi stabilitásának megerősítését, de kiemelte: szerinte a régió oktatásának a jövőjét fejlődő pályára lehet állítani, ha a szakképzési centrumok és az egyetem duális képzések indítására kezdeményez szerződéseket a környéken működő cégekkel. Hozzátette: az első és talán legfontosabb ilyen szerződés a paksi atomerőművel kötendő megállapodás.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS