Tavares-jelentés, Sargentini-jelentés és Delbos-Corfield-jelentés: minden kormányzati ciklusra jutott egy-egy Magyarországot elmarasztaló jelentés az Európai Parlamentben, amelyek ugyanazt a delegitimációs célt szolgálták, azaz a magyar politikai vezetés destabilizálását és a szervilitást mutató magyarországi ellenzék segítését – írta közösségi oldalán Nagy Ervin, filozófus. A XXI. Század Intézet elemzője szerint utóbbiak ráadásul egyre nyíltabban beszélnek arról, hogy azért dolgoznak Brüsszelben, hogy a magyar emberek ne kapják meg a nekik járó uniós forrásokat, amelyeket valójában nem jogi, hanem politikai okok miatt tartanak vissza.
A szakértő a PestiSrácok.hu-nak nyilatkozva azt is elmondta, a brüsszeli feljelentések és intrikák azonban nemcsak a magyar kormányt helyezik nyomás alá, hanem végül is Magyarországot helyezik célkeresztbe.
Egyértelműen egymásra épülő, egymástól még plagizáló, bizonyos gondolatokat megismételő jelentésekről beszélünk, mindig egy-egy aktuális témához hozzáigazítva. Most a háború kérdése, illetve a bevándorlás kérdése, ami előtérbe kerül, mint politikai zsarolás
– értékelte Nagy Ervin a PestiSrácok.hu-nak nyilatkozva a brüsszeli jelentéstevők elmúlt bő tíz évben végzett munkáját. A XXI. Század Intézet elemzője kiemelte a terítéken lévő kötelező migránskvótát, amelyet zsarolásként használnak Magyarországgal szemben. Ez azonban a szakértő szerint nem újkeletű dolog, gyakorlatilag a Tavares-jelentés óta ismétlődő hamis állításokkal bombázzák hazánkat.
Gyakorlatilag sokszor control- C, control- V, átillesztett szövegeket is találunk a jelentésekben, ugyanazokat a megállapításokat teszik a sajtóról, ugyanazokat a hazug megállapításokat teszik a médiapluralizmusról, ugyanazokat az egyébként nem alátámasztott vádakat ismétlik meg a korrupcióról, és hát az igazságszolgáltatásról is, de egyébként az, hogy milyen célt szolgál, vagy milyen politikai kérdést akar egyébként megoldani ezzel Brüsszel, az viszont mindig változik
– fogalmazott.
Hozzátette azonban, hogy ezeket a jelentéseket nem egységesen az Európai Parlament szavazza meg, hanem a testület (liberális) többsége. Kifejtette, a különböző jelentésekkel valójában nem a magyar kormányt helyezik nyomás alá, hanem végül is Magyarországot helyezik célkeresztbe, hiszen azokban a kérdésekben, amelyekben politikai vita van, Magyarországon társadalmi többséget élvez a kormányzati álláspont. Ilyen kérdés a bevándorlás, a gyermekvédelmi törvény, valamint békepártiság kérdésében is társadalmi többség van a kormány mögött.
Nagy szerint a jelentéstevőkkel a probléma az, hogy őket senki sem ellenőrzi, az Európai Unióban nincsenek kiépülve azok az ellenőrzési funkciók, nincsenek olyan intézmények, amelyek hasonlóan egy nemzetállamhoz átvilágítanák, vagy bizonyos szempontból átláthatóvá tennék a döntéshozatalt, és a felelősséget is megállapítanák az esetleges hibás döntések miatt.
Ezt láttuk többször, most legutóbb az Eva Kaili környékén kirobbant botrány esetében is, hogy nincsenek beépítve a rendszerbe azok az ellenőrző funkciók, amiket egyébként maga az Európai Unió egyes intézményei számon kérnek az egyes tagállamokon
– jegyezte meg. Nagy szerint éppen ezért van az, hogy a brüsszeli elit az, amelyik nem tud megfelelni a saját maga által szigorúan számonkért szabályoknak.
Az Európai Unióban demokratikus deficit van, de én azt hiszem, hogy ez ilyen eufemisztikus kifejezés, mert ennél sokkal súlyosabb a helyzet
– vélekedett Nagy Ervin kifejtve, olyanok kérik számon a jogállamiság kérdését, és írnak jelentéseket nemcsak Magyarországról, hanem az összes tagállamról, gyakran a hazai ellenzék által tollba mondva, maguk nem felelnek meg a jogállamiság kritériumainak.
A baloldal a Magyarországot lejárató jelentésekben való közreműködése kapcsán – Cseh Katalin például külön Cseh-jelentés nevű Youtube-csatornát üzemeltet, az ellenzéki politikusok pedig rendszeresen követelnek forrásmegvonásokat az EP-ben – Nagy kifejtette, a hazai liberálisok abszolút kétségbe vannak esve, rosszabbul állnak, mint mielőtt összefogtak volna.
A DK megerősödése a többiek kárára történt, valójában nem tudtak a tavalyi választás óta kikecmeregni a válságból, épp ezért minden mindegy alapon kívülről várnak ismételten segítséget. Kívülről szeretnék megdönteni az Orbán-kormányt, mert azt érzik, hogy ők belülről erre, jelenlegi állapotukban a mondanivaló nélküliség, az elképzelés nélküliség és a szervezeti válság miatt képtelenek
– jelentette ki a XXI. Század Intézet elemzője.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS