Pesti Srácok

Négyszáz embert szállítottak el a túlzsúfolt leszboszi menekülttáborból Görögország más részeire

Négyszáz embert szállítottak el a túlzsúfolt leszboszi menekülttáborból Görögország más részeire

Csaknem négyszáz, jórészt afganisztáni, szíriai és afrikai család érkezett kedden a túlzsúfolt leszboszi menekülttáborból az Athén melletti Pireusz kikötőjébe, hogy onnan az ország más részeibe telepítsék át őket.

A leszboszi Mória menekülttábor eredetileg 3000 főre épült, azonban a múlt héten megkezdődött áttelepítésekig csaknem 9000 migráns élt ott. A görög kormány a múlt héten mintegy kétezer ember áttelepítésére tett ígéretet Leszboszról Görögország északnyugati részébe, Epiruszba. Emberi jogi és segélyszervezetek egyaránt súlyos kritikákkal illették a táborban uralkodó körülményeket, a helyi hatóságok pedig azzal fenyegetőztek, hogy bezárják a létesítményt, ha a kormány nem tesz lépéseket a helyzet javítása érdekében. Hivatalos adatok szerint több, mint 19 ezer migráns van Leszbosz, Híosz, Számosz, Lérosz és Kósz szigetein, noha az ottani menekülttáborok csupán hatezer fő befogadására épültek. A rossz körülmények miatt a feszültség egyre nő mind a táborokban, mind a migránsok és a helyi lakosok között.

Forrás: MTI; Vezető kép: EPA/Oresztisz Panajotu

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Évek óta nyomasztanak bennünket a Birodalom tényellenőrei, de a Századvég most visszavág nekik (Polbeat-videó)

‎Polbeat 2025 március 14.
Egyfajta kifordított A Birodalom visszavágnak lehetünk szemtanúi, hiszen a Századvég új Tényellenőr.hu-ja épp a birodalomnak vág vissza - vezette fel a legutóbbi Polbeat-beszélgetést Huth Gergely, aki Both Hunort, az új elemző csapat és internetes portál vezetőjét, illetve Béky Zoltánt, a Századvég vezető jogászát kérdezte, Stefka István közreműködésével. Both elmagyarázta: a globalista erők épphogy az álhírek terjesztéséhez használják a fizetett "tényellenőr csapataikat" és elég nagy sikerrel jártak világszerte a negatív kampányaikkal, hangulatkeltéseikkel. E fegyverük kifejezetten a nemzeti szuverenitás megtámadására irányult, de "most ellenük fordítjuk azt."