Manapság annyi címkét kell elviselni, hogy az már tényleg röhejes. Van, aki magának választ címkéket (lásd: idióta profilképkeretek) és van, akinek ezen öncímkézők választanak bélyeget. Én utóbbi csoportba tartozom. Megannyi beskatulyázást túléltem már életem során, de azért egy idő után mégiscsak kényelmetlen ez az egész. Hadd reagáljak ezért most a legaktuálisabbra.
Ábrahám Róbert véleménycikke
Napjaink legolcsóbb billoga a “nyugatellenes”, ami de facto Amerika-ellenességet próbál sugallni. Ez azonban távolról sem igaz, esetemben legalábbis semmiképpen sem.
Az amerikai nép, ami valamikor egy eredendően patrióta nemzet volt, amelyet a bátrak hazájának is neveztek, számomra nagyon is szerethető. És ha engem kérdeznek, “százszor inkább Los Angeles, mint egyszer Moszkva”. Ezt az Amerikát azonban el kell tudni választani az Amerikát túszul ejtő és korábban a színfalak mögött, mára egyre inkább a rivaldafényből irányító elmebeteg és gátlástalan – Trump szavaival élve – Deep State-től. Egyszersmind kijelenthető, hogy jómagam – és talán fogalmazhatok úgy: “mi” – Deep State-ellenesek vagyunk, mintsem nyugatellenesek, ha már mindenképp “címkék”.
De kicsodák ők? Vagy máshogy megközelítve: kit is szolgálnak?
Az “ők” alatt azokat értem, akik kritika nélkül alkalmazkodnak a diktált trendekhez, és úgy cserélik az aktuális zászlókat meg logókat, mint jobbikosok a főnökeiket. Mivel nagyjából két éve megállás nélkül szajkózom, hogy a tudatipar a legalattomosabb fegyvernem a XXI. században, hadd tegyek egy próbát azon olvasók kedvéért, akik a balliberális oldalról tévedtek ide. A próba, amit nevezhetünk nyugodtan tesztnek is, azt próbálja felmérni, hogy mennyire sikerült kimosni a delikvens agyát és leszedálni az egészséges ítélőképességét.
A játék a következő: egy történelmi személyt fogok pár mondatban jellemezni, Ön pedig előbb ítélje meg, hogy inkább negatív, közömbös, vagy nagyon is pozitív véleménye van az illetőről. Ezt követően következik a kiértékelés, aztán pedig bónuszként ellenőrizheti azt is, hogy esetlegesen felismerte-e, kiről szól ez a jellemzés. Jöjjön tehát a játék!
Megjelenésre tökéletes, szépsége pedig legendás. Valódi forradalmár, aki a forradalomban betöltött szerepét egy monarchikus birodalom elleni lázadással kezdte, a köztársaság elkötelezett híve. A felvilágosodás központi alakja, a szabadság, egyenlőség, testvériség hirdetője. Tudása és műveltsége megkérdőjelezhetetlen, bölcsessége kimagasló. Gender-kérdésben megengedő, az írott jog alkalmazásának relativizálásában úttörő. A művészetek és a kultúra nagy kedvelője, zenei affinitásáról ódákat zengenek.
A fentiek alapján az adott személy az Ön véleménye szerint:
a) negatív
b) közömbös
c) nagyon is pozitív
Amennyiben az Ön válasza;
a) akkor szerencsére nagyon is észnél van
b) egyelőre még valahol középen áll
c) a tudatipar elérte célját, pontosan azt hallotta, amit hallani akar, amikor látszat alapján kell értékítéletet hozzon
A jellemzett személy természetesen Lucifer.
Folyt. köv.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS