Az Országgyűlésben elfogadták tegnap az internetes agresszió visszaszorításáról szóló törvénymódosítást, ami a sajtószabadságról és a médiaszolgáltatásokról szóló törvényeket, sőt a Büntető törvénykönyvet is módosítja január 1-től. A lényeg: újévtől nem éri meg észnélkül kommentelgetni a világhálón, mivel akár egy évre is börtönbe kerülhetnek az agresszív internetezők. Például azok, akik X.Y. halálát kívánják, vagy éppen meggyilkolását szorgalmazzák.
Január 1-el akár börtönbe is kerülhetnek az agresszív internetezők, megéri gondolkodniuk, mielőtt bármit posztolnak.
Tombol a verbális erőszak az interneten. Olyan mértékű a becsmérlés, sőt az emberölésre bíztatás, hogy megelégelték azt a törvényalkotók. Tegnap elfogadta az Országgyűlés
az internetes agresszió visszaszorításáról szóló törvénymódosítást, ami a sajtószabadságról és a médiaszolgáltatásokról szóló törvényeket, sőt a Büntető törvénykönyvet is módosítja január 1-től.
Eszerint aki olyan kommentet ír valamely internetes felületre, aminek tartalma ellentétes a jogszabályi előírással, az a jövőben börtönbüntetést – akár egy év szabadságvesztést is – kaphat.
A törvénymódosítás kimondja: aki nagy nyilvánosság előtt az interneten konkrét személy vagy személyek erőszakos halálát kívánja, ehhez agresszív kifejezéseket használ, ábrázol, kép-és hangfelvételt tesz közzé, börtönbüntetéssel sújtható.
Kivéve, hogy az egyetértő gesztus (pl. a lájkolás) már nem tartozik ebbe a körbe, de az ilyen tartalomhoz írt támogató hozzászólás, vagy az ilyen kommentek továbbítása, megosztása már büntetendő.
A szabályozás nem terjed ki arra a személyre, aki általánosságban gyűlölködik: csak arra vonatkozik, akinek gesztusa egy jól beazonosítható, konkrét, létező személyt céloz.
Félreértés véletlenül se legyen, itt a törvény pontos szövege:
“Aki nagy nyilvánosság előtt elektronikus hírközlő hálózat útján olyan kifejezést, ábrázolást vagy kép- és hangfelvételt használ vagy tesz közzé, amely beazonosítható személlyel vagy személyekkel szembeni erőszakos
- a) halált okozó, vagy
- b) különös kegyetlenséggel elkövetett büntetendő cselekményre irányuló szándékot vagy kívánságot fejez ki, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.”
*****
A vezető képen Bőtös Botond látható, aki – közlése szerint – jelenleg is az Átlászó.hu külső munkatársa, korábban pedig a Csehszlovák Kém című blogjáról vált hírhedté. Utóbbin a kormánypárti kommentelőkről ezt írta: „Bizom abban, ha megbuktok nehany napig meg nem all vissza a demokracia es az ilyen alakok testet az arokpartrol lapatoljak fel egy IFA-ra!!!! Megraztatok, de mar nem a pofonfat!”
Facebook
Twitter
YouTube
RSS