Az elmúlt években összesen 5500 templomot újított fel, illetve épített a magyar kormány szerte a Kárpát-medencében. Tette ezt akkor, amikor Nyugat-Európában sorra zárják be a templomokat és építik a mecseteket – mondta a PestiSrácok.hu-nak adott interjújában Soltész Miklós, az Emberi Erőforrások Minisztériumának egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkára. A politikus emlékeztetett, hogy egy friss felmérés szerint az emberek nyolcvan százaléka gondolja azt, hogy a kereszténység érték. Európa keresztény gyökerei elvitathatatlanok, a kultúránkat pedig nem adhatjuk fel feltett kézzel, mert más kultúrájú, és vallású megszállók tömege akar most ránk telepedni – fogalmazott az államtitkár, akivel Nagyvázsonyban beszélgettünk, ahol a kormány összesen 54 millió forintot biztosít két katolikus műemlék templom felújítására.
Európa szerte tüntetik el a keresztény jelképeket, bontják le a templomokat, ezzel szemben Magyarországon templomokat építünk és újítunk fel. Meddig, hová vezet ez a szembenállás?
Szívszorító volt azt a videófelvételt látni, talán épp a PestiSrácok.hu oldalán, amikor Németországban a fantasztikus energiaszükségletek pótlására, a lignitnyerés érdekében ledózeroltak településeket, templomokkal együtt. Ez az egyik templomrombolás, hasonló, mint amit Ceaușescu művelt. A másik templomrombolás a hit feladása, illetve a kultúránk, hagyományaink föladása a bevándorló tömegek kedvére. Miközben építik, nyitják a mecseteket, templomok ezreit zárják be. Csak Németországban másfél ezret, ezek jó része protestáns, körülbelül egyharmada katolikus. Ha mi meg akarunk maradni ebben a térségben, a Kárpát-medencében, itt Magyarországon, akkor a kereszténység az a gyökerünk, amit mindenkinek, a nem hívőknek is őriznie kell. Mert a kereszténység hívők és nem hívők számára is kapaszkodókat tud jelenteni múltunk megőrzésében. A nem hívők számára a templomok épített, kulturális öröksége az érték, azok a műremekek, amelyeket megcsodálnak.
Németországban most épp azon vitatkoznak, hogy az iszlám Németország része-e avagy sem. Mit gondol, Európa része-e az iszlám, avagy sem?
Szerintem nem. Több mint 250 éven át hadakoztunk a törökkel és voltunk iszlám megszállás alatt. Bolgárok, szerbek körülbelül ötszáz évig. Ők az 1870-es években szabadultak fel az iszlám uralom alól. Teszem hozzá, hogy Nyugat-Európa ez alatt szépen építette a gyarmatbirodalmát. Minden kultúrát tisztelni, becsülni kell és el kell fogadni a maga helyén. Hogyha az egyik megszállóként jön egy területre, azt viszont nem szabad elfogadni. Ami megdöbbentő ebben a németországi vitában, amit Angela Merkel kancellár asszony megjegyzett, hogy az iszlám része Németországnak, de ellenőrizni kell az iszlamista papok képzését. Ez viszont egy bolsevista, kommunista dolog. Emlékszünk, hogyan akarták annak idején rátelepíteni az egyházra a kommunista a pártot. Ezt hogy gondolja? A muszlim papokat majd külön berendeli a német hatóság? Egyszerűen olyan tájékozatlanság van Nyugat-Európa egyes területein az iszlámmal kapcsolatban, ami miatt komoly veszély alakult ki Németországban és még sok helyen.
Itthon lát olyan folyamatot, ami esetleg aggodalomra ad okot? Gondolok például a zuglói mecsetépítésre, amely mögött terrorista gyanús személyek is megjelentek…
Aminek elsősorban veszélye van, ha nem jól döntenek az emberek április 8-án. Lehet, hogy néha úgy érzik, túl sokszor hangzik el a kormány, a kormánypárti pártok részéről a migrációs kérdés. Sokan azt mondják, beszéljünk másról. De azért nehéz másról beszélni, mert valami olyan, mintha a fogkrémet akarnánk valahogy visszanyomni a tubusba. Nem lehet visszatuszkolni. Ha egyszer ez a gát megszakad, ha ez az élethelyzet egyszer megváltozik, amiben vagyunk, nem lehet visszafordítani. Ráadásul látjuk, hogy míg a muszlim anyák 4-6-8 gyermeket szülnek, 18 és 30 év között, addig a nyugat-európai nők jó, ha egyet, és 30 év fölött. Matematikailag nem nehéz kiszámítani, hogy ez hová vezet. Magyarország nagyon jó döntött a migráció elleni védekezés, a határvédelem szempontjából és a szolidaritás szempontjából is. Mert igenis szolidárisak vagyunk, de elsősorban a keresztény testvéreink felé, továbbá a kérésnek megfelelően, ott segítünk helyben, ahol kell, Libanonban, Szíriában vagy pedig Egyiptomban. A helyben maradást és az újjáépítést segítjük, többek közt a Hungary Health Programon keresztül, illetve a karitatív szervezeteken keresztül. Egyébként azok szokták számon kérni rajtunk a szolidaritást, akik ezekből a háborúkból, ezekből a szörnyű élethelyzetekből meggazdagodtak. Olyan ember akar ránk erőltetni megszállást, Soros György személyében, aki azt mondja, vegyünk fel hitelt erre, bocsássunk ki kötvényeket, adósítsuk el gyermekeinket, unokáinkat. Nem ez a megoldás, hanem az, hogy odamegyünk és segítünk. Ez igaz a közép-afrikai nemzetekre is, vagy bármelyik nyomorban élő nemzetre, mert nekik nem lenne megoldás az, hogy idejöjjenek, mert ezt a kultúrát nem ismerik, nem is fogják megszeretni.
Azzal indítottuk ezt a beszélgetést, hogy Magyarországon templomokat építünk, újítunk fel. Hány helyszínen fordul meg mostanában, ahol Nagyvázsonyhoz hasonlóan keresztény értékeket mentünk?
Hálás vagyok, hogy pont a legnehezebb időkben tudom vezetni ezt a területet, amikor a kérdés az, hogy, meg tudjuk-e óvni keresztény kultúránkat. Az elmúlt négy év során több mint 5500 helyen építettünk újjá, vagy építettünk új templomokat, egyházakhoz kötődő szociális intézményeket. Ráadásul nem csak Magyarországon, hanem szerte a Kárpát-medencében. Van egy friss felmérés, ami szerint az emberek közel nyolcvan százaléka azt mondja, hogy a kereszténység érték. Ha elmegyünk Rómába vagy Firenzébe, nem egy gyárat nézünk meg turistaként, hanem egy templomot. Azokat a szobrokat, kulturális örökségeket, amelyek a múltunkat jelentik. Nekünk az a feladatunk, hogy Európárt egyben tartva őrizzük meg, tartsuk meg azokat az értékeket, amelyekért Európát egykor létrehozták. Nem hajthatjuk le a fejünket és nem adhatjuk fel feltett kezekkel a kultúránkat, amit kétezer éve, vagy mi magyarok itt a Kárpát-medencében 1100 éve megkaptunk az őseinktől.
Vezető kép: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS