Pesti Srácok

Nem vonulhatnak Toroczkaiék Törökszentmiklóson

Nem vonulhatnak Toroczkaiék Törökszentmiklóson

Megtiltotta a rendőrség a Mi Hazánk, a MIÉP és a Független Kisgazdapárt május 21-re tervezett, felvonulással egybekötött, "Tiltakozás a bűnözés ellen" címmel hirdetett megmozdulásának megrendezését.

A "cigánybűnözés ellen" kívánt tüntetni Novák Előd, egykori Jobbik-alelnök, a Mi Hazánk jelenlegi alelnöke május 21-én, Törökszentmiklóson. A szélsőjobboldali mozgalom indoklása szerint a demonstráció igényét egy videó váltotta ki, melyen egy (roma) férfi őrjöng és terrorizálja a járókelőket, sőt két embert meg is ver. Az illetőt ugyan a rendőrség letartóztatta, Toroczkaiék most mégis szent küldetésüknek érzik az egykori jobbikos ideológia továbbvitelét, és a romák elleni szigorúbb fellépésért akarnak demonstrálni.

A rendőrség ugyan a tüntetés statikus részét engedélyezte egy, a hatóság által kijelölt területen, de a Magyar Gárda megmozdulásaira emlékeztető felvonulást nem. Miután Toroczkaiék ennek ellenére sem álltak el a vonulástól, a rendőrség a gyülekezési törvény 13. és 14. bekezdésére hivatkozva tiltotta meg a rendezvény megtartását.

Ezen kívül a határozat hivatkozik egy, az Alkotmánybíróság által megalkotott tilalomra, az úgynevezett "foglyul ejtett közönség tilalmára", amely úgy rendelkezik: "senki nem kényszeríthető egy őt érintő vélemény végighallgatására, különösen nem az őt gyalázó, megfélemlítő üzenetekhez való asszisztálásra".

PestiSracok facebook image

Forrás: Police.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!