Pesti Srácok

Németh Zsolt szerint a macedón parlament elnöke örömmel nyugtázta a magyar álláspontot a Gruevszki-ügyben

Németh Zsolt szerint a  macedón parlament elnöke örömmel nyugtázta a magyar álláspontot a Gruevszki-ügyben

A macedón parlament elnöke örömmel nyugtázta a magyar álláspontot a volt macedón miniszterelnök, Nikola Gruevszki ügyében – tájékoztatta telefonon az MTI-t hétfőn Németh Zsolt, a magyar parlament külügyi bizottságának elnöke, aki a kanadai Halifaxban a NATO Parlamenti Közgyűlésének őszi ülésszakán vesz részt.

Az ülésszakon a külügyi bizottság elnöke és a macedón házelnök négyszemközti megbeszélést is folytatott egymással. Németh Zsolt az MTI-nek elmondta: a megbeszélésen azt hangsúlyozta, hogy a Gruevszki-ügyet Budapest jogi kérdésnek tekinti, és a menedékkérelem elbírálása nem változtat Magyarország Macedónia iránti elkötelezettségén. Talat Xhaferi örömmel nyugtázta a magyar álláspontot, leszögezve azt is, hogy országa örömmel fogadta és fogadja Magyarország támogatását a NATO-csatlakozáshoz. Magyarország mindig is támogatta Macedónia NATO-tagságát – hangsúlyozta a plenáris ülésen elmondott beszédében Németh Zsolt. Az albán nemzetiségű macedóniai házelnök országa tervezett NATO-csatlakozásáról számolt be, vázolva a csatlakozási tárgyalások történetét. Beszédében – mint arról Németh Zsolt tájékoztatott – egyáltalán nem érintette a Magyarországon menedékkérelmet benyújtott Nikola Gruevszki ügyét. A kelet-kanadai városban zajló NATO-tanácskozáson a résztvevők a többi között azt hangsúlyozták, hogy az észak-atlanti szövetségnek meg kell kettőznie erőfeszítéseit a költségvetési kiadásokat illetően, és különösen fontosnak tartották a védelmi kutatásokat és fejlesztéseket.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/ Mohai Balázs

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Évek óta nyomasztanak bennünket a Birodalom tényellenőrei, de a Századvég most visszavág nekik (Polbeat-videó)

‎Polbeat 2025 március 14.
Egyfajta kifordított A Birodalom visszavágnak lehetünk szemtanúi, hiszen a Századvég új Tényellenőr.hu-ja épp a birodalomnak vág vissza - vezette fel a legutóbbi Polbeat-beszélgetést Huth Gergely, aki Both Hunort, az új elemző csapat és internetes portál vezetőjét, illetve Béky Zoltánt, a Századvég vezető jogászát kérdezte, Stefka István közreműködésével. Both elmagyarázta: a globalista erők épphogy az álhírek terjesztéséhez használják a fizetett "tényellenőr csapataikat" és elég nagy sikerrel jártak világszerte a negatív kampányaikkal, hangulatkeltéseikkel. E fegyverük kifejezetten a nemzeti szuverenitás megtámadására irányult, de "most ellenük fordítjuk azt."

Mr. Trianon, a brit gazember aknamunkáját tétlenül nézte a korabeli magyar elit – Raffay Ernő, Balogh Zsuzsa, Vajda Miklós és sokan mások a búcsú-Polbeatben

‎Polbeat 2023 július 1.
Mr. Trianon - Scotus Viator, a magyarok legnagyobb ellensége címmel jelentetett meg könyvet Raffay Ernő történész. Erről a kötetről, Magyarország Trianon előtti lejáratásának és bomlasztásának ma is érvényes tanulságairól, a nemzetellenes belső ellenség aknamunkájáról beszélgettünk a szerzővel, illetve meghívott vendégeinkkel Vajda Miklóssal, a Paláver hallgatói klub doyenjével, Balogh Zsuzsa üzletasszonnyal, civil nemzeti közösségépítővel, Gyulai Györggyel, a Napról-napra Trianon című kötet alkotójával, Jeney János térképésszel, a nagy trianoni térképhamisítás tudományos leleplezőjével és törzsközönségünk "vezérkérdezőjével", Lukács Lászlóval. A rendhagyó, reméljük csak átmenetileg búcsú-Polbeatet Huth Gergely és Stefka István vezette.