Az EU helyzetéről szóló, szeptember 15-én, Strasbourgban rendezett vitán napirenden lesznek az eddig elért eredmények és a jövőbeli tervek is. Kövesse élőben az eseményt!
A Bizottság elnöke minden év szeptemberében tartja évértékelőjét az Európai Parlamentben, amelyet az EU helyzetéről szóló vita követ a képviselőkkel. Ez jó alkalom a képviselőknek arra, hogy megvizsgálják, milyen eredményeket ért el, és hogyan látja a következő időszak prioritásait a Bizottság, hiszen az Európai Parlamentnek, mint az egyetlen közvetlenül választott uniós intézménynek fontos szerepe van abban, hogy ellenőrizze és elszámoltassa a testületet. Az EP-képviselők megvizsgálják azt is, hogyan kezeli az európaiak számára fontos problémákat a Bizottság. A témák, melyekről Ursula von der Leyen bizottsági elnök beszélt a tavalyi vitán továbbra is proiritást élveznek, az EU töretlenül küzd a Covid19 járvány visszaszorítása, valamint a társadalmi és gazdasági fellendülés érdekében, miközben tartja magát az európai zöld megállapodáshoz és a digitális stratégia programjához.
Az EP-képviselők véleményét egy helyen a Newshubon lehet figyelemmel kísérni.
Az EU négymilliárd eurót ajánl fel a klímaváltozás elleni fellépésre
Az Európai Unió négymilliárd eurót ajánl fel a klímaváltozás elleni fellépésre a 2027-ig terjedő időszakban, beleértve a az alacsonyabb jövedelmű országok támogatását is – közölte az Európai Bizottság elnöke Strasbourgban, az unió helyzetét értékelő éves beszédében szerdán. Ursula von der Leyen az Európai Parlament strasbourgi plenáris ülésén azt mondta, az EU készen áll arra, hogy a korábbinál többet tegyen az éghajlatváltozás elleni küzdelem terén, és azt reméli, hogy partnerei az unió felajánlásához hasonló elkötelezettséget mutatnak a globális biztonságot is szavatoló fellépésben. Reményét fejezte kis, hogy ebben az ENSZ idén, a skóciai Glasgow-ban rendezendő klímavédelmi csúcstalálkozója fordulatot jelenthet. Bejelentette azt is, hogy az Európai Unió kétszeresére növeli a természet védelmére és a biológiai sokféleség megóvására szánt összeget.
A jogállamiság védelme nemcsak nemes cél
A jogállamiság védelme nemcsak nemes cél, hanem egyúttal kemény munka és folyamatos küzdelem is annak érdekében, hogy az Európai Unió még eredményesebb legyen – jelentette ki az Európai Bizottság elnöke. Ursula von der Leyen az Európai Parlament strasbourgi plenáris ülésén azt mondta, a demokráciába és a közös értékekbe vetett bizalom vezette azokat a “szabadságharcosokat”, akik több mint 30 évvel ezelőtt lebontották a vasfüggönyt. Ezeket az értékeket az európai szerződések is rögzítik, minden tagország elkötelezte magát ezek tiszteletben tartása mellett, amikor szabad és szuverén módon csatlakozott az unióhoz – emlékeztetett. A jogállamiság tagállami helyzetét elemző 2021-es uniós jelentés általában kedvező fejleményeket mutat, de néhány tagország esetében a helyzet komoly aggodalomra ad okot – húzta alá. “Eltökélt szándékunk, hogy megvédjük ezeket az értékeket. És ez az eltökéltség sosem fog lankadni” – tette hozzá az uniós bizottság elnöke.
Az EU további 100 millió euró humanitárius segélyt ígér Afganisztán számára
Az Európai Unió további 100 millió eurót biztosít a humanitárius segítségnyújtásra az Afganisztánban élők számára – közölte az Európai Bizottság elnöke Strasbourgban, az unió helyzetét értékelő éves beszédében szerdán. “Mindent meg kell tennünk annak érdekében, hogy elkerüljük a súlyos éhínség és a humanitárius katasztrófa veszélyét. Az afgán nép mellett állunk. A nők és gyerekek, az ügyészek, az újságírók és az emberi jogok védői mellett” – fogalmazott Ursula von der Leyen az Európai Parlament plenáris ülésén. Hangsúlyozta: az EU nem hagyja magára azokat női bírákat, akik most az általuk börtönbe juttatott férfiak elől bujkálnak. Azokat sem, akik azért vannak veszélyben, mert hozzájárultak a jog és a jogállamiság érvényesüléséhez Afganisztánban – tette hozzá.
Fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS