Bajban van a balliberális oldal az Egyesült Államokban, hiszen a Robert Mueller vezette vizsgálóbizottság közel két éves, hatszázhetvenöt napos megfeszített munka után sem talált bizonyítékot arra, hogy Donald Trump amerikai elnök választási kampánytörzse vagy munkatársai “egyeztettek vagy összejátszottak” volna az oroszokkal. Mindezt kongresszusi politikusokhoz írt levelében jelentette ki William Barr igazságügyi miniszter, most pedig adódik a kérdés: Hogyan tovább, demokraták? Már a 2016-os amerikai választási kampány előtt megjelent, utána pedig szó szerint nap, mint nap próbálták ébren tartani a Trump-adminisztráció oroszokkal való összejátszásának vádját, bizonyíték azonban csak az ügyet kirobbantó demokraták ellen került elő. Hillary Clinton demokrata kampánystábja ugyanis hatmillió dollárt fizetett egy cégnek, a Fusion GPS-nek, hogy készítsen egy úgynevezett Trump-dossziét. Egy volt hírszerző segítségével létre is jött a dosszié; az amerikai kongresszusi vizsgálóbizottságok ebből szemezgettek, amikor Trumpot be akarták sározni, azonban valódi bizonyíték végül nem került elő, csupán Clinton asszonyról derült ki, hogy üzletet kötött a Roszatommal: külügyminiszterként engedélyezte, hogy az orosz állami vállalat 20 százalékos részesedést vásároljon az Uranium One kanadai cégben. A cégnek az Egyesült Államokban is vannak bányái, melyek nem mellesleg az amerikai uránszükséglet egyötödét fedezik. Végül akkor kit hálózott be az orosz medve?
Összedőlt a kártyavár
Évekig hangoztatott és építgetett kártyavár dőlt tehát össze, a baloldali média pedig teljesen kikészült, hiszen mást sem lehetett hallani tőlük évekig, mint azt, hogy Russia-Trump, Russia-Trump. A hírhedt Robert Mueller különleges ügyész és csapata azonban nem tudta tovább húzni a bizottság nyomozását Trump és lehetséges tettestársai ellen, pedig láthatóan megpróbáltak mindent, azonban amikor végre valami a felszínre bukkant, az is a demokratákat keverte bajba. Most azonban be kellett jelenteniük, hogy semmilyen bizonyíték nem támasztja alá azt, hogy a Trump-adminisztráció összejátszott volna az oroszokkal, pedig egyesek egész egyszerűen azt hangoztatták, hogy maga az amerikai elnök is orosz kém.
A demokratákat kiszolgáló baloldali sajtó pedig évekig evidenciaként jelentette ki és sulykolta eszméletlen kitartással, hogy Donald Trump sáros, és idő kérdése, hogy vád alá helyezzék és börtönbe is zárják. Nem először és nem utoljára huppannak óriásit az emberi jogokat, az ártatlanság vélelmét mindig szem előtt tartó baloldali bajnokok, akik ismét belefutottak a késbe, hiszen bizonyítékok híján mondták ki az ítéletet Trumpra. Nem véletlenül nevezi Fake Newsnak nyíltan az amerikai elnök a CNN-t, az MSNBC-t és a többi baloldali orgánumot: eleget ártottak neki, hiszen a mostani vizsgálóbizottság hivatali idejének 85 százalékában ellene nyomozott. Nyíltan hazaárulásról beszéltek, napi szinten foglalkoztak azzal, hogy Trump akár évtizedek óta orosz kém lehet. Bő két év agymosás után vajon hogy másznak ki ebből az undorító veremből, melyet maguknak ástak? Ha a szokásos liberális taktikát vesszük alapul, nincs is értelme elnézést kérniük, hiszen a “jó ügy” érdekében akár a hazugság is járható út számukra, ahogy az sem érdekli őket, ha egy-két százalék nevében erőltetik rá a többiekre degenerált akaratukat.
Baloldali összeesküvés-elméletek
De nemcsak a média hajtogatta az összeesküvés-elméletet: korábbi FBI-vezetők és a még Obama által kinevezett korábbi CIA-igazgató, John Brennan is, aki a balos médiában fröcsögött folyamatosan, válogatott sértéseket kiáltva a kormányzatra és az elnökre. Trump 2018 augusztusában visszavonta John Brennan volt CIA-igazgató biztonsági igazolását, így a még Obama által kinevezett vezető nem férhetett hozzá többé minősített adatokhoz. Trump szerint ezt a jogát Brennan korábban arra használta, hogy az elnököt kritizálja és káoszt szítson, ami az előjelek alapján nem meglepetés. Az alábbi videóban John Brennan volt CIA-igazgató fejti ki, hogy miért jelent Trump veszélyt saját nemzetére. Vélhetően a titkosszolgálat igazi független vezetőjét tisztelhettük benne:
Többen azért most is kitartanak, pedig nem csupán az elnök maradt tiszta, de a környezetéből sem tudtak senkit orosz kapcsolatokkal megvádolni a nagy hév ellenére. Hozzá kell tenni, hogy az utóbbi években több botrány is érte Trump környezetét, hiszen Paul Manafort, az elnök korábbi kampányfőnöke és Michael Flynn, korábbi nemzetbiztonsági tanácsadó egyaránt vád alá került és bűnösnek találták őket, azonban egyikük sem játszott össze az oroszokkal; bűnük egészen más volt. Ügyüket azonban nem is kenték el, mindannyian bíróság elé álltak. Sokan feltették a kérdést, hogy vajon a demokraták miért nem vállalták fordított esetben a felelősséget a rengeteg kirobbant botrányuknál? A Trump-féle óriási kampánystábból tehát többen léptek a bűn útjára, azonban ahogy sem ők, úgy Michael Cohen, Trump személyes ügyvédje, aki adócsalás miatt került börtönbe, sem volt kém. Trump egykori embereit megpróbálták összefüggésbe hozni az orosz kémüggyel, azonban végül egyikük sem akadt fenn a rostán, hiába az elszántság.
Trump akkor is bűnös!
Mi lehet most az új terv a baloldali médiában, hiszen kénytelen-kelletlen elismerték, hogy jelenleg nincs bizonyíték Trump ellen. Az ilyenkor szokásos hallgatáson és kellemetlen témakeresésen kívül kevesebb lendülettel, de folyamatosan azt szajkózzák, hogy sor fog kerülni a későbbiekben vádemelésre, jönni fognak a bizonyítékok, elvégre ők sosem adják fel. A majdnem két éves szenvedéstörténet nem győzte meg őket arról, hogy ha a legfelsőbb szinten történő tűkeresés a szénakazalban sem hozott eredményt, akkor valóban kevés lehet a muníció a baloldal kezében, de az úton most már végig kell menni. Nekik most nem maradt más, mint a vágyuk, hogy előbb-utóbb majd kiderül, amit szeretnének: a gigantikus Trump elleni vádemelés illúziójában élnek, a valóságot teljesen kiszorítja az álom. Egyesek arról beszélnek a médiában, hogy a vég közeleg Donald Trump számára, de az nem jut eszükbe, hogy a koholmányok kitalálóit is elérheti az igazságszolgáltatás.
Az össze-vissza beszélő demokraták és az őket kiszolgáló baloldali média számára kiütéssel érhetett fel ez az eredmény, hiába kommunikálják az ellenkezőjét; az arckifejezésük és a hangszínük cáfolja a harcos szólamokat, megtört és kétségbeesett embereket láthatunk viszont a képernyőn. Nehezen tudnak mit mondani a szárnyaló amerikai vezetés gazdasági, belpolitikai és az ISIS szíriai jelenlétét felszámoló külpolitikai sikereire, az ütésektől megrendült baloldal pedig most kapott telibe egy arcost a Mueller-bizottságtól, akik cserben hagyták őket.
Ki az igazi felelős?
Az egész kirobbant botrány tulajdonképpen a Hillary Clinton kampánystábja által megrendelt, Donald Trumpot lejáratni kívánó FBI-dossziéra alapozott, és ha semmilyen bizonyítékot nem tudtak ennyi idő alatt a nyomozásuk alatt kideríteni, akkor vajon miért vártak ennyi ideig egy kamuanyagon ülve? A történet kulcsa így elképesztő erővel üt vissza a demokratákra, akik Hillary Clinton alatt fizettek egy külföldi ügynöknek, hogy állítsa össze ezt a dossziét, olyan információkkal, mely az amerikai elnök oroszokkal való összejátszását bizonyította volna. Azonban a turpisság korán kiderült, mégis évekig tartott az ügy, melyet fordított előjellel tartottak életben, hogy Trumpnak ártsanak vele. A 675 napos nyomozás több ideig tartott, mint az amerikaiak második világháborús szerepvállalása, azonban semmilyen eredményt nem tudtak felmutatni. A harcot azonban nem adták fel: közeleg a 2020-as elnökválasztás, és a baloldali tarsolyban mindig van nemtelen muníció.
Forrás: Breitbart, Fox News, CNN, PS; A címlapon Robert Mueller és Donald Trump látható. Fotómontázs: PS
Facebook
Twitter
YouTube
RSS