Pesti Srácok

Kormányellenes aknamunkán kapták a német nagykövetet Georgiában, haza kellett rendelni

Kormányellenes aknamunkán kapták a német nagykövetet Georgiában, haza kellett rendelni
Fotó: Ida Marie Odgaard

Konzultációra hazahívták Ernst Peter Fischer német nagykövetet Georgiából - közölte vasárnap a berlini külügyminisztérium az X-en. Georgiai tisztségviselők hónapok óta azzal vádolják a német Fischert és más uniós tagállamok nagyköveteit, hogy a tbiliszi kormány megbuktatását célzó erőfeszítéseket támogatnak.

A tárca szerint a georgiai hatóságok hónapok óta uszítanak az Európai Unióval, Németországgal és személyesen a német nagykövettel szemben. Németország nagyjából két hete már tiltakozott a georgiai ügyvivőnél Berlinben a német nagykövettel való bánásmód miatt.

német
A német és más nagykövetségek igen aktívan politizálnak Georgiában is; fotó: Zurab Tsertsvadze

Nyugtalanító dolgokat csinált a német nagykövet

Irakli Kobahidze georgiai miniszterelnök szerint Fischer beleavatkozik Georgia belügyeibe, mert ismét nyilvánosan bírálta a georgiai kormány szerinte tekintélyelvű politikáját. A német diplomata ellenzékiek elleni bírósági tárgyalásokra is elment megfigyelőnek. Szeptember végén bekérették a georgiai külügyminisztériumba, mert a tárca szerint részt vett egy "radikális agenda" népszerűsítésében a helyhatósági választások előtt. A választásokon az ellenzék egy részének bojkottja mellett a Georgiai Álom-Demokratikus Georgia kormánypárt győzött, és minden polgármester-választáson diadalmaskodni tudott.

Georgiai tisztségviselők hónapok óta azzal vádolják Fischert és más uniós tagállamok nagyköveteit, hogy a tbiliszi kormány megbuktatását célzó erőfeszítéseket támogatnak.

 

 

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.